تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/4/26
گروه مقاله : مقالات آموزشی

علت ریختن پودر کارتریج hp

 

آیا پودر پرینتر های لیزری سرطان زاست ؟


 

بهترین راهکار برای رفع  مشکل پودر ریزی کارتریح و علت ریختن پودر کارتریج hp

 


ریختن پودر کارتریج hp ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. کارتریج پرینتر hp یکی از مهم‌ترین وسایلی است که برای چاپ انواع عکس‌های سیاه، سفید و رنگی از آن در پرینتراستفاده می‌شود. مشکل ریختن پودر کارتریج یکی از مشکلات رایجی است که بیشتر کاربران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

در صورتی که شارژ کارتریج به درستی و صحیح انجام شود تا حد زیادی از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری می‌شود. ولی با این حال موارد متعدد زیادی وجود دارد یکی از موارد اصلی علت ریختن پودر کارتریج hp می‌شود. با ما همراه باشید تا دلایل متعدد تونر ریزی کارتریج اچ پی را با هم بیشتر بررسی کنیم.

هزینه و قیمت شارژ کارتریج


علت ریختن پودر کارتریج hp

 


علت ریختن پودر کارتریج hp

تلفن نمایندگی hp

ریختن پودر کارتریج اچ پی دلایل زیادی دارد. از جمله‌؛ مواردی که ممکن است سبب به وجود آمدن این مشکل شود عبارتند از:

 • ضربه خوردن کارتریج
 •  خراب و دفرمه شدن کاست کارتریج
 • خراب شدن دکتر بلید
 • پر شدن مخزن ضایعات کارتریج hp
 • سفت و پاره شدن وایپر بلید
 •  استفاده از تونر نامناسب برای کارتریج

مشکل خط انداختن کارتریج پس از شارژ

تمامی موارد یاد شده از جمله مواردی هستند که ممکن است سبب ریختن پودر کارتریج hp‌ شود. در ادامه هر یک از این دلایل را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 


 

ضربه خوردن کارتریج

یکی از دلایل مهمی که ممکن است پودر کارتریج بریزد ضربه خوردن کارتریج است. در صورتی که کارتریج از ارتفاع سقوط کند و ضربه شدیدی به آن وارد شود، سبب پودر ریزی کارتریج می‌شود. کارتریج یکی از قطعات بسیار مهم و حساس پرینتر hp است و حتماً کارتریج‌ها باید در هنگام بسته بندی داخل جعبه به درستی بسته بندی شوند. در صورتیکه بسته‌ دارای ضربه گیر بوده از ضربات احتمالی و شدید به کارتریج جلوگیری می‌شود. در صورت رعایت چنین مواردی به کارتریج صدمه وارد نشده و جوهر کارتریج به‌هیچ‌عنوان بیرون نخواهد ریخت.

علت ریختن پودر کارتریج hp

 


 

تغیر شکل بدنه کارتریج

 شارژر کارتریج ممکن است در طی مدت زمان استفاده خراب شود. در صورتی که این اتفاق بیفتد پودر کارتریج به صورت لکه‌های سیاه بر روی برگه‌های چاپی چسبیده و سبب سیاه شدن کاغذ می‌شود.

 

لیست قیمت شارژ کارتریج

 


 

خراب بودن دکتر بلید

دکتر بلید از جمله قطعات مهم کارتریج است. در صورتی که دکتر بلید خاصیت مغناطیسی خود را در طول استفاده از دست دهد سبب تون ریزی کارتریج می‌شود.این قطعه حساس دارای تیغه بسیار نازک بوده و روکش پلاستیکی دارد و حجم جوهر روی مگنت را کنترل می‌کند. در صورتی که داتر بلید دچار عیب و اشکال شود جوهر کارتریج hp به بیرون می‌ریزد.

پر شدن مخزن ضایعات کارتریج مخزن ضایعات ممکن است بر اثر استفاده زیاد از مواد ضایع پر شود و همین امر سبب شود تا جوهر از کارتریج به بیرون بریزد و کار چاپ دچار اختلال شود.

سفت و پاره شدن وایپر بلید

وایپر بلید یکی از قطعات مهم در کارتریج است و در صورتی که سفت یا پاره شود تونر جوهر از روی درام جمع شده و ممکن است که جوهر به بیرون بریزد.در صورتی‌که وایپر بلید سفت یا پاره شود کاغذهایی که برای پرینت استفاده می‌شوند کثیف و سیاه خواهند شد و عمل چاپ درست انجامنخواهد شد.

 

شارژ کارتریج با پودر درجه یک

 


 

استفاده از تونر نامناسب برای کارتریج

 هنگامی که جوهر کارتریج hp به پایان می‌رسد باید تونر مناسب با کارتریج را خریداری کنید. باید تونری خریداری کنید که مختص کارتریج اچ پی است. در صورتی که تونر خریداری شده با کارتریج ناسازگار باشد سبب پودر ریزی کارتریج شده و فرآیند چاپ امکان‌پذیر نخواهد بود.

مرکز تخصصی شارژ کارتریج

 


 

راهکارهای رفع مشکل تونر ریزی کارتریج اچ پی

برای آنکه کارتریج hp دچار تونر ریزی نشود بهتر است از راهکارهای زیر استفاده کنید.

 1. در صورتی که کارتریج ضربه شدید خورده یا از ارتفاع افتاده است باید کارتریج را از طریق گارانتی عوض کنید. تعمیر کارتریج در این صورت فایده ای ندارد بنابراین بهتر است از طریق نمایندگی‌های مجاز و مطمئن اقدام به این‌کار نمایید. مشاوران ما در سایت آماده‌اند تا هرگونه مشکل به وجود آمده تونر کارتریج hp را در کوتاهترین زمان ممکن برطرف کنند.
 2. اگر کاست کارتریج دچار دفرمگی شده باشد آن را حتماً عوض کنید. این کار توسط نمایندگی‌های مجاز قابل انجام است. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با همکاران ما تماس بگیرید.
 3.  در صورت به وجود آمدن مشکل در دکتر بلید سعی کنید که حتما این قطعه کلیدی را تعویض نمایید.
 4.  در صورت پر شدن مخزن ضایعات هم باید دستگاه پرینتر hp را سرویس کرده تا از مشکل تونریزی جلوگیری کنید.
 5.  در صورت پاره شدن یا سفت شدن وایپر بلید آن را از طریق گارانتی یا نمایندگی‌های مجاز تعویض و تعمیر کنید. همکاران ما آماده‌اند تا هرگونه مشکل به وجود آمده در قطعات مهم و حساس کارتریج اچ پی را به صورت تلفنی یا حضوری برطرف کنند.

 سخن پایانی

کارتریج یکی از قطعات بسیار مهم در هرپرینتری است. جوهر کارتریج باید متناسب با برند کارتریج تعویض شود. تمامی افرادی که از دستگاه کپی و پرینتر استفاده می‌کنند بهتر است هر چند وقت یکبار نسبت به سرویس پرینتر اقدام کنید تا از به وجود آمدن هزینه های اضافی جلوگیری شود. برای اطلاعات بیشتر، سرویس و شارژ کارتریج و همچنین تعمیر پرینتر hp می‌توانید با همکاران متخصص سایت تماس بگیرید.

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطلب برای کمک به شما جهت بررسی علت ریختن پودر کارتریج hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...