تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/2/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

نقد و بررسی بهترین پرینترهای خانگی لیزری و جوهرافشان

نقد و بررسی بهترین پرینترهای خانگی لیزری و جوهرافشان


در بسیاری از کسب‌وکارها وجود پرینتر‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. در منازل هم پرینترهای خانگی اهمیت زیادی برای کاربران دارند. در هنگام خرید پرینترهای مختلف باید نکاتی را درنظر بگیرید تا بتوانید با توجه به نیازی که دارید انتخاب مناسبی داشته باشید.

از آنجایی که پرینترها انواع مختلفی دارند دارای ویژگی‌های گوناگونی نیز هستند. در هنگام خرید باید یک بررسی تخصصی و دقیق داشته باشید تا بتوانید به انتخاب بهتری دست یابید. در این مقاله سعی داریم پرینترهای لیزری و جوهرافشان را برای شما مورد نقد و بررسی قرار دهیم. مجموعه اچ‌پی ساپورت بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می‌دهد. با ما همراه باشید.

تفاوت‌های پرینتر لیزری و جوهر افشان

پرینتر لیزری و جوهرافشان تفاوت‌های زیادی دارند. این تفاوت‌ها در کارایی این پرینترها تأثیر زیادی گذاشته است. اگرچه این پرینترها وظیفه پرینت و چاپ را بر عهده دارند اما مزایا و معایب آنها با یکدیگر بسیار متفاوت است. به دستگاه‌هایی که با استفاده از پاشیدن قطرات بسیار ریز جوهر تصاویر مختلف را چاپ می‌نمایند پرینترهای جوهر افشان می‌گویند.

این پرینترها با قیمت مناسب به فروش می‌رسد و ابعادی کوچکی دارند. با استفاده از پرینترهای جوهر افشان می‌توان متن و تصاویر مختلفی را به صورت رنگی چاپ نمود. از پرینترهای جوهرافشان بیشتر برای پرینت عکس‌های رنگی و بسیار باکیفیت استفاده میشود.

 پرینترهای لیزری به دستگاه چاپی می‌گویند که تفاوت زیادی با پرینتر جوهر افشان دارد. در این نوع پرینترها از داده‌های کامپیوتر برای چاپ استفاده می‌شود. به جای جوهر در این پرینترها از پودری به نام تونر استفاده می‌شود. به کمک اسکن لیزری و الکتریسیته‌ای که وجود دارد، پودر روی کاغذ کشیده شده و تصویر را چاپ می نماید.

خرید پرینترهای لیزری به دلیل قیمت بالایی که دارند کمی دشوار است. هزینه نگهداری پرینترهای لیزری نسبن پرینترهای جوهرافشان پایین‌تر است. تفاوت دیگر پرینترها در سرعت چاپ آنها است. ساعت چاپ پرینتر های لیزری بیشتر از سرعت چاپ پرینترهای جوهرافشان است.

بهتر است از کدام نوع استفاده کنیم؟

اگر بخواهید از یکی از انواع پرینترها استفاده کنید باید نسبت به نوع استفاده آنها را خریداری نمایید. این که شما از پرینتر به چه منظور استفاده می‌کنید در خرید شما تاثیر بسیار زیادی دارد. اگر به طور مداوم از پرینتر استفاده کنید پرینترهای جوهر افشان برای شما مناسب هستند. اگر هرچند وقت یکبار نیاز به پرینتر داشته‌باشید چاپگرهای جوهر افشان مناسب نبوده و جوهر آن‌ها خشک می‌شود.

پرینتر لیزری برای افرادی که استفاده کمی از پرینتر دارند مناسب است. این پرینترها اگر در مدت طولانی استفاده نشوند هیچ مشکلی برای آنها به وجود نمی‌آید. اگر می‌خواهید تصاویر رنگی با کیفیت بالا پرینت کنید پرینترهای جوهرافشان گزینه مناسبی برای خرید هستند. اگر نیازی به چاپ رنگی نداشته باشید می‌توانید از پرینترهای تک رنگ لیزری خریداری نمایید.

پرینتر تک رنگ و رنگی چیست؟

پرینترهای تک رنگ فقط تصاویر سیاه و سفید را چاپ می‌نمایند. این پرینترها در هر دو مدل جوهرافشان و لیزری تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مقابل تولید پرینترهای تک رنگ، پرینترهای رنگی بازار فروش بیشتری دارند. پرینترهای رنگی برای پرینت تصاویری که تنوع رنگی بسیار زیادی دارند استفاده خواهند شد.

رزولوشن و سرعت چاپ در پرینترهای لیزری و جوهر افشان

رزولوشن پرینت که نشان‌دهنده کیفیت آن است در پرینترهای لیزری و جوهرافشان با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. امروزه پرینترهای لیزری وضوح چاپ بسیار بالایی دارند. این باعث می‌شود که از پرینترهای لیزری برای چاپ تصاویر با رزولوشن بسیار بالا استفاده شود.

سرعت پرینت با پرینترهای لیزری بسیار بالاتر از پرینترهای جوهرافشان است. سرعت چاپ در پرینترهای لیزری تا ۱۰۰ صفحه در دقیقه وجود دارد. پرینترهای جوهرافشان که سرعت کمتری برای پرینت دارند برای مصرف خانگی مناسب هستند. در هر یک دقیقه توسط این چاپگر می‌توان ۱۶ بار پرینت را انجام داد. اگر می‌خواهید تعداد زیادی پرینتر در مورد کوتاهی انجام دهید پرینترهای لیزری گزینه مناسبی برای شما هستند.

حجم چاپ در پرینترهای لیزری و جوهر افشان

پرینترهای لیزری و جوهرافشان تفاوت زیادی در حجم چاپ ماهیانه دارند. باید در یک ماه حجم مناسبی را توسط پرینترها چاپ نمایید تا آنها دچار مشکل نشوند. تفاوتی ندارد که شما از کدام نوع چاپگر استفاده می‌کنید؛ زیرا باید به کیفیت قطعات آن توجه کنید. اگر از پرینترهای بسیار با کیفیت خریداری نمایید، حجم چاپ بالاتری داشته و می‌توان بیشتر از آنها استفاده کرد. این که قطعات داخل یک پرینتر با چه کیفیتی تولید شوند، اهمیت زیادی در حجم پرینت ماهیانه آنها دارند.

مزایای هر یک از انواع پرینتر

پرینتر لیزری و جوهرافشان هر یک دارای مزایا و معایبی هستند. هر کدام از شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید از انواع این پرینترها استفاده نمایید. از مزایای پرینتر جوهرافشان می‌توان به کوچک و سبک بودن آنها اشاره کرد. این پرینترها را به راحتی قابل جابجایی بوده و برای استفاده خانگی و محیط کارهای کوچک بکار می‌روند. با استفاده از پرینترهای جوهرافشان می‌توان عکس‌های رنگی را با کیفیت بالا پرینت نمود. این پرینترها قیمت مناسبی نسبت به پرینتر لیزری داشته و به راحتی قابل خریداری هستند. پرینت توسط این پرینترها روی انواع کاغذ به راحتی انجام می‌شود. این پرینترها کیت‌هایی دارند که می‌توان آن‌ها را پر از جوهر کرده و هزینه پرینت را کاهش داد.

از مزایای پرینتر لیزری می‌توان به سرعت پرینت بسیار بالا و توانایی حجم بسیار زیاد آن‌ها اشاره کرد. تصاویری که توسط پرینتر لیزری به دست می‌آیند وضوح بالایی دارند. این پرینترها را در مجموعه‌های مختلف با قیمت‌های گوناگونی به فروش می‌رسانند. تونر که در پرینتر لیزری بکار می‌رود مانند جوهر خشک نشده و دوام بالایی دارد. از مزایای دیگر آن‌ها می‌توان به هزینه مناسب آنها برای تعمیر پرینتر و نگهداری اشاره نمود.‌ با توجه به مزایای بسیار زیادی که پرینتر‌های مختلف دارند، معایب آنها نیز مورد توجه است.

معایب پرینترهای لیزری و جوهر افشان

از معایب پرینتر جوهرافشان می‌توان به هزینه بالای تعمیر و نگهداری آنها اشاره کرد. این پرینتر نسبت به پرینترهای لیزری سرعت پایین‌تری داشته و چرخه چاپ ماهیانه آنها کمتر است. جوهر توسط پرینتر جوهرافشان ممکن است روی کاغذ چکیده و پخش گردد. اگر شما بخواهید کارتریج پرینترها را تعویض و شارژ نمایید بدون شک دستان شما هنگام شارژ کارتریج پر از جوهر خواهد شد. از آنجایی که پرینترهای جوهر افشان توسط یک جوهر مایع، پرینت را انجام می‌دهند، اگر به صورت منظم مورد استفاده قرار نگیرند جوهر آنها خشک خواهد شد.

 پرینتر لیزری نیز شامل مشکلاتی است که در چاپ تصاویر پیچیده رنگی به وجود می‌آید. اگر تصاویر پیچیدگی زیادی در رنگ‌ها داشته باشند توسط این پرینتر را با کیفیت بالا چاپ نخواهد شد. این پرینترها بزرگ‌تر و سنگین‌تر از پرینترهای جوهر افشان بوده و جابجایی آنها دشوار است. از معایب دیگر پرینتر لیزری می‌توان به حساسیت آنها نسبت به نوع کاغذ اشاره کرد‌ این پرینترها توانایی پرینت روی هر کاغذ را نداشته و باید از کاغذ مخصوص برای چاپ آنها استفاده کرد.

بهترین پرینترهای خانگی برای چاپ عکس

برای خرید پرینتر چاپ عکس باید چند ویژگی مهم را در نظر گرفته و سپس پرینتر خانگی را خریداری نمایید. باید طبق اهداف خودتان خرید مناسبی را از مجموعه‌ای معتبر انجام دهید. یکی از عوامل مهمی که در هنگام خرید پرینتر چاپ عکس اهمیت دارد فناوری چاپ است. فناوری چاپ به سه نوع اصلی جوهرافشان، تصعید رنگ و لیزر تقسیم می‌شوند. پرینترهای لیزری برای چاپ عکس به کار نرفته و باید به پرینتر جوهرافشان و تصعیدی توجه داشته باشید. پرینتر جوهرافشان کیفیت خوبی برای پرینت عکس دارد اما‌ عکس‌هایی که با فناوری تصعید رنگ پرینت گرفته میشود کیفیت بسیار بالایی دارند.

از عوامل مهم دیگر برای خرید پرینتر توجه به اندازه چاپ است. شما باید با توجه به سایز عکس‌هایی که چاپ می‌کنید پرینتر را در مدل‌های مختلف خریداری نمایید. عکس در حالت استاندارد باید با ابعاد ۴۸ در ۳۲ سانتی‌متر چاپ شود. وضوح و ماندگاری چاپ از دیگر عوامل مهم هنگام خرید است. ماندگاری و چاپ عکس اهمیت بسیار زیادی دارد، شما باید پرینتری را خریداری نمایید که رنگ‌های آن دوام بسیار بالایی داشته باشند و در برابر نور مقاوم باشند. سرعت چاپ توسط پرینتر هم از عوامل موثر دیگر در خرید پرینتر خانگی است. اگر بخواهید عکس‌های سفید سیاه و سفید را چاپ نمایید نیز می‌توانید از چاپگرهای تک رنگ استفاده کنید.

بهترین پرینترهای خانگی ارزان

بهترین پرینترهای خانگی ارزان را می‌توانید از مجموعه اچ پی ساپورت تهیه نمایید. مجموعه ما اطلاعات کافی از انواع پرینتر را داشته و می‌تواند مشاوره مناسب را در اختیار شما قرار دهد. برای خرید پرینترهای خانگی ارزان باید کیفیت پرینتر را در نظر داشته باشید. اگر بخواهید هزینه بسیار کمی برای خرید خود بپردازید کیفیت مطلوبی را پس از خرید تجربه نخواهید کرد.

راهنمای خرید پرینتر چندکاره

برای خرید پرینتر چند کاره باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. یکی از این نکات، قابلیت نصب پرینتر به صورت وایرلس یا سیمی به دستگاه مورد نظر شما است. قابلیت‌های چاپی، سرعت چاپ، وضوح تصاویر و... از عوامل مهم برای خرید هستند. برخی از پرینترها امکان اشتراک‌گذاری اسناد بدون کابل و چاپ بدون رایانه را نیز دارند. برای خرید نسبت به نیاز خود باید به این نکات توجه کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب برای شما بیان نمودیم، پرینترهای لیزری و جوهرافشان تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند. هر یک از این پرینترها دارای مزایا و معایبی هستند که با توجه به هدف شما خریداری می‌شوند. برای خرید پرینترهای لیزری و جوهرافشان باید عوامل مختلفی را در نظر گرفته و مجموعه‌ای معتبر برای خرید خود انتخاب نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های مجموعه اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...