تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/2/18

مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی

مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی

 

مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی

 

برای انجام این موضوع لازم است تا پرینتر چندکاره را متوجه این موضوع کنید که پس از گرفتن شماره تلفن مقصد باید منتظر پاسخگویی اوپراتور دیجیتال شده و سپس داخلی اختصاص یافته به دستگاه فکس را شماره گیری نمایید تا بتوانید فکس را مستقیما به گیرنده آن تحویل دهید.

دستگاههای مختلف با توجه به استانداردهای آنها شرایط متفاوتی را ایجاد میکنند. این شرایط میتواند بسته به زمان انتظار بعد از شنیدن بوق تماس و یا دریافت بوق صدای فکس گیرنده میتوانید تغییر کند برا یاین کار لازم است تا کمی وقفه ایجاد کنید که پرینتر hp منتظر بماند تا اوپراتور دیجیتال شروع به صحبت کند. متاسفانه نمیتوان برای این کار استاندارد دقیق و یکنواختی را برای مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی ایجاد کرد زیرا :

  • در برخی مراکز پس از شنیدن صدای بوق مستقیم به اوپراتور متصل میشود و سپس او تماس را بصورت دستی به فکس انتقال میدهد
  • برخی دیگر ب دلیل اینکه گزینه فکس در لسیت گفته های اوپراتور دیجیتال میباشد باید حتما گزینه ارتباط با دستگاه فکس به موقع انتخاب شود
  • حتی مواردی هست که اگر بیشتر از چند لحظه منتظر بمانید و هیچ داخلی ایی شماره گیری نشود تماس بصورت اتوماتیک قطع میشود
  • و بسیاری از حالت های مختلف دیگر...

 

در دستگاه های فکس دکمه های متفتاوتی برای این کار در نظر گرفته شده است ولی اغلب با علامت های #  و یا , نمایش داده میشوند حتی در برخی پرینترها با برند های متفاوت از دکمه Pause/Redial میتوان استفاده کرد.

 

برای مثال برای اگر شماره تلفن مقصد 88521040 باشد و برای ارسال فکس باید داخلی 9 را انتخاب کنید روش شماره گیری به شرح زیر خواهد شد.

88521040#9

88521040,9

بهترین راهکار برای حل مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی تهیه گوشی دستی ویژه پرینتر چندکاره hp است که میتوانید با آن تماس گرفته و داخلی فکس را بگیرید سپس بصورت دستی گزینه ارسال فکس را بفشارید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مطالب برای کسب اطلاع و رفع مشکل ارسال فکس به تلفن داخلی توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...