تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/4/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

 ۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

 

ایجاد لکه جوهر روی لباس، پوست، فرش و... اتفاقی است که بیشتر افراد با آن مواجه شده‌اند یکی از لکه‌هایی که بعد از آغشته شدن به پوست یا اشیا باید سریعا آن را پاک کرد جوهر پرینتر است. پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس یکی از معضلات برای افرادی است که با دستگاه‌های پرینتر و کپی کار می‌کنند.

 


روش اول از  ۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

 

هنگام کار با دستگاه ممکن است جوهر پرینتر در حین کار یا زمان شارژ کارتریج یا تعمیر آن روی دست، لباس یا حتی فرش بریزد که منجر به ایجاد لکه روی آن‌ها می‌شود. اما خوشبختانه این لکه‌ها را می‌توان با صرف زمان و انجام مراحلی از روی پارچه یا پوست پاک کرد. با استفاده از روش‌هایی که در ادامه خواهیم گفت به شما کمک خواهد کرد به راحتی لکه و جوهر حاصل از پرینتر را پاک کنید.

تلفن نمایندگی hp

 


۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

 

قبل از پاک کردن لکه جوهر پرینتر چه کارهایی باید انجام دهید؟

جوهر پرینتر مایعی به رنگ‌های آبی، قرمز، سفید و مشکی است که باعث چاپ تصویر روی کاغذ می‌شود. از آنجایی که کارتریج یا جوهر پرینتر در کیفیت چاپ و استهلاک دستگاه تاثیر بسزایی دارد باید تعمیر پرینتر به موقع انجام شود. به همين منظور ممکن است حین تعمیر یا شارژ پوست، لباس، فرش یا... به جوهر دستگاه پرینتر آغشته شود. در چنین شرایطی زمان فاکتور بسیار مهمی است؛ زیرا هر چقدر سرعت عمل بالایی داشته باشید و زودتر به فکر پاک کردن لکه و جوهر بیفتید، نتیجه بهتری را مشاهده خواهید کرد. اما در هنگام آغشته شدن پوست یا پارچه به جوهر نکات زیر را به یاد داشته باشید:

 ۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

 

تلفن نمایندگی hp

 • تحت هیچ شرایطی لباس را نشویید: بسیار از افراد وقتی لباسشان با جوهر کثیف و لکه دار می‌شود سریعا با آب می‌شویند در حالی شستن با آب باعث عمیق‌تر شدن لکه و باقی ماندن روی لباس می‌شود بطوری که بعد از خشک کردن پاک آن بسیار دشوار است؛ بنابراین ابتدا سعی کنید لکه را با انجام روش‌هایی پاک کنید سپس اقدام به شست و شوی آن کنید.
 • به جنس و رنگ لباس دقت کنید: از آنجایی که لباس‌ها دارای رنگ و جنس‌های مختلف هستند همگی به یک شکل تمیز نمی‌شوند؛ از همین رو باید از روش‌هایی که استفاده کنید که به تار و پود لباس آسیبی نرساند.
 • لکه جوهر را نسایید و مالش ندهید: هنگام که دست یا لباس به جوهر پرینتر آغشته می‌شود به محض تماس روی دست یا لباس پخش شده و به لایه‌های زیرین نیز نفوذ می‌کند در چنین شرایطی از مالیدن و ساییدن لباس و دست امتناع کنید چون موجب گسترده شدن لکه شده و کار خودتان را برای تمیز کردن دشوار می‌کنید.

 

 


۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

تلفن نمایندگی hp

چگونه جوهر پرینتر را از روی پوست پاک کنیم؟

برای پاک کردن جوهر پرینتر hp از روی پوست لازم است تا موارد زیر را به دقت رعایت کنید:

شارژ کارتریج

 • اگر احیانا هیچ چیز در دسترس نباشد از آب سرد و صابون برای شستشو دست استفاده کنید.
 • از ضد عفونی کننده‌های دست برای از بین بردن لکه‌ها استفاده کنید؛ زیرا الکل موجود در ضد عفونی کننده‌ها منجر به شکسته شدن و از هم باز شدن ترکیبات جوهر می‌شود.
 • یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای از بین بردن لکه‌های جوهر پرینتر استفاده کنید شیشه پاک کن است؛ چون شیشه پاک کن حاوی مواد آمونیاک بوده و جوهر را به سرعت حل و از بین می‌برد. در این روش ابتدا مقداری شیشه پاک کن را روی دست خود اسپری کنید و اجازه دهید چند ثانیه به همان حالت بماند سپس دست هایتان را به یکدیگر بمالید و بعد از چند ثانیه با آب و صابون بشویید.
 • در روشی دیگر می‌توانید برای پاک کردن جوهر از روی دست مقداری مایع دستشویی را روی کف دستتان بریزید و مقدار بسیار کمی شکر به آن اضافه کنید؛ سپس دست‌ها را به یکدیگر بمالید و بعد آبکشی کنید. این کار را چند بار پشت سرهم انجام دهید تا رنگ حاصل از لکه به طور کامل از بین برود.
 • مقداری پنبه را به مخلوط آب و آب ژاول آغشته کرده و به انگشتانتان بزنید؛ سپس در پایان دست‌هایتان را با آب فراوان و صابون شستشو دهید.

تعمیر کارتریج

 

 


۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس

تنظیم کیفیت چاپ در پرینتر hp

گونه جوهر پرینتر را از روی لباس پاک کنیم؟

 1. هنگام سرویس پرینتر بسیار مراقب باشید زیرا پاک کردن لکه جوهر سخت‌ است چون به سرعت روی لباس پخش می‌شود؛ به همین علت باید به سرعت اقدام به پاک کردن لکه کنید. برای پاک کردن لکه جوهر باید از آب سرد استفاده کنید؛ چون آب گرم باعث می‌شود لکه روی لباس ماندگارتر شود‌.
 2. در روش دیگر می‌توانید از آبلیمو برای پاک کردن لکه جوهر استفاده کنید. از آنجایی که آبلیمو خاصیت اسیدی بالایی دارد یک پاک کننده طبیعی تلقی می‌شود. برای انجام این روش ابتدا یک پارچه یا حوله را به آبلیمو آغشته کنید؛ سپس پارچه یا حوله را روی لکه قرار دهید تا لکه به تدریج کمرنگ شده و از بین برود.
 3.  روش دیگر برای از بین بردن لکه‌ها این است که یک پارچه یا حوله را با آب سرد نمدار کنید و به آرامی روی لباس بکشید تا لکه جوهر بیش از این پخش نشود. بعد از گذشت چند دقیقه که لکه خشک شد با استفاده از اسپری مو که آغشته به الکل است اثرات لکه را از روی لباس و پارچه از بین ببرید. اگر اسپری مو را پیدا نکردید به جای آن از سفید کننده‌ کلر که با آب سرد مخلوط شده است لکه‌ها را محو کنید. البته دقت کنید که از کلر می‌توان برای لباس‌هایی به رنگ سفید استفاده کرد؛ زیرا در لباس‌های رنگی باعث تغییر رنگ لباس می‌شود.
 4. اگر از روش‌های گفته شده برای نابودی لکه‌ها استفاده می‌کنید لطفا احتیاط کرده و هشدارهای زیر را جدی بگیرید:
 • اگر پارچه یا لباس رنگی به جوهر آغشته شده باشد از مخلوط مواد شوینده و آمونیاک با آب سرد استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید از دو ماده کلر و آمونیاک نباید با یکدیگر ترکیب شوند؛ زیرا اگر این دو ماده شیمیایی با یکدیگر مخلوط شوند گازی سمی تولید می‌کنند که باعث مشکلات تنفسی در افراد می‌شود.

تلفن نمایندگی hp

سخن پایانی

لکه پرینتر از جمله لکه‌هایی است که پاک کردن آن دشوار است؛ به همین منظور باید سرعت عمل بالایی داشته باشید تا بلافاصله بعد از کثیف شدن دست یا لباس، لکه‌ها را پاک کنید. بسیاری از افراد بعد از آغشته شدن لباسشان به جوهر تصور می‌کنند دیگر قابل تمیز شدن نیست و باید دور بیندازند در حالی که این گونه نیست؛ بلکه با استفاده از روش‌هایی که بالا برایتان توضیح دادیم می‌توانید به راحتی  لکه‌های حاصل از جوهر پرینتر را از روی لباس پاک کنید تا قابل استفاده شود.

تلفن نمایندگی hp

حفظ طبیعت با پرینت کمتر

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطلب برای کمک به شما جهت بررسی ۹ روش پاک کردن جوهر پرینتر از روی پوست و لباس توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...