تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/10/13

بررسی و رفع خطا Error 42 در پرینترهای چندکاره hp

بررسی و رفع خطا 4,[(3,42,0)] یا Error 42 در پرینترهای چند کاره hp یا اسکنر های hp

بررسی و رفع خطا 4,[(3,42,0)] یا Error 42 در پرینترهای چند کاره hp یا اسکنر های hp

اگر در هنگام اسکن کردن به وسیله پرینترهای چند کاره اچ پی یا اسکنر اچ پی در صفحه نمایش کامپیوتر خطایی مشاهده کردید که  در قسمت  توضیحات خطا، پیغام خطای  4,[(3,42,0)] نمایش داده می شود، لازم است بدانید که این خطا قابل رفع شدن بوده و خطای اساسی محسوب نمی‌شود.

خطای 4,[(3,42,0)] یا Error 42 یک ارور نرم افزاری بوده که در اغلب مواقع هنگام استفاده از سیستم عامل ویندوز ۷ نمایش داده می شود. 

تلفن نمایندگی hp

این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که فایل اسکن شده دچار مشکل شده و یا سیستم قادر به نمایش فایل اسکن شده توسط پرینتر چندکاره hp یا اسکنر hp نمی باشد. به عبارت بهتر ارور 42 بیشتر خطای نرم افزاری بوده و غالباٌ  دلیل سخت افزاری ندارد و دلیل عمده آن تنظیمات کاربر در بخش dpi تصویر است. متن خطا به صورت زیر نمایش داده شده در تصویر شماره 1 در صفحه نمایش کامپیوتر رویت می گردد.

 

شماره 2:تصویر پیام خطا 4,[(3,42,0)]  در ویندوز 7

 نحوه مشاهده این خطا در ویندوز ۷ به این صورت است که،  در هنگام اسکن کردن پنجره نمایش فایل اسکن شده به صورت یک پنجره کوچک در گوشه بالا سمت چپ مانیتور نمایش داده شده و بلافاصله پس از آن یک صفحه خطا در مرکز مانیتور نمایش داده شده، که همزمان با آن فرایند اسکن متوقف می گردد. مانند تصویر شماره ۲.

 

 تصویر شماره ۲:  نمایش پنجره خطا در صفحه نمایش ویندوز ۷


 برای رفع خطای 4,[(3,42,0)] می توانید با توجه به راه حل بیان شده در زیر اقدام نمایید.

راه حل رفع خطای 4,[(3,42,0)] یا Error 42  در ویندوز ۷:

در صورتی که در ویندوز ۷ و در هنگام اسکن فایل با پرینتر یا اسکنر hp با خطای 4,[(3,42,0)]  مواجه شده اید می توانید با دنبال کردن اقدامات زیر این مشکل را مرتفع نماید.

  • 1- بر روی صفحه دسکتاپ کلیک راست نموده و گزینه Personalize را انتخاب نمایید. سپس وارد تب Display شوید.
  • 2-  رزولوشن تصویر را به حالت  Smaller - 100% Default تغییر داده و سپس دکمه Apply  را فشار دهید.
  • 3-  در پنجره باز شده بر روی گزینه ای Log off now کلیک نمایید.

تصویر شماره 3 :  انجام تنظیمات در پنجره  Display

  • 4- پس از راه اندازی مجدد سیستم عامل به صورت کامل، اقدام به اسکن مجدد تصویر مورد نظر خود نمایید.  به انجمن اسکن فایل بدون هیچ مشکلی می توانید DPI  اسکن فایل را به مقدار مورد نظر خود تغییر دهید.

چنانچه در انجام فرآیند اسکن مشکل برخورد کرده اید و یا خطای 4,[(3,42,0)]  در سیستم شما تکرار شد،  لازم است تا پرینتر یا اسکنر شما توسط کارشناسان متخصص مورد بررسی قرار گیرد.
در این زمینه می توانید از دانش کارشناسان مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت بهرمند شوید. فقط کافیست با شماره تلفن 88521040-021  تماس حاصل نمایید.

تلفن نمایندگی hp

 علت بروز خطای  4,[(3,42,0)]  در ویندوز ۷

علت به وجود آمدن خطای  4,[(3,42,0)] در سیستم عامل ویندوز 7 ناشی از تغییر DPI در تصویر خروجی کامپیوتر به دلیل نصب نرم افزارهایی از قبیل Solution Center می باشد. زمانی که شما یک پیش نمایش از فایل مورد نظر برای اسکن را به وسیله نرم افزاری مانند Solution Center تهیه می کنید،  این احتمال وجود دارد که به دلیل اختلاف رزولوشن یا تراکم تصویر فایل پیش نمایش با تصویر خروجی کامپیوتر باعث ایجاد اختلال در نمایش فایل توسط کامپیوتر گردد، به همین جهت زمانی که شما DPI خروجی ها را در حالت پیش فرض قرار میدهید به سیستم این اجازه داده می‌شود تا در صورت نیاز امکان نمایش فایلهایی با تراکم تصویر کمتر و یا بیشتر از خروجی نمایشگر را صادر نماید.

نکته:  در صورتی که با انجام مراحل فوق موفق به رفع خطای 49 در پرینتر یا اسکنر اچ پی نشده اید، این احتمال وجود دارد که مشکلی در فرایند نصب و یا ویندوز شما وجود داشته باشد، برای این منظور میتوانید از مشاوره و تخصص کارشناسان مجموعه خدمات اچ پی بهرمند شوید.


در صورتی که با انجام موارد ذکر شده موفق به رفع خطا 4,[(3,42,0)] یا Error 42 در پرینترهای چند کاره hp یا اسکنر های hp نشدید می‌توانید با مرکز فروش و خدمات اچ پی تماس گرفته و از مشاوره و دانش کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

 

خدمات سرویس پرینتر میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

 

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانیچاپگر ها در مرکز اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وبسایت اچ پی ساپورت در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر  است.

این مطالب در خصوص بررسی و رفع خطا 4,[(3,42,0)] یا Error 42 در پرینترهای چند کاره hp یا اسکنر های hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...