تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1398/10/26
گروه پرسش : سوالات پلاتر hp

Error 21-10 در پلاتر hp

این مطلب برای رفع مشکل خطای Error 21:10 در پلاترهای hp سری 500 / 510 و 800 میباشد و نشانگر بروز مشکل اساسی و سخت افزاری در پلاتر است ، هرچند که قسمت های مختلفی از پلاتر میتوانند دلیل ایجاد این خطا در چاپگر شوند ولی یکی از بخشهای مهم که غالبا پلاتر را درگیر خطای 21:10 میکند را در این متن توضیح میدهیم

 


HP Designjet 500
HP Designjet 510
HP Designjet 800


سوال :

نمایش خطای شماره 21:10 در پلاتر به چه علت است ؟

روش برطرف کردن خطای 21:10 چگونه است ؟

 


روش برطرف کردن خطای شماره 21:10 

1- کابل برق را از پلاتر جدا کنید

2- درب بالای پلاتر را باز کنید

3- کریج (Carriage) را با دست به سمت چپ حرکت دهید (به سمت مخالف سرویس استیشن)

نکته مهم :

اگر کریج به راحتی با دست به سمت چپ حرکت نمی کند آن را به زور و با فشار حرکت ندهید، در عوض چند بار پلاتر را ری استارت کنید تا مطمئن شوید که پلاتر میتواند بصورت اتوماتیک کرییج را ه اطراف حرکت دهد در غیر این صورت پلاتر hp را از برق جدا کرده و چنانچه تخصصی در زمینه تعمیرات پلاتر ندارید سعی کنید با مرکز خدمات و تعمیر پلاتر در تماس باشید.

 

4- به دقت داخل پلاتر را بررسی کنید که شیء خارجی یا تکه کاغذ درون چاپگر گیر نکرده باشد.

نکته مهم :

اگر میتوانید کرییج را بصورت دستی به چپ و راست حرکت دهید و تمام قسمت های سرویس استیشن و مسیر چاپ را بررسی و هرگونه عاملی که موجب اختلال در روند Carriage در پلاتر hp میشود را از چاپگر خارج کنید.

 

سلامت و کارکرد تسمه کرییج (Carriage Belt) را چک کنید

مسیر حرکت کرییج را تمیز کرده و در صورت امکان روغن بزنید

کابلهای فلت و لوله های انتقال جوهر را به دقت بررسی کنید

انکودر (Encoder) را بررسی و در صورت امکان تمیز کنید

 

توجه : چنانچه در روند بررسی هریک از قطعات دچار مشکل شد میبایست حتما آن را جایگزین کنید چرا که عدم کارکرد صحیح آن به صورت جدی پلاتر را دچار اختلال میکند.

 

5- همه هد پرینتر ها را از پلاتر جدا کنید

 

6- کابل برق را مجدداً متصل کنید

 

7 - پلاتر را به تنظیمات کارخانه برگردانید

 

توجه :

چنانه با انجام موارد بالا مشکل خطای hp 21:10 برطرف شد ، قطعا شاهد نمایش هشدار قرار دادن هد پلاتر در جای خود خواهید بود ، ولی اگر مجدداً با Error System 21:10 مواجه شدید فورا پلاتر را خاموش کرده و از افراد با تجربه در زمینه تعمیر پلاتر و یا کارشناسان خدمات سرویس پلاتر درخواست کمک کنید

8- اگر مشکل خطا 21:10 رفع شده باشد میبایست روی صفحه نمایش پلاتر هشدار قرار دادن هد پلاتر را مشاهده کنید ، پس آنها را در جای خود قرار دهید

 

 

 

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021                 |               فکس 88170517-021

ایمیل: Sales @ hpsupport . ir            |            تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین از حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد فروشگاه اچ پی ساپورت قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را  به فروشگاه اینترنتی اچ پی ساپورت اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مجموعه اچ پی ساپورت بوده که میان مشتری و فروشنده می‌باشند).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...