تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/2/27
گروه مقاله : مقالات آموزشی

مشکلات رایج پرینترهای جوهر افشان مخزن دار hp

همانطور که می‌دانید، امروزه استفاده از پرینترهای جوهر افشان مخزن‌دار به شدت افزایش یافته است و در اکثر کافی نت‌ها و همچنین اداره‌ها می‌توان این نوع دستگاه را مشاهده نمود. اما باید بدانید پس از استفاده طولانی مدت از این دستگاه ممکن است آسیب‌های جزئی یا جدی برای آن به وجود آید. اگر می‌خواهید با مشکلات رایج پرینترهای جوهرافشان مخزن‌دار اچ پی آشنا شوید، در ادامه مقاله با ما همراه باشید و مطالب را مورد بررسی قرار دهید.

بررسی مشکلات و خرابی‌های پرینتر جوهرافشان مخزن دار برند hp

همانطور که تا به الان متوجه شده‌اید، ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت از پرینتر جوهرافشان مخزن دار برند hp مشکلاتی برای آن به وجود آید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سایه انداختن پرینتر

اولین و مهمترین مشکلات پرینتر جوهر افشان مخزن دار hp می‌توان به سایه انداختن آن اشاره کرد. اگر به هر دلیلی به هنگام نصب درایور، اشتباهی در این اقدام صورت گیرد قطعاً پرینتر سایه خواهد انداخت؛ همچنین باید توجه داشته باشید که به طور مداوم باید به آپدیت کردن درایور پرداخت تا چنین مشکلاتی به وجود نیاید.

  • خشک شدن کارتریج

پرینتر مخزن دار اچ پی با استفاده از کارتریج به چاپ کردن برگه‌ها می‌پردازد. حال اگر جوهر یا کارتریج خشک شود، دیگر برگه چاپ نخواهد شد. ممکن است افراد با خود بپرسند دلیل خشک شدن کارتریج چیست؟

در پاسخ به چنین سوالاتی باید بگوییم اگر در مدت زمان طولانی از پرینتر خود استفاده نکرده باشید، جوهر دستگاه خشک شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. برای جلوگیری از این موضوع باید هر چند روز یکبار به پرینتر خود سر زده و به استفاده از آن بپردازید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید. شما میتوانید برای شارژ کارتریج پرینتر hp خود با پشتیبانان اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

  • کاهش سرعت پرینتر

از دیگر مشکلات پرینتر جوهر افشان مخزن دار برند اچ‌پی، می‌توان به کاهش سرعت دستگاه اشارهکرد. پرینترهای جوهر افشان سرعت کمتری نسبت به پرینترهای لیزری دارند، اما این موضوع باعث نمی‌شود تا از سرعت بسیار کم پرینتر چشم‌پوشی کنیم.

هنگامی که با کاهش سرعت پرینتر خود مواجه شدید، به شما پیشنهاد می‌دهیم تا به بررسی اتصالات دستگاه بپردازید و از سرعت آن اطمینان حاصل فرمایید؛ همچنین برای برطرف کردن این موضوع می‌توانید حجم رم دستگاه را افزایش دهید.

  • پایین امدن کیفیت چاپ

یکی از مشکلات مهم در پرینتر جوهر افشان مخزن‌دار برند اچ پی، پایین آمدن کیفیت چاپ است. هنگامی که کیفیت چاپ کاهش می‌یابد، خطوط افقی روی صفحه ایجاد می‌گردد که این موضوع باعث ناخوانا شدن برگه خواهد شد. پرینترها دارای قسمتی به نام هد چاپگر هستند که این قطعه اگر مورد آسیب قرار گیرد، باعث پایین آمدن کیفیت چاپ خواهد شد‌.

برای برطرف کردن این موضوع می‌توانید به تعویض یا تمیز کردن این قطعه بپردازید. لذا در صورتی که با انجام موارد فوق کیفیت چاپ بالا نرفت، باید به یک متخصص در این زمینه سرزده و از آن کمک بخواهید تا به برطرف کردن مشکل دستگاه تان بپردازد.

در صورت برطرف نشدن مشکل پرینتر جوهر افشان مخزن دار hp چه اقدامی انجام دهیم؟

اگر به هر دلیلی نتوانستید مشکل پرینتر خود را برطرف کنید، می‌بایست از یک متخصص و تعمیرکار در این زمینه کمک بگیرید؛ چرا که تعمیر پرینتر جوهر افشان کار هر کسی نبوده و برای این اقدام باید از افراد متبحر در این زمینه کمک گرفت.

امروزه تعمیرکاران بسیاری در سطح کشور عزیزمان به فعالیت و برطرف کردن مشکلات پرینترهای برند hp می‌پردازند که با دریافت هزینه اندکی می‌توانند مشکلات و عیب‌های دستگاه را برطرف کرده و عملکرد اولیه آنها را بازگردانند.

سخن پایانی

همانگونه که تا به الان متوجه شده‌اید، پرینترهای جوهر افشان مخزن دار برند hp از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند، اما ممکن است گاهی دچار نقص و عیب‌های مکرر شوند. لذا باید بگوییم تمامی مشکلات پرینتر hp قابل برطرف شدن است و افراد لازم نیست نگران چنین موضوعاتی باشند.

به همین خاطر در این قسمت از مقاله سعی کردیم تا شما را به طور کامل و جامع با مشکلات رایج پرینتر جوهر افشان مخزن دار اچ پی آشنا کنیم. امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را برطرف کرده و در صورت تمایل از یک تعمیرکار برای برطرف کردن مشکل دستگاهتان کمک بگیرید.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...