تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1398/5/20

پرینتر لیزری اچ پی چگونه کار میکند؟

  • پرینتر لیزری hp چگونه کار میکند ؟

  • نحوه پرینت گرفتن در درون پرینتر لیزری چیست ؟

  • لیزر در پرینتر لیزری hp چه کاری را انجام میدهد؟

  • تفاوت پرینتر لیزری رنگی و سیاه و سفید در چیست ؟


نام پرینتر لیزری نشان دهنده استفاده از لیزر در روند پرینت توسط این سری از چاپگرهای اچ پی می باشد در حقیقت با استفاده از از ایجاد بار الکتریکی در پودر تونر و تجهیزات درون کارتریج و هم زمان پرتاب تابش لیزر به کارتریج می توان تصاویر را ایجاد کرده و آن ها را بر روی کاغذ چاپ نمود .

1- پرینتر لیزری دستور های چاپ تصاویر را که از کامپیوتر دریافت کرده است در درون خود پردازش و هر قسمت از اطلاعات را برای واحد مربوط به آن ارسال می کند ، این پردازش به برد فرمتر پرینتر hp واگذار شده است .

خطاهای ناشی از آسیب رسیدن به برد فرمتر پرینتر اچ پی

برد فرمتر پرینتر hp

 

2- غلتک سبز رنگ یا درام که روی کارتریج توسط اتصال های الکتریکی دارای بار الکتریکی منفی میشود .

درام کارتریج

 

3- اشعه لیزر توسط تفنگ لیزری مستقر در داخل یونیت لیزر به سمت درام یا غلطک سبز رنگ در کارتریج پرتاب شده و تصاویر و مطالب را بر روی آن علامت گذاری می کنند در حقیقت نقاطی از درام که با اشعه لیزر برخورد دارند دارای بار الکتریکی مثبت می شوند .

 

4- چرخش غلطک سبز رنگ و تماس آن با پودر تونر درون مخزن کارتریج باعث می شود تا نقاطی که که دارای بار الکتریکی مثبت شده است ذرات پودر را به خود جذب کرده و در اصطلاح تصویر و مطالب را بر روی خود منتقل کند .

 

5- کاغذی که وارد پرینتر می شود توسط اتصالات الکتریکی دارای بار الکتریکی منفی با قدرت بسیار بالاتر شده که این کار موجب می گردد تا در هنگام چرخش درام ذرات تونر که دارای بار الکتریکی مثبت شده اند را به خود جذب  کند .

 

6- در مسیر حرکت کاغذ غلتک ها و اتصالات درون پرینتر اچ پی موجب می شوند تا بار الکتریکی کاغذ تخلیه شده و آماده ورود به فیوزر برای پخت تونر یا پودر شارژ قرار گرفته بر روی کاغذ شود .

فیوزر پرینتر hp چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

فیوزر پرینتر اح


نکته مهم :

در پرینترهای لیزری رنگی کارکرد سیستم دقیقاً مشابه پرینتر های لیزری تک رنگ بوده با این تفاوت که پرتاب لیزر برای هر چهار رنگ به صورت مجزا انجام می شود ضمن اینکه پیش از انتقال تصاویر از درام و روی کاغذ می بایست هر آنچه برای چاپ چاپ توسط پرینتر پردازش شده است ست در ابتدا بر روی ترانسفر بلت یا ترانسفر یونیت منتقل و سپس روی کاغذ پرینت شود .


 

خدمات سرویس پرینتر hp میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

 

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی hp در نمایندگی hp

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وب سایت hp در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطالب در خصوص اینکه پرینتر لیزری اچ پی چگونه کار میکند توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021                 |               فکس 88170517-021

ایمیل: Sales @ hpsupport . ir            |            تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین از حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد مرکز فروش hp قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را  به فروشگاه اینترنتی hp با عنوان اچ پی ساپورت اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مرکز فروش و خدمات hp در فروشگاه hp بوده که میان مشتری و فروشنده می‌باشد).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

 

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...