تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/3/27
گروه مقاله : مقالات آموزشی

علت جوهر پس دادن کارتریج hp

جوهر پس دادن کارتریج hp روی کاغذ اتفاق ناخوشایندی است که روی کیفیت کار تاثیر منفی می‌گذارد. بیشتر کاربرانی که از پرینتر جوهری مورد استفاده قرار می‌دهند پس از شارژ کارتریج با این مشکل مواجه می‌شوند.

 

علت جوهر پس دادن کارتریج hp

شاید شما هم از دسته افرادی هستید که فکر می‌کنید پرینترهای جوهری قابل شارژ نیستند اما این تصور اشتباه است و کارتریج‌ hp مانند کارتریج‌های لیزری شارژ می‌شود. متخصصانی که در این زمینه تبحر دارند با استفاده از ابزار لازم، کارتریج را سوراخ کرده و بعد از اینکه جوهر را به آن تزریق کردند کارتریج را پلمب کرده و درون پرینتر قرار می‌دهند.

ما در مطلب امروز قصد داریم در مورد علت جوهر پس دادن این کارتریج‌ها و راه‌های رفع این مشکل را بیان کنیم؛ پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.


 

علل و عوامل اصلی جوهر پس دادن کارتریج hp 


1- تنظیم نبودن کارتریج hp

جوهر پس دادن کارتریج hp علت‌های مختلفی دارد. گاهی کارتریج جوهر پس می‌دهد و جوهر روی صفحه پرینتر پخش می‌شود با تغییر تنظیمات پرینتر hp می‌توان مشکل را حل کرد؛ چرا که هر پرینتر تنظیمات مخصوص به خود را دارد و در صورتی که جوهر روی صفحات پخش شود ابتدا باید اقدام به برگرداندن تنظیمات پرینتر به حالت از پیش تعریف شده یا تنظیمات کارخانه کرد.

با این کار پرینتر عملکرد بهتری خواهد داشت؛ همچنین برای اینکه از پخش شدن جوهر جلوگیری کنید و عملکرد دستگاه بهبود یابد، باید تنظیمات پرینتر را با نوع کاغذ و جوهر مصرفی پرینتر هماهنگ کنید.

بطور مثال نمیتوان تنظیمان را روی کاغذ گلاسه قرار داد و انتظار داشت تا کیفیت چاپ بر روی کاغذ تحریر مطلوب باشد یا برعکس.

تلفن نمایندگی hp

 


2- استفاده از جوهر بی کیفیت

اگر از جوهر اورجینال استفاده می کنید پس باید منتظر کیفیت پایین چاپ و کثیف شدن صفحات پرینت شده نیز باشید. در پرینترهای جوهر افشان هزینه زیادی برای خرید جوهر صرف می‌‌شود؛ به همین دلیل برخی از افراد به تصور اینکه در هزینه‌ها صرفه جویی می کنند جوهرهای نامناسب و بی‌کیفیت و ارزان را خریداری کرده و با این کار آسیب شدیدی به پرینتر وارد می‌کنند.

بنابراین یکی از علت‌های پس دادن جوهر کارتریج می‌تواند استفاده از جوهرهای نامرغوب و غیر اورجینال باشد.

در هنگام خرید جوهر برای پرینتر حتما به این مورد توجه کنید و جوهر مصرفی باکیفیت را خریداری کنید تا کیفیت چاپ بالا رود و از پخش شدن آن روی کاغذ جلوگیری شود. علاوه بر آن مانع از بروز صدمات و خسارت‌های جدی به پرینتر و هد آن می‌شوید؛ در غیر این صورت ممکن است مجبور شوید به تعویض قطعات یا کل پرینتر خود بپردازید که هزینه‌های بیشتری را متحمل می‌شوید.

 

۶ راه جلوگیری از خشک شدن جوهر کارتریج        نقد و بررسی بهترین پرینترهای خانگی لیزری و جوهرافشان


3-سازگار نبودن جوهر و کاغذ انتخابی برای پرینت گرفتن

نوع کاغذی که برای چاپ عکس و متن مورد نظر مصرف می‌شود، می‌تواند در کیفیت چاپ تاثیر بگذارد. به گونه‌ای که انتخاب کاغذی که با جوهر و پرینتر سازگار باشد می‌تواند چاپ خوبی را به شما ارائه کند. بهترین کار برای جلوگیری از پخش شدن جوهر روی کاغذ، انتخاب کاغذ مناسب و نوع استفاده از آن است.

وقتی کاغذ و جوهر پرینتر با هم سازگار نباشد روی کاغذ لکه های جوهر پخش شده به وجود می‌آید. برای انتخاب آن باید اطلاعات کافی در مورد جوهر و کاغذ مصرفی متناسب با آن به دست آورید. اگر در این مورد، اطلاعات کاملی ندارید به امتحان کردن چند نوع کاغذ بپردازید تا کاغذی را انتخاب کنید که بهترین گزینه باشد و چاپ مطلوبی را به شما ارائه کند.

چگونه در مصرف کاغذ و کارتریج hp صرفه جویی کنیم


4-استفاده از جوهر های پایه آب میتواند علت جوهر پس دادن کارتریج hp

در پرینترهایجوهر افشان به علت استفاده از آب در تولید کارتریج، خشک شدن جوهر چاپ شده کمی طول می‌کشد و برگه‌هایی که در این نوع  پرینترها، قرار داده می شود چون در مجاورت با رطوبت قرار می‌گیرند سبب می‌شوند جوهر روی کاغذ پخش شود. برای جلوگیری از بروز همچین مشکلی کافی است بدون لمش برگه پرینت شده آن را در مجاورت هوا قرار دهید.

البته جوهر هایی نیز وجود دارد که بسیار سریع و در کسری از ثانیه خشک می شوند اما استفاده صنعتی دارند و به دلیل هزینه بالا توجیه مصارف خانگی و اداری ندارد.

تلفن نمایندگی hp

 

تفاوت میان انواع جوهر hp


5-اختصاص ندادن زمان کافی برای خشک شدن جوهر

 یکی از علت‌هایی که سبب پخش شدن جوهر روی کاغذ می‌شود این است که زمان کافی برای خشک شدن جوهر در نظر نمی‌گیرید. چون با توجه مدل‌های پرینتر و جوهر و کاغذ مورد استفاده برای پرینت گرفتن، زمان خشک شدن جوهر فرق دارد و این مدت زمان خشک شدن می‌تواند از چند ساعت تا چند روز متفاوت باشد؛ بنابراین باید در هنگام خرید پرینتر به این موارد توجه کنید.

برای چاپ عکس با پرینترهای جوهر افشان hp لازم است گوشه‌ای از عکس را بگیرید و اقدام به قرار دادن آن در جای خشک کنید و برای جلوگیری از پخش شدن آن تا زمانی که جوهر کاملا خشک نشده است به عکس دست نزنید.

 

 

سرویس پرینتر جوهر افشان

 


استفاده از اسپری های تثبیت کننده برای جلوگیری از پخش شدن جوهر

بیشتر کاربران برای چاپ عکس از پرینترهای جوهر افشان مورد استفاده قرار می‌دهند. چون عکس‌های چاپ شده بسیار حساس بوده و اگر از کاغذهای مخصوص برای این منظور استفاده نشود چه بسا حساسیت آن بیشتر می‌شود. در این صورت اگر جوهر با آنها تماس پیدا کند جوهر پخش می‌شود.

برای دوری از این مشکل باید از اسپری‌های تثبیت کننده‌ای که در بازار وجود دارد استفاده کرد. این اسپری‌ها، مانع از اشباع شدن جوهر یا پخش شدن آن هنگام چاپ عکس می‌شوند و مانند یک لایه محافظ جلوی پخش شدن و لکه‌دار شدن عکس‌ها را می‌گیرد.

تلفن نمایندگی hp

 


اگر همه مواردی را که در اینجا ذکر کردیم را رعایت کردید و همچنان مشکل جوهر پس دادن کارتریج hp روی کاغذ وجود داشت به احتمال قوی دلیل آن، وجود مشکل فنی در پرینتر است؛ به این ترتیب برای بررسی بیشتر باید اقدام به باز کردن پرینتر کنید و به چک کردن هد و سایر قطعات آن بپردازید. البته با توجه به حساس بودن قطعات باید احتیاط بیشتری به خرج دهید و بهترین روش این است که تعمیر پرینتر خود را به متخصصان بسپارید.

 

 

سرویس پرینتر جوهر افشان


جلوگیری از جوهر پس دادن کارتریج

استفاده از کارتریج با اندازه بزرگتر

 

برای جلوگیری از جوهر پس دادن کارتریج، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  1. استفاده مداوم: برای جلوگیری از خشک شدن جوهر، بهتر است که کارتریج را به صورت مداوم در حال استفاده نگه دارید و به‌صورت دوره‌ای هم استفاده کنید.

  2. تمیز کردن: برای جلوگیری از جوهر پس دادن، کارتریج و بدنه پرینتر را به‌صورت دوره‌ای تمیز کنید. برای تمیز کردن کارتریج، می‌توانید از پاک‌کننده‌های مخصوص کارتریج استفاده کنید.

  3. خرید کارتریج اصلی: خرید کارتریج‌های اصلی و معتبر از شرکت سازنده، می‌تواند به جلوگیری از جوهر پس دادن کمک کند.

  4. نگهداری در شرایط مناسب: برای جلوگیری از خشک شدن جوهر، کارتریج را در شرایط مناسب نگه دارید. بهتر است که در محیط خشک و خنک نگهداری شود. همچنین، در صورت عدم استفاده، بهتر است که کارتریج را از پرینتر خارج کرده و در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

 


سخن پایانی

برای چاپ عکس یا متن لازم است از پرینتر استفاده شود. برای چاپ پرینترها به کاغذ و جوهر مخصوص نیاز است. ما در مطلب امروز دلایلی که سبب جوهر پس دادن کارتریج hp می‌شود را مورد بررسی قرار دادیم. اگر کارتریج پرینتر شما هم با این مشکل مواجه شد، برای رفع مشکل به این سایت مراجعه کنید و از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...