تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/7/18

خطای Paper Jam در پرینتر hp

خطای Paper Jam در پرینتر hp

 

خطای Paper Jam در پرینتر hp

 

خطای Paper Jam در پرینتر hp را می توان به عنوان یکی از شایع ترین و متداول ترین خطاهای ایجاد شده برای کاربران دانست که دلایل مختلفی برای ایجاد paper jam error یا خطای گیر کردن کاغذ در پرینتر hp عنوان کرد.

برای مرتفع کردن این خطا  می‌بایست هر گونه کاغد یا مشکلی را که موجب بروز این خطا در روند چاپ شده را برطرف کنید. چنانچه عامل ایجاد خطا رفع  گردد پرینتر مجدداً شروع به کار کرده و می توانید بدون هیچ مشکلی فرایند چاپ را ادامه دهید، در غیر این صورت یک بار اقدام به خاموش و روشن کردن پرینتر خود کنید.

 

توجه:  خطای Paper Jam (گیر کردن کاغذ) در پرینتر hp دلایل متفاوتی داشته که برخی از آنها به صورت کاملا اتفاقی رخ میدهند و با مرتفع کردن عامل ایجاد خطا می‌توانید کار با پرینتر خود ادامه دهید،اما زمانی که این خطا به دفعات و بدون هیچ دلیل قابل ملاحظه ایی ایجاد می گردد باید این نکته را مد نظر داشت که قطعاً می تواند نشانه بروز مشکل یا خطا در برخی قطعات داخلی پرینتر باشد، بنابراین توصیه می شود در این حالت به هیچ عنوان اقدام به چاپ بیشتر با پرینتر معیوب نکرده و فورا آن را برای بررسی و رفع مشکل به یکی از مراکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت انتقال دهید چرا که ادامه کار می تواند آسیب‌های جدی به پرینتر وارد کرده و هزینه تعمیر را چندین برابر افزایش دهد.

 

تلفن نمایندگی hp

 

اولین و در عین حال اصلی‌ترین مشکلی که باعث بروز این خطا می شود گیر کردن کاغذ در مسیر پرینت است که در زیر به برخی عوامل ایجاد کننده این مشکل اشاره شده است:

 

1-  ورود همزمان  چند برگه به درون پرینتر اچ پی.

2- کشیده شدن کاغذ به صورت کج و مچاله شدن کاغذ در هنگام چاپ و یا در زمان خارج شدن از پرینتر.

3- مچاله بودن و یا وجود تا خوردگی در کاغذ ورودی.

4-  وجود برخی قطعات خارجی مانند سوزن یا منگنه روی کاغذ.

5- آسیب دیدن غلطک های هدایت کننده کاغذ و یا حرکت غیر استاندارد آنها که بعضاً با متوقف شدن آنها همراه است .

 

دومین عامل که باعث ایجاد خطای paper jam در پرینتر می شود گیر کردن تکه ای کاغذ در مسیر چاپ می باشد،  که این امر می‌تواند در اثر جدا شدن بخشی از کاغذ در طول فرایند چاپ و ایجاد مشکل در سیستم چاپ به واسطه تکه کاغذ جدا شده، در پرینتر باشد همچنین این امکان وجود دارد که در هنگام ورود کاغذ به پرینتر تکه‌ای کاغذ به همراه برگه های سالم به درون دستگاه کشیده شد و وارد پرینتر گردد بنابراین به سادگی در مسیر چاپ گیر میکند و شما را با خطای Paper Jam در پرینتر hp مواجه میکند.

 

همچنین امکان آن وجود دارد تا در زمانی که یک کاغذ در مسیر چاپ گیر کرده و کاربر جهت خروج برگه کاغذ را به بیرون میکشد بخشی از کاغذ جدا شده و در در مسیر باقی بماند که  این امر موجب می‌شود تا پرینتر همچنان خطای Paper Jam را نمایش دهد.

 

آسیب دیدن و یا کثیف شدن قطعات داخلی پرینتر و سنسورها در اثر عوامل مختلف می تواند باعث ایجاد خطاهای متفاوتی از جمله خطای Paper jam  در پرینتر گردد.

عواملی همچون گرد و غبار و تونر کارتریج حاصل است پودر ریزی در پرینتر می تواند باعث ایجاد لایه ای بر روی سنسور کاغذ در بخش های مختلف  پرینتر شده که این امر می‌تواند باعث ایجاد خطای Paper Jam در پرینتر میگردد.

تعدادی از سنسورهای داخلی پرینتر hp به صورت مکانیکی بوده که با عبور کاغذ  و برخورد به قسمتی از این سنسورها باعث حرکت آنها شده و پس از عبور کاغذ می بایست دوباره سنسور به حالت قبلی باز گردد. به دلایل مختلفی امکان دارد که سنسور گیر کرده و به حالت قبل باز نگردند که این امر می‌تواند موجب ایجاد خطای Paper Jam در پرینتر اچ پی گردد.

 

بروز مشکل در برد فرمتر و یا کابل های ارتباطی سنسورها  نیز می‌تواند باعث بروز خطاها بسیاری از جمله خطای Paper Jam گردد، برای این منظور  می بایست قطعات پرینتر به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته و تمام کابل ها و کانکتورها مورد بررسی قرار گیرند. همچنین صحت کارکرد برد فرمتر نیز می بایست بررسی گردد.

 

در صورتی که با انجام موارد ذکر شده موفق رفع خطای Paper Jam در پرینتر hp نشدید می‌توانید با مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت تماس گرفته و از مشاوره و دانش کارشناسان این مرکز بهره مند شوید.

 

خدمات سرویس پرینتر میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

 

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی پرینتر ها در مجموعه اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وبسایت اچ پی ساپورت در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مطالب در خصوص خطای Paper Jam در پرینتر hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...