تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/1/26
گروه مقاله : مقالات آموزشی

راهکار حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر

راهکار حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر


پرینتر به حالت دیفالت یا پیش فرض انتخاب نمیشود ؟

آیا در هنگام ارسال دستور برای پرینتر هیچ اتفاقی نمی افتد ؟

نرم افزار های حسابداری و امور مشتریان نمیتوانند با پرینتر ارتباط برقرار کنند ؟


 

تعمیر تخصصی انواع پرینتر

 

زمانی که چندین چاپگر به یک سیستم متصل شوند باید یکی از پرینترها به عنوان پرینتر پیش فرض در کامپیوتر انتخاب گردد. گاهی اوقات مشکلاتی باعث می‌گردد که پیش فرض شدن پرینتر در کامپیوتر انجام نشود.

برای حل این مشکل باید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید و مراحل مختلفی را بصورت مرحله به مرحله پیش ببرید تا بتوانید این کار را انجام دهید . مجموعه اچ‌پی ساپورت در نظر دارد اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهد، با ما همراه شوید.


روش های شناسایی پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر

پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. یکی از دلایل آن ویروسی شدن سیستم است. اگر سیستم ویروسی باشد خطا می‌دهد. باید برای رفع ویروسی سیستم از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید. اگر برخی از عملکردهای سیستم کامپیوتر مختل شود پرینتر به عنوان پیش فرض انتخاب نمی‌گردد.

یکی از دلایل دیگر برای این مشکل نصب اشتباه پرینترها روی سیستم است. برای اینکه یک پرینتر به عنوان پیش فرض انتخاب شود باید همه پرینترها به درستی نصب شوند. از دلایل دیگر می‌توان به قطع ناگهانی برق و مشکلات درایو اشاره ‌نمود. بررسی تنظیمات سیستم نیز از دیگر روش‌های شناسایی مشکل است. سعی کنید تمامی نکات لازم را برای انتخاب یکی از پرینترهای مناسب به عنوان پیش فرض رعایت نمایید. بهترین پرینتر که هیچ مشکلی ندارد برای این کار مناسب است.

راهکار حل مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر

چه زمانی پیشفرض نشدن پرینتر رخ می دهد؟

 به طور دقیق نمی‌توان زمان دقیقی برای مشکل پیش فرض نشدن یک پرینتر در کامپیوتر مشخص کرد. گاهی اوقات ممکن است اشتباهات بسیار کوچکی در تنظیمات منجر به این مشکل شوند. باید مسیر تنظیمات را چک کنید تا اشتباهی در آن رخ نداده باشد. در نصب پرینتر روی سیستم کامپیوتر خود باید دقت زیادی داشته باشید.

سعی کنید برای نصب پرینتر و انتخاب یکی از آنها به عنوان پیش فرض از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. اگر شما بخواهید مشکلات خود را در این زمینه حل کنید، می‌توانید از مجموعه‌های مختلف بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. گاهی اوقات مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر مربوط به رجیستری آن است.

راه حل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر

برای حل مشکل رجیستری در سیستم باید یک نسخه پشتیبان از رجیستری داشته باشید. پس از آن وارد استارت شده و در قسمت جستجو وارد ران شوید. پس از آن در پنجره ران، کلمه redejit را وارد کنید. پس از آن روی گزینه اوکی کلیکی نمایید. در مرحله بعد باید در پنجره جدیدی که باز می‌شود یک مسیر مشخص را طی کنید. در این قسمت باید HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows NT > CurrentVersion > Windowsاین مسیر را طی نمایید. پس از طی کردن این مسیر باید روی پوشه کلیک راست کنید. پس از آن روی گزینه ویندوز زده و روی Permissions بزنید. در این مرحله باید پرینتر پیش فرض خود را انتخاب کنید.

در پنجره پایین‌تر هم گزینه‌های full controlو read  را تیک بزنید. پس از آن روی گزینه اوکی و اپلای بزنید. در این زمان باید روی گزینه دیوایس دوبار کلیک نمایید. زمانی که باز شد نام پرینتر خود را وارد کرده و روی اوکی کلیک کنید.

پس از این کار کامپیوتر را ریستارت کرده و باز وارد استارت شوید. از استارت وارد دیوایس اند پرینترز شوید. اسم پرینتری که می‌خواهید پیش فرض باشد را پیدا کرده و کلیک راست کنید. گزینه ست از دیوایس را بزنید. پس از اتمام این مراحل پرینتر را مجددا راه‌اندازی نمایید.

چه زمانی نیاز به تعمیر پرینتر است؟

اگر پس از تمامی نکات بالا باز هم به مشکل برخوردید نیاز به تعمیر پرینتر دارید. شاید پرینتر شما مشکلاتی داشته باشد که نتوان از آن به عنوان پیش فرض استفاده کرد. بهتر است یکی دیگر از پرینترها را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید. اگر کیفیت چاپ و پرینت پایین بود هم با شارژ کارتریج این مشکل را حل کنید.

سخن پایانی

با توجه به مطالبی که برای شما شرح دادیم مشکل پیش فرض نشدن پرینتر در کامپیوتر دلایل مختلفی دارد. برای حل این مشکل می‌توان از شیوه‌های مختلف استفاده کرد. یکی از مهمترین روش‌های حل مشکل، طی کردن مسیر تنظیمات پرینتر به عنوان پیش فرض است.

شما باید مراحلی که برای انتخاب یک پرینتر به عنوان پیش فرض طی می‌شود را با دقت بالا انجام دهید تا هیچگونه مشکلی در آن وجود نداشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مجموعه اچ‌پی ساپورت تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات دقیقی در این زمینه در اختیار شما قرار خواهند داد.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...