تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1398/5/20

پرینتر لیزری اچ پی چگونه کار میکند؟

  • پرینتر لیزری hp چگونه کار میکند ؟

  • نحوه پرینت گرفتن در درون پرینتر لیزری چیست ؟

  • لیزر در پرینتر لیزری hp چه کاری را انجام میدهد؟

  • تفاوت پرینتر لیزری رنگی و سیاه و سفید در چیست ؟


نام پرینتر لیزری نشان دهنده استفاده از لیزر در روند پرینت توسط این سری از چاپگرهای اچ پی می باشد در حقیقت با استفاده از از ایجاد بار الکتریکی در پودر تونر و تجهیزات درون کارتریج و هم زمان پرتاب تابش لیزر به کارتریج می توان تصاویر را ایجاد کرده و آن ها را بر روی کاغذ چاپ نمود .

1- پرینتر لیزری دستور های چاپ تصاویر را که از کامپیوتر دریافت کرده است در درون خود پردازش و هر قسمت از اطلاعات را برای واحد مربوط به آن ارسال می کند ، این پردازش به برد فرمتر پرینتر واگذار شده است .

خطاهای ناشی از آسیب رسیدن به برد فرمتر پرینتر

برد فرمتر پرینتر hp

 

2- غلتک سبز رنگ یا درام که روی کارتریج توسط اتصال های الکتریکی دارای بار الکتریکی منفی میشود .

درام کارتریج

 

3- اشعه لیزر توسط تفنگ لیزری مستقر در داخل یونیت لیزر به سمت درام یا غلطک سبز رنگ در کارتریج پرتاب شده و تصاویر و مطالب را بر روی آن علامت گذاری می کنند در حقیقت نقاطی از درام که با اشعه لیزر برخورد دارند دارای بار الکتریکی مثبت می شوند .

 

4- چرخش غلطک سبز رنگ و تماس آن با پودر تونر درون مخزن کارتریج باعث می شود تا نقاطی که که دارای بار الکتریکی مثبت شده است ذرات پودر را به خود جذب کرده و در اصطلاح تصویر و مطالب را بر روی خود منتقل کند .

 

5- کاغذی که وارد پرینتر می شود توسط اتصالات الکتریکی دارای بار الکتریکی منفی با قدرت بسیار بالاتر شده که این کار موجب می گردد تا در هنگام چرخش درام ذرات تونر که دارای بار الکتریکی مثبت شده اند را به خود جذب  کند .

 

6- در مسیر حرکت کاغذ غلتک ها و اتصالات درون پرینتر اچ پی موجب می شوند تا بار الکتریکی کاغذ تخلیه شده و آماده ورود به فیوزر برای پخت تونر یا پودر شارژ قرار گرفته بر روی کاغذ شود .

فیوزر پرینتر hp چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

فیوزر پرینتر اح


نکته مهم :

در پرینترهای لیزری رنگی کارکرد سیستم دقیقاً مشابه پرینتر های لیزری تک رنگ بوده با این تفاوت که پرتاب لیزر برای هر چهار رنگ به صورت مجزا انجام می شود ضمن اینکه پیش از انتقال تصاویر از درام و روی کاغذ می بایست هر آنچه برای چاپ چاپ توسط پرینتر پردازش شده است ست در ابتدا بر روی ترانسفر بلت یا ترانسفر یونیت منتقل و سپس روی کاغذ پرینت شود .


 

خدمات سرویس پرینتر میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

 

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی چاپگر ها در مجموعه اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وبسایت اچ پی ساپورت در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مطالب در خصوص اینکه پرینتر لیزری اچ پی چگونه کار میکند توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...