تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/2/1

پرینتر hp در فضا

پرینتر hp در فضا

پرینتر hp که توسط شرکت hp برای قرار گرفتن در ایستگاه فضایی بین االمللی طراحی و تولید شده است هم اکنون در محل خود قرا ر گرفته شده و به خوبی در حال کار کردن میباشد

در سال گذشته ناسا به واسطه همکاری با شرکت hp نیاز خود را برای وجود یک دستگاه پرینتر در فضای خارج از جو زمین و شرایط بی وزنی به مجموعه hp اعلام کرد و hp مدل HP OfficeJet 5740 را برای بهینه سازی و تبدیل به دستگاه موردنظر انتخاب کرده و فعالیت خود را بر روی آن به نتیجه رسانید.

 

پرینتر hp در فضا

 

کار بر روی پرینتری که بتواند در شرایط بدون وزن و غیر استاندارد فعالیت کنید یک چالش بزرگ و تجربه نشده برای هیچ شرکتی بود و بر اساس گزارشهای بدست آمده ISS در ماه 2 برگ چاپ میکند که غالبا با توجه به نیاز میتواند شامل اطلاعات مربوط ب عملیات ، مسیرهای بازگشت و جداول زمانی و یا حتی عکس های حرفه ایی و شخصی است.

شرکت hp با توجه به درخواست NASA پرینتر خود را با نام HP ENVY ISS که نسخه بهینه و سفارشی شده پرینتر چندکاره hp OfficeJet 5740 را برای مقابله با حالت بی وزنی و کار کردن در فضای خارج از جو زمین تولید کرده است.

یکی از مشکالات اساسی جوهرهای بکار گرفته شده در پرینترهای رایج در بازار است زیرا در شرایط بدون جاذبه جوهر از کارتریج های نشت کرده و باعث آسیب رساندن به پرینتر و تجهیزات بکار رگفته شده در ایستگاه فضایی خواهد شد. از این رو شرکت hp از سیستم بخصوص و جدیدی استفاده کرد که باعث میشود تا دستگاه بصورت اتوماتیک پس از هر بار پرینت هد پرینتر را با دقت تمیز کرده و آن را عاری از هر جوهر نماید در این سیستم از پد های بخصوصی که ویژه این کار تولید شده است استفاده گردیده تا بتوان جوهر را در شرایط بی وزنی به داخل آنها جذب نمود.

این چاپگر hp دارای سیستم عامل سفارشی و منحصر به فردی است که قابلیت های پرینتر را فقط در حد چاپ محدود می کند و اعلام های مربوط به میزان جوهر را بدلیل شرایط جوی آن غیر فعال نمود است.

بدنه این پرینتر hp از پلاستیک های ویژه و نسوز تولید شده است تا علاوه بر تحمل فشار بالا و مقاومت در برابر ضربه و فشار بتواند در مقابل حرارت و آتشسوزی مقاوم باشد. همچنین در این پرینتر استفاده از شیشه ممنوع شده تا شکستن و خورد شدن آن باعث اسیب به فضانوردان و تجهیزات فضایی نگردد. از دیگر مزایای این دستگاه میتوان به نوع سینی های ورودی و خروجی کاغذ اشاره کرد که کاغذ را در خود حبس کرده تا از پس از چاپ کاغذ در فضا رها نشده و بصئرت اتفاقی گم نشود از قابلیت های دیگر این پرینتر hp میتوان به امکان پذیرش کاغذ در هر جهت از مخزن ورودی اشاره کرد.

 

پرینتر hp از 2 آوریل 2018 در صفینه فضایی Space X CRS-14 قرار گرفته و با توجه به کنفرانس انجام شده فعالیت خود را با موفقیت آغاز کرده است. البته این اولین محصول  شرکت hpنیست که اولین بار به فضا راه پیدا کرده است زیرا در سال 2016 یکی از لپ تاپ های hp با نام HP ZBook برای اولین بار توسط NASA به فضا فرستاده شد تا برای کنترل و مدیریت راهبری سیستم ها مورد استفاده قرار گیرد.پس از آن 25 دستگاه hp Zbook به استگاه ارسال شد تا برای ارتباطات و اینترنت کاربرد داشته باشند و امروزه بیش از 120 دستگاه از محصولات hp در ایستگاه فضایی ISS قرار دارند.

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مطلب در راستای اخبار hp ویژه قرارگیری پرینتر hp در فضا توسط فضاپیمای SpaceX توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021                 |               فکس 88170517-021

ایمیل: Sales @ hpsupport . ir            |            تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین از حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد فروشگاه اچ پی ساپورت قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را  به فروشگاه اینترنتی اچ پی ساپورت اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مجموعه اچ پی ساپورت بوده که میان مشتری و فروشنده می‌باشند).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...