تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/5/30
گروه مقاله : مقالات آموزشی

۴ علت وصل نشدن لپ تاپ به پرینتر در سیتم عامل های ویندوز

وصل نشدن لپ‌تاپ به پرینتر مشکلی است که می‌تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد. این مشکل قادر است تا به سادگی شما را از بسیاری از برنامه‌هایتان عقب بیندازد. اگر شما هم نمی‌توانید پرینتر را توسط ویندوز شناسایی نمایید، ادامه این مطلب را از دست ندهید؛ چرا که قصد داریم تا عواملی که باعث این امر می‌شوند را بررسی کرده و راهکاری برای رفع آن، ارائه کنیم.

مشکل وصل نشدن لپ تاپ به پرینتر

ممکن است که با وصل نشدن لپ‌تاپ به پرینتر، به فکر تعمیر پرینتر بیفتید؛ اما این تصوری اشتباه است. پیش از هر چیز باید دلیل و ریشه این مشکل را پیدا کنید. گاهی ممکن است که شما قادر باشید که نام پرینتر را در بخش دستگاه‌های متصل به سیستم خود ببینید، اما اتصال در حالت آفلاین قرار داشته و نتوانید چیزی را چاپ نمایید.

در موارد دیگر، دیده شده که پرینتر اصلاً توسط لپ‌تاپ شناسایی نشده و نمایش داده نمی‌شود. به طور کلی می‌توان دلیل این مشکل را در دو دسته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، تقسیم‌بندی کرد.

مشکلات سخت افزاری

به طور معمول پرینترها به وسیله سیم یا کابل به سیستم متصل می‌شوند. در مرحله اول به شما توصیه می‌کنیم که از سلامت این سیم‌ها اطمینان حاصل کنید؛ چرا که هر گونه پارگی یا جابه‌جایی از محل قرارگیری، می‌تواند مانع از شناسایی پرینتر شود. اگر پرینتر شما از اتصال بی‌سیم برای دریافت اطلاعات از لپ‌تاپ استفاده می‌کند، خوب است تا اتصالات شبکه آن را مورد بررسی قرار دهید؛ طبیعی است که وجود مشکل در این بخش هم می‌تواند مانع از اتصال پرینتر به لپ‌تاپ شود.

مشکلات نرم افزاری

در صورتی که پس از انجام بررسی‌های گفته شده، مشکلی در بخش سخت‌افزار پیدا نکردید، باید به سراغ بخش نرم‌افزاری بروید. بارها دیده شده که پرینترهای قدیمی نمی‌توانند به سیستم‌های بروزتر از خود، متصل شوند. به بیانی دیگر، بروزرسانی سیستم لپ‌تاپ با پرینتر مطابقت نداشته و باعث این مشکل شده است.

نصب نبودن درست درایورهای لپ‌تاپ، به خصوص درایور پرینتر هم می‌تواند به این مشکل، دامن بزند. گاهی وجود تغییر یا بهم خوردن تنظیمات لپ‌تاپ و پرینتر هم می‌تواند باعث وصل نشدن لپ‌تاپ به پرینتر شود.

روش رفع مشکل متصل نشدن لپ‌تاپ به پرینتر

ساده‌ترین روش برای رفع مشکل متصل نشدن پرینتر به لپ‌تاپ، ری‌استارت کردن هر دو دستگاه است. بارها دیده شده که یک خاموش و روشن کردن ساده، این مشکل را بر طرف کرده است. اگر پرینتر شما توسط لپ‌تاپ شناسایی شده، اما در حالت آفلاین است، احتمال بالایی وجود دارد که با ری‌استارت، لپ‌تاپ بتواند پرینتر را شناسایی کند.

برای رفع مشکل در درایورها باید به بخش کنترل پنل سیستم مراجعه کرده و روی گزینه Devices کلیک کنید. حال باید گزینهDevices & Printers  را انتخاب کرده و به دنبال نام پرینتر خود بگردید. پس از کلیک راست کردن روی این نام، دو عبارت Pause printer و Use Printer Offline را مشاهده خواهید کرد. این دو عبارت را فاقد تیک کرده و دوباره وضعیت اتصال پرینتر را بررسی کنید.

بر طرف کردن اختلال در سرویسPrinter Spooler نیز می‌تواند این مشکل را حل کند. در اولین مرحله نیاز است تا دکمه ویندوز را به همراه دکمه R بفشارید تا پنجره Run باز شود. حال زمان آن رسیده که عبارت services.msc را وارد کرده و دکمه اینتر را بفشارید. عبارت Printer Spooler را در لیست نمایش داده شده، پیدا کرده و وضعیت آن را بررسی کنید. نیاز است که این گزینه روی حالت Running باشد. در غیر این صورت، کافی است تا گزینه ریستارت را انتخاب کنید.

آیا متصل نشدن پرینتر به لپ تاپ به مدل آن‌ها ارتباطی دارد؟

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که آیا متصل نشدن پرینتر به لپ‌تاپ، به مدل آن‌ها ارتباطی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که طبق بررسی‌های انجام شده، مدل و برند لپ‌تاپ و پرینتر، هیچ ارتباطی به این موضوع نداشته و در آن بی‌تاثیر است.

سخن پایانی

در این مطلب، کارشناسان وب سایت اچ پی ساپورت، تمام تلاش خود را به کار بستند تا اطلاعاتی جامع و کامل در رابطه با دلایل عدم اتصال لپ‌تاپ و پرینتر و همچنین روش‌های رفع آن را در اختیار دهند. برای آموزش شارژ کارتریج و آموزش‌هایی از این دست، می‌توانید به وب سایت اچ پی ساپورت، مراجعه نمایید.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...