تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1400/6/20
گروه مقاله : مقالات آموزشی

انواع تونر شارژ پرینتر

 

انواع تونر شارژ پرینتر

 

پیش از هر حرفی اجازه دهید تا با چند نکته مهم آشنا شویم که می تواند در روند شارژ کارتریج بسیار به ما کمک کند :

 

کارتریج چیست ؟

نحوه شارژ کارتریج جوهر افشان

کارتریج در زبان انگلیسی به کلمه مخزن یا خشاب ترجمع شده است و اشاره به مخزن پودر یا جوهر در پرینتر دارد. که میتواند حجم قابل توجهی از پودر شارژ کارتریج یا جوهر قابل استفاده در چاپگر را در خود جای دهد

همه پرینتر ها برای اینکه بتوانند روی کاغذ مطالب و تصاویر را چاپ کنند نیاز به جوهر یا پودر رنگ دارند اما از آنجا که لازم است تا پرینتر را از حالت یکبار مصرف خارج کرد لذا می بایست رنگ و جوهر را درون مخازنی بنام کارتریج قرار دهند تا بتوان در صورت لزوم با شارژ کارتریج یا خرید کارتریج نو مجددا از پرینتر استفاده کرد.

تونر یا پودر شارژ کارتریج دارای انواع و نمونه های متفاوتی است که متناسب با نوع و ساختار کارتریج میبایست بهترین و سازگارترین نوع پودر را برای شارژ کارتریج انتخاب کنید

تلفن نمایندگی hp


نگران نباشید چون ما به شما میگویم که چه پودری را باید استفاده کرد و از کجا میتوان بهترین نمونه را خرید.


 

کارشناس تعمیر پرینتر

 

انواع تونر شارژ پرینتر hp

تونر نوعی پودر شارژ کارتریج است که در کارتریج پرینترهای لیزری استفاده می‌شود. در حقیقت در ساخت این محصولات از تکنولوژی بسیار پیشرفته استفاده شده که بسیار پیچیده‌تر از حالت جوهر های مایع رنگی می باشد. تونر ترکیبی از رزین پلی استر، اکسید آهن و چند پلیمر دیگر است. این تونرها از بسته بندی‌های 70 گرمی تا 10 کیلوگرمی در بازار عرضه می‌شوند.

تونر از جنس پلی استر است که باعث افزایش کیفیت بسیار زیاد چاپ و پرینت خواهد شد. در حقیقت از روش خاصی به نام الکترو استاتیک استفاده می‌کند. بدین صورت که طرح اولیه با استفاده از لیزر روی غلتک سبز رنگ هر یک از کارتریج ها بصورت مجزا حک می شود ، در این حالت نقاطی از درام که با اشعه لیزر برخورد داشته دارای بار الکتریکی شده و می تواند ذرات تونر را به خود جذب کند حال با گردش درام به درون کارتریج قسمت های فعال شروع به برداشتن میزان قابل توجهی از پودر شارژ را می کنند تا بتوانند آن را به کاغذ منتقل کنند.

 

درست است که پرینترهای رنگی لیزری از قابلیت شارژ مجدد برخوردار هستند، اما به واسطه انواع تونر اچ پی برای انواع کارتریج‌ها می‌توان در صرفه جویی هزینه به کاربر کمک کرد. توجه داشته باشید که شارژ کارتریج را در زمان معین انجام دهید؛ چون اگر دیرتر از زمان معمول این کار انجام شود، در صورت شارژ مجدد کارتریج، احتمال کار کردن آن به 50 درصد می‌رسد.

تلفن نمایندگی hp


 

چه زمانی شارژ تونر کارتریج باید انجام شود؟

علامت‌هایی که نشان می‌دهند که کارتریج به شارژ احتیاج دارد عبارت‌اند: از کم شدن جوهر چاپ شده، افتادن خط روی کاغذ و روشن شدن علامت روی خود چاپگر که همگی قابل رویت روی پرینتر خواهد بود. برخی از چاپگرها این قابلیت را دارند تا میزان تونر مصرف شده را از ابتدا تا زمان پایان به شما نشان دهند. رنگ‌های کارتریج لیزری اچ پی به صورت مخفف CMYK نامیده می‌شوند که مخفف 4 رنگ زیر خواهد بود:

 • C cyan یا آبی
 • M magenta یا قرمز
 • Y yellow یا زرد
 • K black یا مشکی

اگر میزان کیفیت تصاویر چاپ شده روی برگه برای شما مهم است، باید در انتخاب تونر دقت کافی داشته باشید؛ چون تعداد چاپ کاغذ برابر با گنجایش مخزن و کیفیت تونر است.

 


چند تونر با کیفیت از انواع تونر شارژ پرینتر اچ پی

انواع تونر شارژ پرینتر hp موجود در بازار غالبا دارای کیفیت خوبی بوده و تونرهای وارداتی از کشورهایی همچون چین، آلمان، ژاپن و... هستند. برخی از معروف‌ترین انواع تونر شارژ پرینتر اچ پی به شرح زیر خواهند بود:

 • AVD
 • Corona
 • Kiyo
 • Perfect
 • SNA

تعمیر پرینتر در محل

تلفن نمایندگی hp


شارژ کارتریج

شارژ کردن کارتریج فقط پرکردن پودر تونر نیست و اگر این کار را بلد نیستید باید آن را به یک فرد با تجربه واگذار کنید. در صورتی که شما تجربه و مهارت لازم را برای این کار نداشته باشید و این کار را انجام دهید، کیفیت چاپ به میزان قابل توجهی پایین خواهد آمد. یک کارتریج دارای قطعاتی همچون درام، مگنت، کاغذ کش و سایر قطعات هست که در کیفیت چاپ تأثیر خواهد داشت. پس اگر از سالم بودن قطعات مطمئن نیستید، باید شارژ کارتریج را به یک متخصص بسپارید.

دو نکته مهم

 • حتماً قبل از شارژ کارتریج آن را تکان دهید.

 • اگر کیفیت چاپ روزی کاغذ خوب نیست، کاغذ خود را تعویض کرده و از کاغذ باکیفیت‌تری استفاده کنید.

 

نکات مهم استفاده از انواع تونر شارژ پرینتر hp

 1. قبل از استفاده و باز کردن درب آن، به طور کامل آن را تکان دهید و مخلوط کنید.
 2. درب قوطی را به آرامی باز کنید.
 3. تونر با چشم تماس نداشته باشد و آن را مستقیم تنفس نکنید.
 4. در جای خشک و خنک نگهداری شود.
 5. بهترین دما برای نگهداری مابین 2 تا 35 درجه سانتی گراد است.
 6. حتماً قبل از شارژ یا پر کردن کارتریج، فضای نگهدارنده تونر در کارتریج را کاملاً خالی کنید یا داخل آن را با استفاده از باد پاک‌سازی کنید.

 

شارژ کارتریج با پودر درجه یک

 

تلفن نمایندگی hp


چه مشکلاتی ممکن است پس از شارژ کارتریج ایجاد شود؟

مشکلات مختلفی وجود دارند که ممکن است بعد از شارژ کردن کارتریج ایجاد شوند. بعد از به وجود آمدن این مشکلات کارشناس باید نسبت به رفع آن‌ها اقدام کند. از مهم‌ترین مشکلات موجود می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:

 • در صفحه خطوط ناخواسته مشاهده شود.
 • قسمتی از صفحه چاپ را قبول نکند.
 • صفحه دارای پس زمینه باشد.
 • چاپی که صورت گرفته است، بسیار کم رنگ باشد.
 • رنگ‌ها با یکدیگر در تداخل باشند.
 • از کارتریج صدای ناهنجار به گوش برسد.
 • کارتریج باعث کثیف شدن کاغذ می‌شود.
 • کاغذ پس از اینکه فرمان چاپ را دریافت کرد، به صورت کاملاً سفید خارج می‌شود.
 • پرینتر هنگامی که دستور چاپ را دریافت کرده باشد، خطا و هشدار می‌دهد.
 • زمانی که کارتریج را در دستگاه قرار می‌دهید، دستگاه مورد نظر خاموش می‌شود.
 • کارتریجی که شارژ شده است، در یک پرینتر تک کاره می‌تواند به خوبی پاسخگو باشد؛ اما در پرینتر سه و چهارکاره نقش بسیار کمرنگی را ایفا می‌کند.

کارتریج جایگزین hp


سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نحوه شارژ کردن کارتریج، انواع تونر شارژ پرینتر hp و تونرهای مناسب آشنا کنیم. توجه داشته باشید که اگر مهارت لازم برای این کار را ندارید، برای جلوگیری از آسیب دیدن، حتماً این کار به یک فرد ماهر بسپارید.


تلفن نمایندگی hp

 

استفاده از مواد پلاستیکی به دلیل هزینه پایین و سهولت در تولید باعت گردیده تا بسیاری از لوازم و احتیاجات روزانه ما را تحت پوشش خود در آورد، پلاستیک با توجه به مزایای بسیارش متاسفانه به یکی از عوامل تاثیرگذار در آسیب رساندن به محیط زیست و فظای سبز اطرافمان شده است.

کارتریج ها و جوهر ها نیز از این شرایط مستثنی نبوده و عدم رعایت موارد استاندارد و ایمنی می‌تواند موجب گردد تا این محصولات ارزشمند به واسته‌ی بی توجهی ما به درختان و زیبایی‌های اطرافمان آسیبهای جدی وارد کند.

بازیافت کاتریج hp

اچ پی ساپورت در راستای حفظ و جلوگیری از آسیب رساندن به طبیعت و جانداران اقدام به تعویض انواع جوهر و کارتریج‌ های کارکرده و معیوب باکارتریج‌های جدید نموده است، لذا شما مشتریان عزیز میتوانید جهت شرکت در این طرح ، با ارسال کارتریج‌های معیوب و بدون استفاده خود به مرکز اچ پی ساپورت کارتریج نو همراه با ضمانت دریافت کنید.

 

زمین سبز آرزوی ماست

بازیافت کارتریج فرسوده

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...