تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/2/20
گروه مقاله : مقالات آموزشی

نحوه پرکردن کارتریج پرینترجوهرافشان hp

پرینتر جوهرافشان hP این روزها در مجموعه‌های بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پرینتر دارای کارتریج است و باید هر چند وقت یکبار آن را پر نمود. پر کردن کارتریج پرینتر جوهر افشان باید با دقت بالایی انجام شود. این کار را می‌توان در محل یا در مجموعه‌های مختلفی انجام داد. مراحل مختلفی برای این کار وجود دارد که در این مقاله سعی داریم آنها را برای شما توضیح دهیم.

مراحل شارژ کردن کارتریج جوهرافشان اچ‌پی

شارژ کردن کارتریج جوهرافشان اچ‌پی در مراحل مختلف انجام می‌شود. زمانی که حجم مواد مصرفی پرینتر کاهش یابد باید کارتریج را شارژ نمود. در این زمان دستگاه کدهای خطا را صادر می‌کند. شما می‌توانید شارژ کیت را خریداری کرده و کارتریج را شارژ کنید. کیت دستگاه باید مختص همان دستگاه خریداری شود. از آنجایی که امروزه برنده چاپگرها با تنوع بسیار بالای همراه شده است، باید قبل از تهیه کیت نوع دستگاه را شناسایی نمایید.

تهیه کیت توسط مراکز مختلفی انجام می‌شود. پس از خرید کیت می‌توانید درون بسته‌بندی آن دستکش، سرنگ مخصوص و جعبه‌های جوهر را مشاهده نمایید. این موارد برای شارژ کردن کارتریج مورد استفاده قرار می‌گیرند. از مراحل مختلف شارژکارتریج پرینتر اچ‌پی می‌توان به پیدا کردن محفظه مناسب و تزریق جوهر اشاره نمود.

  • پیدا کردن محفظه مناسب

تعداد کارتریج چاپگرها با توجه به انواع آنها متفاوت است. چاپگرهای سیاه و سفید، یک کارتریج و چاپگرهای رنگی دارای دو کارتریج هستند. این دو کارتریج مربوط به رنگ مشکی و دیگری مربوط به سایر رنگ‌ها است. اگر لیبل دستگاه چاپگر را بردارید منافذی را مشاهده می‌کنید. این منافذ به عنوان محل شارژکارتریج شناسایی می‌شوند. ابتدا باید منافذ مربوط به هر رنگ را شناسایی کرده تا بتوان کارتریج را به درستی شارژ نمود.

اگر شناسایی منافذ به درستی انجام نشود کارتریج کار خود را از دست خواهد داد. با استفاده از یک خلال دندان می‌توانیدرنگ‌های از قبل مانده داخل منافذ را تشخیص دهید. شما باید پیش از شارژ کردن کارتریج چاپگر با فرو کردن کارتریج در یک ظرف آب گرم و خشک کردن آن، وضعیت آن را بهبود بخشید. این کار باعث باز شدن منافذ کارتریج خواهد شد. به این صورت شارژکارتریج به خوبی انجام شده و کیفیت رنگ‌ها افزایش پیدا خواهند کرد.

  • تزریق جوهر

مرحله اصلی شارژکارتریج، تزریق جوهر به داخل کارتریج است. در این مرحله باید از سرنگ مخصوص استفاده نمود و برای این کار آن را در ظرف جوهر فرو برده و پر از جوهر نمایید. پس از آن از منافذ موجود استفاده کرده و جوهر را در محفظه کارتریج وارد نمایید. شما باید هنگام تزریق جوهر آن را به صورت زاویه دار بگیرید.

این کار باعث تزریق بهتر جوهر به داخل کارتریج می‌شود. تزریق جوهر باید به آرامی انجام شود تا به هد پشت کارتریج آسیبی وارد نشود. اگر سوزن به داخل فیلتر هد برود کارتریج قابلیت شارژ مجدد خود را از دست می‌دهد. این باعث خسارات زیادی می‌شود.

حتما از دفترچه راهنما برای شارژ کردن کارتریج استفاده نمایید. با توجه به ظرفیت کارتریج باید آن را شارژ نمایید. ظرفیت کارتریج درون دفترچه راهنمایی آن قرار گرفته است. اگر کارتریج بیش از حد ظرفیت خود شارژ شود در هنگام چاپ مشکلات زیادی را برای شما ایجاد خواهد کرد. تلفیق جوهر‌های مختلف در پرینتر از دیگر و معایب شارژ بیش از حد کارتریج است.

تا دو ساعت پس از شارژ کارتریج نباید از دستگاه پرینتر استفاده نمود. این کار باعث می‌شود که جوهر تزریقی به صورت یک دست در نقاط مختلف کارتریج پخش گردد.

 نکات مهم در شارژکارتریج پرینتر جوهرافشان اچ‌پی

از نکات مهم در شارژ کردن کارتریج پرینتر جوهرافشان اچ‌پی می‌توان به استفاده از جوهر با کیفیت اشاره نمود. شما نباید در شارژ کردن کارتریج چاپگر خود تعللی داشته باشید. به هیچ وجه از چاپگری که تخلیه و دشارژ شده نباید استفاده نمایید. این کار باعث می‌شود که هد پرینتر آسیب دیده و کارتریج از بین برود. در هنگام شارژپرینتر جوهر افشان باید به مراکز معتبر مراجعه کرده و جوهر را حتما از این مرکز خریداری نمایید.

هنگام شارژ کارتریج جوهرافشان اچ پی جوهر را به آرامی به درون منافذ هدایت نمایید. اگر می‌خواهید جوهرهای قدیمی و خشک شده را از کارتریج پاک کنید حتماً از مایع مخصوص یا آب جوش استفاده نمایید. برای جلوگیری از خشک شدن جوهر داخل محفظه کارتریج نیز می‌توانید هر چند وقت یکبار از پرینتر خود استفاده کنید. پس از شارژکارتریج جوهر افشان به مدت سه بار کارتریج پرینتر خود را تعویض نمایید. به هیچ عنوان دست شما نباید با یونیت درام یا مگنت پرینتر برخورد داشته باشد.

بهترین زمان برای شارژ ‌کارتریج

یکی از نشانه‌هایی که به شما زمان مناسب برای شارژ کارتریج را نمایان می کند کیفیت تصاویر است. اگر شما با کم شدن میزان جوهر روی کاغذ و پیدا شدن خطوط روی آن مواجه شدید باید کارتریج را شارژ نمایید. روشن شدن چراغ خطر پرینتر نیز به راحتی شما را از زمان شارژکارتریج مطلع می‌کند. شارژ نکردن کارتریج پرینتر جوهر افشان اچ‌پی در مدت مشخص مشکلاتی را برای پرینتر و کارتریج به وجود خواهد آورد. پس از اینکه شارژکارتریج پرینتر جوهر افشان به پایان برسد می‌توانید آن را تست نمایید. برای این کار کافی است یک برگه را پرینت گرفته و کیفیت چاپ را مشاهده کنید. اگر کیفیت چاپ به درستی بود و هیچگونه خطوطی روی کاغذ ایجاد نشد شما این کار را به درستی انجام داده‌اید. درصورت ایجاد مشکل و نیاز به تعمیر پرینتر در این زمینه باید از یک متخصص کمک بگیرید.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که برای شما شرح دادیم متوجه شدید که شارژکارتریج پرینتر جوهر افشان اچ‌پی طی مراحل مختلفی انجام می‌شود. زمان مشخصی برای این کار وجود دارد که می‌توانید با توجه به علائم مشخص، آن را تشخیص دهید. اگر شارژکارتریج به درستی انجام شود هیچ گونه عیبی در چاپ پرینتر به وجود نخواهد آمد. در هنگام شارژکارتریج پرینتر جوهرافشان اچ‌پی باید دقت زیادی داشته باشید تا به قسمت‌های مختلف آن آسیبی وارد نکنید. اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید آن را در این مطلب با ما به اشتراک بگذارید، منتظر دیدگاه شما هستیم.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...