تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی

مشکل پرینترهای hp

مشکل پرینترهای hp

 

مشکل پرینترهای hp

 

مشکلات و خطاها در پرینتر های اچ پی به دلایل متفاوت ایجاد خواهد شد که بسیاری از این مشکلات به سادگی و با مطالعه برخی مقالات در اچ پی ساپورت قابل برطرف شدن هستند

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 بسیاری از خطاها در پرینتر های اچ پی که منشاء و دلیل سخت‌افزاری ندارند (به عبارت بهتر در اثر خراب شدن یکی از قطعات داخلی پرینتر ایجاد نگردیده است) به واسطه Restart کردن (خاموش و روشن کردن) پرینتر HP قابل حل بوده و پس از راه اندازی مجدد پرینتر، Error چاپگر اچ پی مرتفع می گردد.

 

در صورتی که با روشن کردن مجدد پرینتر خطا رفع نشده، می بایست پرینتر را خاموش کرده و کانکتور برق آن را جدا کنید، سپس اجازه دهید پرینتر حدود ۱۰ دقیقه در این وضعیت بماند، بعد از آن برق را متصل و پرینتر را روشن کنید تا خطای مورد نظر برطرف شود.

 

سرویس پرینتر

 

همچنین برای اینکه بتوانید مشکل عدم پرینت گرفتن را در پرینتر HP خود بررسی کنید ابتدا لازم است تا بتوانید تشخیص دهید که این مشکل از کجا ناشی شده است، برای این منظور در حالی که پرینتر روشن است دستور کپی یا چاپ را اجرا کنید تا صحت کارکرد پرینتر را متوجه شوید. چنانچه پرینتر HP قابلیت اجرای دستور کپی و یا چاپ برگه آزمایشی را دارد، ولی در زمانی که با استفاده از کامپیوتر به آن دستور پرینت ارسال میکنید و اجرا این دستور توسط پرینتر اجرا نمیشود، متناسب با اینکه خطا در کامپیوتر اعلام می گردد و یا در پرینتر نمایش داده میشود، باید اقدامات لازم را انجام داد.

چنانچه Error پرینترهای hp در کامپیوتر اتفاق افتاده و پرینتر هیچ اقدامی را انجام نمیدهد،  سیستم ارتباط پرینتر با کامپیوتر خود را بررسی کرده و در صورتی که از صحت این ارتباط مطمئن شدید اما همچنان اعلام خطا در کامپیوتر وجود دارد، پرینتر را به یکی از مراکز فروش و خدمات hp انتقال دهید، چرا که احتمال آسیب دیدن یکی از قطعات اصلی در درون پرینتر وجود دارد.

اما در صورتیکه خطا در پرینتر اعلام گردیده و پرینتر شروع به اعلام خطا میکند می بایست با توجه به نوع خطایی که نمایش داده میشود اقدامات لازم و در خصوص خطای مربوطه را انجام دهید.
برای این منظور مقالات و مطالب آموزشی بسیاری در وبسایت مرکز فروش و خدمات اچ پی در خصوص Error پرینترهای hp قرار داده شده تا بتواند مشکلات و مسائل رایج را با مطالعه آنها برطرف کنید.

 

خدمات پشتیبانی چاپگر شامل تعمیرات و رفع مشکلات پرینتر بوده که می تواند به صورت اعزام کارشناس فنی در محل مشتری و برطرف نمودن مشکل و خطای به وجود آمده در سیستم پرینتر و یا دستگاه کامپیوتر متصل به پرینتر اچ پی باشد و یا از طریق تحویل دستگاه معیوب برای رفع مشکل در مرکز پشتیبانی چاپگر hp صورت پذیرد.

 

رفع مشکل پرینتر

 

 

 

1- عدم اتصال صحیح پرینتر و کامپیوتر 

اگر پرینتر شما از طریق کابل usb به کامپیوتر وصل است بهتر است تا از ارتباط دقیق کابل و سلامت آن مطلع شویم کشیدن کابل USB می‌تواند به راه اندازی مجدد درگاه ارتباط USB کمک کند

چنانچه ارتباط پرینتر و کامپیوتر از طریق کابل شبکه و یا ارتباط بی سیم می باشد اولین قدم بررسی وجود پرینتر در شبکه کامپیوتری پس بهتر است با نگاهی به وضعیت IP Address ار این اتصال مطمئن شوید.

 

 

2-  گیر کردن کاغذ در پرینتر

این یک مشکل ساده و پیش پا افتاده در بسیاری از پرینترها که به هر دلیلی میتواند کاغذ در پرینتر گیر کریده و از انجام دستور چاپ جلوگیری کند بهترین کار این است پرینتر را خاموش کرده دربهای دسترسی داخلی را باز کرده و به آرامی کاغذ را از درون پرینتر خارج کنید حال پرینت را مجددا روشن نمایید و دوباره برای چاپ صفحه پرینت را بزنید

 

 

3- کاغذ در پرینتر وجود ندارد

این خطا بر روی پرینتر با چراغ های هشدار دهنده و یا نوشتن متن Out Of Paper در صفحه نمایش دستگاه قابل رویت است و به این معناست که به دلیل عدم وجود کاغذ در دستگاه پرینتر عملیات چاپ متوقف شده است

 

 

4- کارتریج تمام شده است

کارتریج مخزن نگهدارنده پودر و یا جوهر در انواع پرینتر اچ پی و چنانچه پس از انجام تعداد معینی از چاپ به هشدارهای پرینتر درخصوص پایین بودن میزان شارژ کارتریج توجه نکرده باشید قطعاً با خطای پایان یافتن کارتریج در زمان کار مواجه خواهید شد در این شرایط تنها کاری که می توان کرد خرید کارتریج اورجینال اچ پی و تعویض آن با کارتریج تمام شده است

 

 

رفع مشکل پرینتر

 

مرکز تلفن اچ پی ساپورت به صورت تمام وقت و با کادری مجرب و با تجربه ، پاسخگوی تماس های شما عزیزان بوده و همچنین می توانید به صورت آنلاین و سریع توسط فرمهای قرار گرفته در وب سایت اچ پی درخواست خود را به صورت مکتوب برای اچ پی ساپورت ارسال کرده تا در اسرع وقت پس انجام هماهنگی های لازم بهترین و نزدیکترین سرویس دهی به شما  انجام شود

 

تعمیر پرینتر hp

 

متخصصین و کارشناسان ما در مرکز فروش اچ پی ساپورت با توجه وظیفه و تعهدات خود این اصل را سرلوحه کارهای خویش میدانند که حق همواره با مشتری بوده و برای جلب رضایت و کسب اعتماد خریداران  محترم نیاز به ارائه بهترین خدمات می‌باشد. لذا شما مشتریان عزیز میتوانید هرگونه سوال و مشکلی را به راحتی با ما در میان گذاشته و پیگیری و رسیدگی به آنرا به ما بسپارید.

پرسنل ما در اچ پی ساپورت دلسوزانه برای رفع مشکلات شما قدم برداشته و میتوانید همواره حضور گرم و پررنگ ما را در کنار خویش احساس کنید.

 

خدمات پشتیبانی آنلاین

میتوانید با کلیک روی تصویر بالا از خدمات پشتیبانی آنلاین بهره مند شوید

 

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...