تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1402/1/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

هر کارتریج چند برگ پرینت می‌گیرد؟

هر کارتریج چند برگ پرینت می‌گیرد موضوعی است که با توجه به عوامل گوناگون سنجیده می‌شود. کارتریج یکی از قطعات اصلی پرینتر و دستگاه کپی است. کارتریج در مدت زمان مشخص باید تعویض شود. عمر مفید کارتریج‌ها بستگی به استفاده از پرینتر برای چاپ انواع نوشته‌ها و تصاویر است. معمولا پرینتر‌ها به طور متوسط ۲۵۰۰ برگ را می‌توانند پوشش دهند.

مصرف تونر در استفاده از کارتریج تاثیرگذار است و هر چقدر تونر بیشتری مصرف شود میزان استفاده کارتریج کمتر می‌شود و شارژکارتریج کمتر انجام می‌شود. امروزه شرکت‌های بسیاری برای ساخت انواع کارتریج وجود دارد و کارتریج‌ها به صورت اورجینال و تقلبی در بازار از راه‌های مختلف به فروش می‌رسند. اندازه و مدل‌های کارتریج‌ها متفاوت است و هر کدام از این محصولات دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با همکاران ما در سایت اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

کارتریج چیست؟

کارتریج یکی از قطعات مصرفی برای تمامی چاپگرها است و جزو قطعات اصلی به شمار می‌روند. کارتریج‌ها به دو دسته تقسیم شده که عبارت هستند از:

  • کارتریج لیزری
  • کارتریج جوهری

این نمونه محصولات از موادی به نام جوهر یا تونر پر شده‌اند و قادر هستند که روی برگه‌ها انواع چاپ را انجام دهند. هر کارتریج دارای ظرفیت چاپ مشخصی است و جوهر کارتریج با توجه به نوع استفاده و چاپ روی برگه‌ها در مدت زمان مشخص خالی می‌شود‌. در پرینتر‌هایی که کارتریج آنها بیشتر برای مطالب نوشتنی استفاده می‌شود، تعداد برگه‌های پرینت گرفته شده بیشتر خواهد بود و کیفیت کپی برگه‌ها پایین نخواهد آمد.

تعداد پرینت کارتریج لیزری

تعداد پرینت کارتریج لیزری به عوامل گوناگونی وابسته است. کارتریج مجموعه قطعاتی داشته که سبب چاپ روی انواع برگه‌ها در اندازه‌های مختلف می‌شوند. کارتریج‌ها دارای عمر مفید مختلفی بوده و هر کدام از کارتریج‌ها با برندهای متفاوت قادر هستند تعداد برگه‌های متفاوتی را چاپ کنند. اگر برای کپی از نوشته‌ها پرینت بگیرید تعداد صفحات استفاده شده ۵۰۰۰ برگه خواهد شد. در صورت استفاده از پرینتر برای چاپ تصاویر، تعداد کمتری صفحه چاپ می‌شود.

ظرفیت چاپ یک کارتریج

ظرفیت‌های چاپ کارتریج با توجه به مدل‌هایی که در دسترس کاربران قرار داده شده است، متفاوت هستند.دستگاه‌های کپی دارای انواع کارتریج‌ها با مشخصات و ظرفیت‌های گوناگون است‌. معمولاً تعداد پرینت کارتریج لیزری ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ برگ است. اگر از کارتریج لیزری برای چاپ سیاه و سفید استفاده شود، قادر است که تعداد برگه‌های بیشتری را پوشش دهد.

یکی از مهمترین عوامل تعداد برگ کارتریج استفاده درست از دستگاه کپی و پرینتر است. در صورتی که برای چاپ از تصاویر، بیشتر استفاده شود و از تعداد مقالات نوشتاری کمتر استفاده شود، زودتر شارژ خود را از دست می‌دهد و تعداد پرینت کمتر خواهد شد.

هر کارتریج چند بار قابلیت شارژ دارد؟

هر کدام از کارتریج‌ها دارای قابلیت شارژ مختلفی هستند و پس از مدت زمان خاصیجوهرآنها به اتمام رسیده و دوباره باید شارژ شوند. در صورتی که نوشته‌ها کمرنگ شوند می‌توانید از تمام شدن تونر اطلاع پیدا کنید. کارتریج‌ها با توجه به طرز استفاده و نوع برند شرکت تولید کننده قابلیت شارژ کردن دارند. شارژکارتریج‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از عواملی که در شارژکارتریج نقش مهمی دارد استفاده از تصاویر در نوشته‌ها و چاپ نوشتار روی کاغذ است.

استفاده از تصاویر سبب استفاده بیشتر جوهر یا تونر شده و کارتریج زودتر شارژ خود را از دست می‌دهد. از جمله عوامل دیگر تعویض یا تعمیر کارتریج، استفاده از کاغذ نامرغوب است. به طور معمول کارتریج‌ها ۲ یا ۳ بار قابل شارژ شدن هستند.

مزایا و معایب کارتریج های شارژ شده

کارتریج‌های شارژ شده با توجه به اینکه قطعات آنها قابل تعمیر و تعویض است صرفه اقتصادی داشته و اگر این نمونه محصولات اورجینال و اصل باشند برای کاربران بسیار مقرون به صرفه‌تر هستند. شارژ کارتریج توسط افراد به راحتی انجام می‌شود و در مدت زمان کوتاهی کارتریج‌ها دوباره شارژ شده و افراد می‌توانند آن را برای چاپ کردن استفاده کنند.

کارتریج‌هایی که قابلیت شارژ دوباره را دارند بسیار مقرون به صرفه هستند. تنها عیب محصولات این بوده که ممکن است برای شارژ دوباره در طی دفعات دچار افت کیفیت تصویر شوند و از تعداد برگه‌های پرینت گرفته شده هم کاسته شود. به هر حال شارژ انواع کارتریج‌ها بسیار مقرون به صرفه است. در صورت نیاز به تعمیر پرینتر  بهتر است با کارشناسان سایت اچ پی ساپورت تماس بگیرید.

کیفیت چاپ در کارتریج های با قابلیت شارژ چگونه است؟

کیفیت چاپ در کارتریج‌های شارژ شده مانند دیگر کارتریج‌ها است و این محصولات را به راحتی می‌توانید با خیالی راحت چندین بار شارژ کرده و استفاده کنید. اگر قطعات کارتریج اصلی باشد با هر بار شارژ از کیفیت چاپ کاسته نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است که کارتریج‌های اصلی را جایگزین کارتریج‌های طرح و تقلبی کنید تا خیالتان از بابت کیفیت چاپ راحت باشد.

خرید کارتریج

همه کاربران می‌توانند از سایت اچ پی ساپورت کارتریج اورجینال و اصل را با قیمت پایین‌تر نسبت به دیگر سایت‌ها خریداری کنند. کیفیت قطعه نامبرده بسیار بالاست و دارای ضمانت نامه و استانداردهای بین‌المللی است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره سایت تماس بگیرید.

سخن پایانی

هر دستگاهی که برای چاپ کردن استفاده می‌شود، باید دارای مزایای زیادی باشد تا افراد به راحتی بتوانند با توجه به صرفه اقتصادی، از دستگاه چندین بار استفاده کنند. کارتریج یکی از این قطعاتی است که نقش مهمی در همه دستگاه‌های کپی و پرینتر دارد. برای خرید انواع کارتریج اصل و اورجینال و همچنین تعمیر پرینتر و شارژ کارتریج می‌توانید با سایت اچ پی ساپورت در تماس باشید. اگر غیرحضوری خرید خود را انجام دهید، می‌توانید تخفیفات مناسبی در هنگام خرید از این شرکت دریافت کنید.

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...