تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/1/7
گروه مقاله : مقالات آموزشی

از کجا بفهمیم کارتریج پرینترhp تمام شده است ؟

از کجا بفهمیم کارتریج پرینترhp  تمام شده است ؟

چگونه زمان ماسب برای شارژ کارتریج انتخاب کنیم ؟

آیا همه کارتریج ها را میتوان شارژ کرد ؟

میتوان با شارژ تونر پرینتر کیفیت چاپ مناسبی را مشاهده کرد ؟

تلفن نمایندگی hp


 

شارژ کارتریج یکی از دغدغه‌هایی است که بسیاری از کاربران با آن سر و کار دارند. بعضی مواقع کاربران با تمام شدن ناگهانی کارتریج مواجه هستند و نمی‌توانند هیچ کپی از مدارک مورد نیاز بگیرند و کارشان با وقفه روبرو می‌شود. اینجاست که میتوان متوجه شد شارژکارتریج مسئله بسیار مهمی است.

اگر این مسئله نادیده گرفته شود سبب تمام شدن جوهر کارتریج شده و زمانی متوجه می شوید که دیگر دستگاه متوقف شده و میبایست و بدون تعویض کارتریج نمیتوان پرینت گرفت.

البته که در هر زمان که بخواهید می توانید از طریق سایت اچ پی ساپورت کارتریج مورد نظر را سفارش داده و خرید کنید. در ضمن تعمیر پرینتر در کوتاه‌ترین زمان توسط همکاران متخصص و حرفه‌ای در مرکز hp انجام می‌شود.

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 

از کجا بفهمیم کارتریج پرینترhp  تمام شده است

 

تشخیص تمام شدن تونر کارتریج لیزری

روش‌های متعددی برای تشخیص تمام شدن کارتریج در پرینترهای لیزری وجود دارد. یکی از این روش‌ها مشاهده کردن چیپ ست در انواع کارتریج‌ها است. در صورتی که درصد چیپست به ۱۰ درصد برسد کارتریج باید مجددا ًشارژ شود. شارژکارتریج به راحتی انجام می‌شود و جتی می توانید گاها برخی از نمونه های کارتریج را در منزل یا محل کار خود شارژ کنید.

 

تعمیر پرینتر hp

 

آموزش مرحله به مرحله گزارش گیری از میزان تونر کارتریج لیزری hp

گزارش گیری از میزان تونر کارتریج پرینتر لیزری اچ پی، در سه مرحله زیر انجام می شود. در هر کدام از حالت‌ها کاربران به راحتی می‌توانند به اندازه جوهر کارتریج پی برده و زمان عوض کردن کارتریج را قبل از آن که جوهر به پایان برسد تعیین کنند.

  • اولین مرحله

  کاربر باید میزان تونر یا جوهر را از طریق برد الکتریکی تعیین کند. برد الکتریکی که در تونر کارتریج مشخص است می‌تواند درصد جوهر کارتریج را نشان دهد. کاربران باید تا ۱۰ درصد باقیمانده از جوهر کارتریج را به راحتی از چاپ دستگاه برای چاپ و کپی کردن استفاده کنند و هنگامی که به ۱۰ درصد رسید شارژ کارتریج را انجام دهد.

 

تلفن نمایندگی hp

  •  مرحله دوم

 افراد می‌توانند جوهر پرینتر را با استفاده از منوی پرینتر اندازه گیری کنند. پرینترهایی که دارای صفحه نمایش هستند این امکان را فراهم می کنند تا میزان جوهر را مشاهده کنید. در دستگاه‌هایی که صفحه نمایشگر برای اندازه‌گیری جوهر وجود ندارد کاربر باید دکمه سبز رنگ را نگه داشته تا مقدار تونرکارتریج پرینت شود.

 

  • مرحله سوم

 یکی دیگر از مراحل گرفتن میزان اندازه تونر و جوهر کارتریج گزارش گرفتن از طریق ویندوز است.  برای آنکه به راحتی بتوانید از اندازه جوهر در کارتریج را مطمئن شوید می‌توانید از طریق ویندوز این کار را انجام دهید. ابتدا کافیست وارد بخش All Program شده و سپس گزینه device را پیدا کنید.

بعد از آن که روی این گزینه کلیک راست کردید از طریق منوی سرویس به راحتی می‌توانید عبارتsupply status pages  را انتخاب کرده و میزان جوهر پرینتر را در دستگاه مشاهده کنید. این روش هم به شما این امکان را می دهد تا به راحتی یتوانید مطمئن شوید که پرینتر دارای جوهر کافی هست یا خیر تا در صورت نیاز هرچه سریعتر نسبت به شرژ کارتریج اقدام کنید.

 

 

این مطالب را مطاله کنید

رفع مشکلات پرینتر hp     راهنمای کامل حل مشکل در پرینترهای hp

 

نشانه اصلی تمام شدن جوهر کارتریج

هر دستگاه چاپ و پرینتر ممکن است روزی جوهر یا تونر خود را تمام کند. نشانه اصلی تمام شدن جوهر کارتریج در کیفیت چاپ است. بدین صورت که کیفیت چاپ برگه‌ها از خروجی دستگاه به شدت افت کرده و ممکن است چاپ بسیار کمرنگ و ناخوانا شود یا اینکه تمامی کلمات و تصاویر به درستی روی کاغذ چاپ نشوند.

تمامی موارد نام برده شده می‌توانند دلایلی برای شارژکارتریج باشند؛ بنابراین در همه مواقع باید به کیفیت چاپ روی کاغذها دقت کنید تا در صورت به وجود آمدن کوچکترین مشکل کارتریج را سریعاً شارژ یا تعویض کنید تا به دستگاه فشار وارد نشود.

 

تلفن نمایندگی hp

 

نشانه های تمام شدن تونرکارتریج لیزری

کارتریج‌های لیزری دارای نشانگر اندازه گیری تونر به نام چیپست هستند. هنگامی که مقدار چیپست به عدد صفر برسد، تونر تمام شده و هیچ چاپی از سوی دستگاه صورت نمی‌پذیرد در این مواقع باید شارژکارتریج انجام شود.

تمام شدن جوهر کارتریج

در صورتی که جوهر کارتریج تمام شود، کلیه اقدامات برای چاپ روی دستگاه متوقف شده و دیگر هیچ چاپی صورت نمی‌گیرد و تمامی کاغذها، با کیفیت بسیار پایین به صورت کمرنگ یا سفید از دستگاه خارج خواهند شد.

قبل از آن که این اتفاق از سوی پرینتر بیفتد بهتر است که با توجه به اندازه گیری‌های اعلام شده و روش‌های به دست آوردن اندازه جوهر کارتریج در مدت زمان مشخص کارتریج دستگاه را شارژ کنید تا به دستگاه فشار وارد نشده و به راحتی عملیات چاپ از سوی پرینتر انجام شود. در صورت هر گونه نیاز به تعمیر پرینتر و شارژکارتریج کافیست که با همکاران ما در سایت اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

سخن پایانی

 مراکزی که از دستگاه چاپگر و پرینتر زیاد استفاده می کنند وسیله‌ای به نام کارتریج برای آنها بسیار مهم و حیاتی است. شارژ کارتریج باید در فواصل زمانی مشخص انجام شود تا کارتریج آسیب نبیند. در صورت نیاز به تعمیر پرینتر بهتر است با همکاران ما روی سایت اچ پی ساپورت تماس بگیرید و در کوتاهترین زمان ممکن از خدمات سایت نهایت بهره را ببرید.

تلفن نمایندگی hp

سوالت متداول

در صورتی که در کنار صفحه‌های پرینتر خط سیاه مشاهده کنیم نشانگر چه مشکلی است؟

ممکن است درام کارتریج دچار مشکل شده باشد.برای رفع مشکل با همکاران ما در سایت اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

پرینتر لیزری hp برند مناسبی برای گرفتن کپی تصاویر و نوشته‌ها است؟

بله قطعاً برند hp یکی از برندهای شناخته شده در کشور است که دارای کیفیت، ضمانت نامه و قیمت مناسبی است.

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما اعتماد به مراکز معتبر است.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...