تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/3/24

خطای 0x610000f6 چیست و چگون میتوان آن را رفع کرد؟

خطای 0x610000f6 چیست و چگون میتوان آن را رفع کرد؟

 

 

همواره مدل های مختلف پرینتر hp به عنوان محصولاتی که بهترین خدمات را در زمینه چاپ و به تصویر کشیدن مطالب و اسناد بر روی کاغذ به عهده دارند در میان مصرف کنندگان جایگاه خوب و قابل ملاحظه ای را داشته است.

اما بعداً به دلایل مختلف پرینتر ها دچار مشکلات و خطاهای شده که می‌تواند عدم رضایت کاربران و یا کلا متوقف شدن عملیات پرینت را در پی داشته باشد.

خطای 0x610000f6 یکی از  خطاها و یا ارزهای رایج در پرینتر اچ پی که اگر به مطالب زیر به دقت توجه شود میتوان به سادگی مشکل Error 0x610000f6  را برطرف نمود.

 

برای رفع خطای 0x610000f6 روش ها و متد های متفاوتی عنوان می‌شود که می‌توانید با توجه به شرایط و میزان  توانایی خود آنها را به کار بگیرید.

 

راهکار اول

روشن و خاموش کردن پرینتر:

پیشنهاد می‌کنیم بیش از هر اقدامی برای  رفع خطا 0x610000f6 یکبار پرینتر خودرو به صورت کامل روشن و خاموش کنید برای این کار اگر در حال حاضر پرینتر شما روشن است آن را خاموش کرده و مدت ۶۰ ثانیه صبر کنید سپس دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید تا به طور کامل آماده کار شود.

این اولین قدم برای رفع ارور و یا خطای 0x610000f6  در پرینتر اچ پی است اما چنانچه هنوز مشکل برطرف نشده باشد لازم است تا مراحل بعدی را انجام دهید.

 

راهکار دوم

بررسی و رفع مشکل در سیستم کاغذ :

ابتدا همه ی کاغذ های باقی مانده در مخزن پرینتر را از آن خارج کرده و مطمئن شوید که تمامی ورودی های پرینتر خالی از کاغذ باشد

در های دسترسی داخلی پرینتر را باز کرده و با نگاهی دقیق به درون پرینتر بررسی کنید که آیا درون پرینتر کاغذ گیر کرده است یا خیر چنانچه تکه های کاغذ را مشاهده کردید به آرامی و با دقت آنها را از درون پرینتر خارج کنیم

مجدداً از پرینتر را روشن کرده و منتظر بمانید دستگاه در حالت آماده به کار قرار گیرد چنانچه همچنان مشکل برقرار است مرحله بعد را با دقت ادامه دهید

 

Error 0x610000f6

 

راهکار سوم

بررسی و اطمینان از کارکرد صحیح سیستم چاپ:

  • ابتدا پرینتر را خاموش کرده و کابل های usb و برق را از پشت دستگاه جدا کنید.
  • درب جلویی پرینتر را باز کرده سپس آن را به دقت ببندید مطمئن شوید که درب به درستی کار میکند.
  • کارتریج ها سیستم جابجا کننده را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید اجلاس بدانید که تمام کارتریج ها در جای خود به درستی حرکت کرده و هیچ مشکلی نمی‌تواند باعث بروز این خطا گردد فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که هنگام حرکت دادن کارتریج از یک طرف و به آرامی به سیستم حرکت دهنده فشار دهید.
  • حال درب دسترسی به کارتریج ها را به آرامی و به دقت ببندید و این شوید که به درب کاملاً درست و صحیح بسته شده باشد.
  • کابل برق و USB را به پرینتر وصل کنید.
  • پرینتر را با استفاده از دکمه روشن و خاموش قرار گرفته در روی آن روشن کنید.
  • اجازه دهید تا پرینتر به درستی انجام داده و تا زمانی که پرینتر  کاملاً در حالت آماده به کار قرار نگرفته است منتظر بمانید.
  • حال برای پرینتر یک دستور پرینت ارسال کنید تا از سلامت دستگاه مطمئن شوید.

 

 

چنانچه مجدداً با خطای 0x610000f6  مواجه شدید لطفاً دستگاه را خاموش کرده و از افراد فنی و متخصص در رفع مشکلات سخت افزاری پرینتر درخواست کمک کنید

کارشناسان ما در مرکز اچ پی ساپورت با سابقه طولانی و تجربه کافی می‌توانند به شما برای تعمیر پرینتر و رفع این مشکل کمک کنند.

خدمات سرویس پرینتر میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی اچ پی ساپورت

خطای 0x610000f6 چیست و چگون میتوان آن را رفع کرد؟

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق سایت در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...