تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/2/18

کارتریج جوهرافشان شارژ شده است ولی پرینت نمیگیرد؟

در پرینتر های جوهر افشان hp، کارتریج ها بصورت پلمب شده ارائه میگردند. این امر به این معنی است که این کارتریج ها امکان باز و بسته شدن را نداشته و همچنین امکان تعویض قطعات داخلی آن نیز وجود ندارد.

همچنین چیپ شناسایی و هد کارتریج بصورت یک برد الکترونیکی در قسمت انتهایی بدنه کارتریج چشبیده است که امکان جدا کردن آن یا تعویض آن غیر ممکن بوده و این برد ها به هیچ عنوان قابل دسترسی در بازار نمیباشند.

به همین منظور باید اعلام داشت که کارتریج های جوهر افشان hp به صورت استاندارد یکبار مصرف بوده و پس از خالی شدن باید آنها کنار گذاشته و یک کارتریج جدید، متناسب با پرینتر hp خود خریداری نمایید.

ولی در بعضی موارد شاهد آن هستیم که کاربران اقدام به شارژ کارتریج جوهر افشان می نمایند. این اقدام باعث بروز مشکلات متعددی برای کاربر و پرینتر مورد اسفاده میشود، که از آن دست میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

به دلیل اینکه شارژ کارتریج از نظر شرکت hp امری غیر استاندارد میباشد، لذا هیچ جوهر اورجینالی در این خصوص از جانب شرکت اچ پی در بازار ارائه نشده و برای این امر باید از جوهر های متفرقه استفاده شود که این موضوع خود مشکلات بسیاری را برای کاربران ایجاد مینماید.

اما اصلی ترین و شایع ترین مشکلی که در این حوزه مشاهده شده این است که پس از شارژ کارتریج جوهر افشان hp از جانب کاربر و با وجود سطح بالای جوهر در مخزن کارتریج، هیچگونه اقدامی توسط پرینتر برای چاپ صورت نمیگیرد یا خطای خالی بودن کارتریج یا عدم شناسایی کارتریج توسط پرینترhp اعلام میشود.

 

در این خصوص باید بیان داشت که: 

در سیستم پرینتر های جوهر افشان اچ پی به دلیل موارد ذکر شده در بالا، همیشه تعداد دقیق و واقعی صفحات چاپ شده توسط کارتریج را میتوان مشاهده نمود که این عدد غیرقابل  دستکاری است، و این موضوع باعث میشود تا در اغلب کارتریج های جوهر افشان اچ پی، چناچه تعداد صفحات پرینت شده به عددی بیش از حد استاندارد برسد، بصورت اتوماتیک چیپست درون کارتریج را سوزانده و کارتریج را بلااستفاده می کند، این موضوع در کارتریج های طرح hp بیشتر ملاحظه شده است.

همچنین چنانچه کمترین مقدار هوا به هد کارتریج جوهر افشان برسد، به دلیل اینکه این امر نشان دهنده خالی بودن کارتریج است، لذا هد کارتریج از کار افتاده و کارتریج مرتبا اخطار خالی بودن را نمایش میدهد. در این هنگام هیچ اقدام دیگری برای رفع خطای نمایش داده شده نمیتوان کرد و باید کارتریج دیگری تهیه و جایگذین شود.

 

لازم به ذکر است که چنانچه کارتریج برای یک مرتبه خطای خالی بودن را اعلام نماید، با شارژ مجدد نیز نمیتوان خطا را از بین ببرید، چرا که با اولین اعلام خالی بودن کارتریج هد کارتریج متوقف میشود.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...