تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/8/22
گروه مقاله : مقالات آموزشی

رفع خطای supply memory error در پرینتر

پرینتر یکی از وسایلی است که برای چاپ استفاده می‌شود. در برخی موارد این دستگاه دچار ایراداتی شده و ارور می‌دهد که هر کدام نشان دهنده مشکلی است. supply memory error یکی از خطاهایی است که شاید هنگام کار با پرینتر بر روی آن دیده شود. در این مقاله به بررسی رفع خطای supply memory error در پرینتر می‌پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

پرینتر چیست؟

پرینتر یکی از تجهیزات جانبی رایانه است که نوعی چاپگر است. با استفاده از این دستگاه می‌توان از عکس‌ها و فایل‌های داخل کامپیوتر پرینت تهیه کرد. این وسیله هم به صورت پایه و هم به صورت تخصصی استفاده می‌شود. این دستگاه به کامپیوتر وصل شده و متن یا تصویر دلخواه را روی کاغذ چاپ می‌کند. این وسیله در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی و تولید شده است.

علت بروز خطای supply memory error

کارتریج تونر قطعه‌ای به نام چیپست دارد که پرینتر و کارتریج را با هم مرتبط می‌کند. اگر این قطعه دچار هر مشکلی شود دیگر پرینتر نمی‌تواند کارتریج را شناسایی کند و در این صورت شما با خطای supply memory error  بر روی صفحه نمایش پرینتر مواجه خواهید شد. در هنگام حمل و نقل و به دلیل جلوگیری از ضربه خوردن کارتریج تونر و محافظت آن مقداری پلاستیک و نوارهای نارنجی در کنار آن قرار می‌دهند. در هنگام نصب پرینتر باید تمام این نوارها جدا شوند، در غیر این صورت دستگاه ارور می‌دهد. اما اگر تمامی نوارها را جدا کردید و هنوز این پیغام بر روی صفحه نمایش داده می‌شود، باید پرینتر را بررسی کرد. کارتریج و پرینتر دارای اتصالات کوچکی هستند که اگر درست نصب نشوند، پرینتر نمی‌تواند کارتریج را شناسایی کند. همچنین اگر کارتریج غیر استاندارد باشد و یا اینکه درست شارژ نشود، باز هم این کد خطا نشان داده می‌شود.‌

آشنایی با رفع خطای supply memory error

برای رفع خطای supply memory error دو راه حل وجود دارد که در زیر آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

راه حل اول: در اینجا باید از نبود هیچ لیبل یا پلمپی در دستگاه مطمئن شوید. برای برداشتن لیبل‌ها از دستگاه ابتدا در آن را باز کرده کاغذ پلمپ را به طرف بالا آورده ولی آن را حرکت ندهید. تمام پلمپ‌های دستگاه را باز کرده و کارتریج را جدا کنید. داخل پرینتر هر چند تا لیبل است، را جدا کنید. همه لیبل‌های نارنجی رنگ کارتریج را بررسی کرده و گیره نارنجی را از کارتریج جدا نمایید. در مرحله بعدی برای توزیع تونر به طور مساوی در کارتریج خیلی آرام کارتریج را به طرف جلو و عقب حرکت دهید. سپس گیره نارنجی را به طرف چپ کشیده تا نوار از داخل کارتریج جدا شود. لیبل را از داخل دستگاه برداشته و پنل آن را بررسی کنید.

راه حل دوم: برای رفع خطای supply memory error می‌توان کارتریج را نیز عوض کرد. وقتی کارتریج اورجینال نباشد، یا شارژ آن به صورت استاندارد نباشد، با این کد خطا روبرو خواهید شد.‌ از اورجینال بودن کارتریج مطمئن شوید. اگر خطای Hp suresupply رخ دهد، بررسی کنید که آیا کارتریج با دستگاه شما سازگار است یا خیر؟ سپس برای تهیه کارتریج مناسب اقدام‌ کنید. برای عوض کردن کارتریج از راهنمای درج شده در دفترچه راهنما استفاده کنید.

سخن پایانی

پرینتر از وسایل جانبی کامپیوتر است که با آن می‌توان عکس و یا متنی را روی کاغذ چاپ کرد. این وسیله در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی تولید می‌شود که هر کسی بسته به نیاز خود مورد مناسبی را تهیه می‌کند‌. برخی افراد به صورت تخصصی با این دستگاه کار می‌کنند. گاهی ممکن است این سیستم دچار خطا شود که باید آن را برطرف کرد.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...