تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/10/6

روش به روز رسانی فریم ویر یا Firmware در پرینتر hp

روش به روز رسانی فریم ویر یا Firmware در پرینتر hp

روش به روز رسانی فریم ویر یا Firmware در پرینتر hp

شرکت hp هر از چند گاهی نرم افزار های ویژه پرینتر خود را به روز رسانی میکند تا بتوان از این طریق علاوه بر افزایش کیفیت و راندمان بتواند مشکلات و خطاهای سیستم را رفع نماید . در حقیقت فریم ویر یا Firmware یک نرم افزار یا فایل راه انداز میباشد که برای پرینتر ارسال شده و صرفا توسط پرینتر استفاده میشود

توجه داشته باشید که به روز رسانی فریم ویر یا Firmware کاری سخت نیست ولی به دلیل حساسیت و اهمیت بالایی که دارد چنانچه در روند به روز رسانی فریم ویر یا Firmware خطا و یا مشکلی در ارتباط کامپیوتر و پرینتر پیش آید پرینتر از کار افتاده و میبایست برای رفع آن حتما دستگاه را به مرکز خدمات پرینتر اچ پی ارسال کنید 

 

برای به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر hp ابتدا می بایست با توجه به مدل پرینتر آخرین نسخه فریم ویر (Firmware) ارائه شده توسط شرکت اچ پی را از وب سایت آن دریافت کرده و سپس با توجه به نوع سیستم عامل کامپیوتری که میخواهید بروز رسانی پرینتر را از طریق آن انجام دهید مراحل زیرا به ترتیب و با دقت دنبال کنید .


به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر اچ پی توسط سیستم عامل ویندوز :

برای به روز رسانی Firmware پرینتر hp در سیستم عامل ویندوز مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:


1- از روشن بودن و اتصال صحیح پرینتر از طریق کابل شبکه یا کابل usb به کامپیوتر اطمینان حاصل نمایید.

2- آخرین نسخه از Firmware مربوط به مدل پرینتر خود را از وب سایت اچ پی دریافت کنید.

تلفن نمایندگی hp

3- بر روی فایل دریافت شده کلیک کرده و آن را اجرا نمایید.

4- در پنجره باز شده می بایست شماره سریال پرینتر اچ پی مورد نظر را مشاهده کنید .

  • در صورتی که  شماره سریال نمایش داده می شود، روی گزینه Next  کلیک کرده و  اقدام به  بروزرسانی کنید.
  • در صورتی که شماره سریال نمایش داده میشود اما ادامه عملیات بروزرسانی امکان پذیر نیست، به این معناست که فریم ویر (Firmware) نصب شده بر روی پرینتر نیاز به بروزرسانی ندارد. 
  • در صورتی که شماره سریال نمایش داده نمی شود و ارتباط کامپیوتر با پرینتر از طریق کابل شبکه می باشد، با استفاده از یک کابل رابط usb پرینتر را به کامپیوتر متصل کرده و پس از ۲۰ ثانیه توقف دکمه Refresh را فشار دهید. زمانی که شماره سریال پرینتر hp نمایش داده شد با فشردن کلید Next اقدام به بروزرسانی کنید. 

5- زمانی که به روز رسانی به پایان رسید بر روی دکمه OK کلیک نمایید. 

6- چنانچه برای فرایند بروزرسانی پرینتر که از طریق شبکه با آن در ارتباط بوده اید از کابل usb استفاده کرده اید، پس از پایان بروزرسانی اقدام به پاک کردن پرینتر نموده و مجددا آن را از طریق شبکه نصب کنید.

7- دقت داشته باشید که تا پایان فرایند بروزرسانی ارتباط پرینتر و کامپیوتر نماید دچار اختلال شود.

 نکته: بروز هرگونه مشکل و یا قطعی در زمان بروزرسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر hp می‌تواند موجب آسیب دیدن پرینتر گردیده و برد فرمتر را با مشکل جدی روبرو کند. لذا توصیه می شود در زمان به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر hp، برق ورودی پرینتر و کامپیوتر را به پریز UPS متصل نموده تا در صورت بروز قطعی برق یا نوسانات احتمالی آسیبی به پرینتر وارد نشود.

 

به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر اچ پی در سیستم عامل مکینتاش یا MAC :

برای به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر اچ پی در سیستم عامل MAC  مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- از روشن بودن و اتصال صحیح پرینتر از طریق کابل شبکه یا کابل usb به کامپیوتر اطمینان حاصل نمایید.

2- آخرین نسخه از فریم ویر (Firmware) مربوط به مدل پرینتر خود را از وب سایت اچ پی دریافت کنید.

3- پس از پایان دانلود فایل بر گزینه Printer_name].dmg] باز نمایید.

4- روی گزینه HP Firmware Updater دوبار کلیک کنید.

5- در لیست نمایش داده شده بر روی پرینتر خود کلیک کرده و آن را انتخاب نمایید سپس دکمه Continue را  انتخاب کنید.

تلفن نمایندگی hp

6- به روز رسانی در ابتدا نسخه ی نصب شده بر روی پرینتر شما را بررسی کرده و سپس اطلاعات لازم را به شما نمایش میدهد.

  • در صورتی که  پرینتر برای دریافت نسخه جدید مشکلی نداشته باشد در روی صفحه عبارت "Device is ready to be reflashed"  نمایش داده می شود. برای انجام بروزرسانی روی دکمه Continue کلیک کنید.
  •  پس از پایانه فرایند بروزرسانی دکمه Done را بزنید.
  • در صورتی که برای نصب نسخه جدید در پرینتر انتخاب شده مشکلی وجود داشته باشد "This Firmware does not contain upgrades for your device" نمایش داده میشود. کلیک بر روی Cancel از عملیات بروزرسانی خارج شده و برای انجام این کار می بایست نسخه دیگری را مورد آزمایش قرار دهید.

7- دقت داشته باشید که تا پایان فرایند بروزرسانی ارتباط پرینتر  و کامپیوتر نماید دچار اختلال شود.

نکته: بروز هرگونه مشکل و یا قطعی در زمان بروزرسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر hp می‌تواند موجب آسیب دیدن پرینتر گردیده و برد فرمتر را با مشکل جدی روبرو کند. لذا توصیه می شود در زمان به روز رسانی فریم ویر (Firmware) پرینتر hp، برق ورودی پرینتر و کامپیوتر را به پریز UPS متصل کنید تا در صورت بروز قطعی برق یا نوسانات احتمالی آسیبی به پرینتر وارد نشود.چنانچه در هر یک از مراحل فوق دچار مشکل شده و یا امکان به روز رسانی برای شما مقدور نمی باشد میتوانید با یکی از مراکز فروش و خدمات اچ پی تماس گرفته و یا با مراجعه حضوری از تجربیات کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید. 
 

خدمات سرویس پرینتر hp میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی hp در نمایندگی hp

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وب سایت hp در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطالب در خصوص روش به روز رسانی فریم ویر یا Firmware در پرینتر hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021                 |               فکس 88170517-021

ایمیل: Sales @ hpsupport . ir            |            تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین از حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد مرکز فروش hp قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را  به فروشگاه اینترنتی hp با عنوان اچ پی ساپورت اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مرکز فروش و خدمات hp در فروشگاه hp بوده که میان مشتری و فروشنده می‌باشد).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

 

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...