تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/9/2
گروه مقاله : مقالات آموزشی

چند راهکار اساسی برای کاهش هزینه های پرینت

چند راهکار اساسی برای کاهش هزینه های پرینت

چند راهکار اساسی برای کاهش هزینه های پرینت

از اولین سال‌هایی که کامپیوتر اختراع شد و مردم توانستند مطالب و یا تصاویر را بر روی کاغذ چاپ کنند به دنبال استفاده از  سیستم ها و روش هایی بودند که بتوانند میزان مصرف کاغذ را کاهش داده و هزینه های مربوط به پرینتر را پایین بیاورند به طور مثال می‌توان به پروژه طراحی و تولید نرم افزار گوگل داکیومنت اشاره کرد که با هزینه ای رایگان در اختیار همه قرار گرفت تا بتوان هر فایل یا سندی را با هر کسی در سراسر دنیا به اشتراک گذاشت.

اما هنوز کاغذ یکی از نیازهای روزانه و چاپ اسناد و مدارک و یا تصاویر بر روی کاغذ علاوه بر ایجاد احساس بهتر نسبت به آن ، دسترسی و نگهداری آن را در لحظه راحت تر می نماید، با نگاهی به اطراف تان می توانید به حجم انبوهی از کاغذهای پرینت شده پی ببرید این در حالیست که بسیاری از این مطالب می‌تواند به جای پرینت شدن بر روی کاغذ از طریق موبایل ، تبلت و یا لپ تاپ شخصی تان مورد استفاده قرار گیرد و یا به اشتراک گذاشته شود .

در زیر قصد داریم تا با ارائه چند راهکار اساسی برای کاهش هزینه‌های پرینت  در سازمان و یا خانه علاوه بر کمک به اقتصاد داخلی از مصرف بی رویه کاغذ و در نتیجه قطع درختان  بیشترجلوگیری کنیم.

 

فقط در شرایط نیاز پرینت بگیرید

فقط در شرایط نیاز پرینت بگیرید

 

تحقیقات نشان داده اند که اغلب پرینترها در شرکت ها و یا سازمان ها میان دو یا سه نفر به اشتراک گذاشته شدند بنابراین از آنجا که قالب سازمان ها و شرکتهای دولتی و یا خصوصی کاربران را مجبور به چاپ اسناد و مدارک بر روی کاغذ می کنند ، پیشنهاد می شود فقط در شرایط لازم و ضرورتوجود اسناد و مدارکی که امکان ارائه از طریق فایل های اینترنتی را ندارند آنها را چاپ کنید.

ممکن است این حرکت در ابتدا کمی سخت و زمانبر باشد اما اگر به این راهکار عادت کنید و بتوانید بسیاری از  فایل ها و تصاویر را به جای پرینت گرفتن از طریق اینترنت در اختیار دیگران قرار دهید میتوانید حجم بالایی از هزینه‌ها را کاهش داده و این یک راهکار اساسی برای کاهش هزینه های پرینت است.

 

قابلیت چاپ از هر کجا را فعال کنید

Google Cloud Print یا سرویس ابری پرینت در گوگل چیست

با استفاده از قابلیت Google Cloud Print دیگر نیازی نیست تا حتما برای پرینت صفحات به دفتر کار خود مراجعه کرده و از پشت کامپیوتر صفحات مورد نیاز را پرینت بگیریم بلکه می توانید به سادگی از هر کجای دنیا و با دسترسی به اینترنت مطالب و تصاویر را برای پرینتر ارسال کرده تا عملیات چاپ در همان لحظه اجرا شود.

خوشبختانه بسیاری از نمونه های جدید پرینتر های اچ پی با قابلیت چاپ از طریق سیستم های ابری سازگاری داشته و می توانند سرویس چاپ گوگل را پشتیبانی نمایند.

 

از قابلیت اشتراک گذاری در فضاهای ابری بهره مند شوید

اسکن از طریق موبایل

مطمئن شوید تا همه پرسنل و کارمندان مجموعه شما حداقل از یک موبایل یا تبلت هوشمند استفاده کرده تا بتوانید از قابلیت اشتراک گذاری اسناد و مدارک در سیستم گوگل داکیومنت بهره مند شوید با استفاده از سیستم آنلاین اشتراک گذاری مطالب و تصاویر از طریق گوگل می توانید علاوه بر افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات برای هر یک از کاربران حجم کاغذهای پرینت شده را به میزان چشمگیری کاهش دهید.

 

استفاده از کارتریج های جایگزین

استفاده از کارتریج های جایگزین

با توجه به مناسبات اقتصادی قطعاً خرید کارتریج اورجینال هزینه بسیار بالایی داشته و برای خیلی از کاربران استفاده از کارتریج اورجینال اچ پی امکان پذیر نیست اما باید توجه داشت برای خرید کارتریج های مشابه و یا کارتریج های جایگزین که در بازار اصطلاحاً با عنوان  کارتریج طرح اچ پی شناخته می شوند می‌بایست بسیار دقت کرده و از مراکز معتبر و شناخته شده خرید نمایید  چراکه خرید کارتریج های تقلبی و یا بدون کیفیت مواد و پودر بکار رفته در آنها  ،  علاوه بر عدم رضایت کاربران در پرینت نامناسب صفحات ، می تواند موجب آسیب جدی به پرینتر شده و هزینه های تعمیر و نگهداری را بر دوش کاربران بیافزاید.

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 بسیاری از مردم شارژ کارتریج اچ پی را روشی مقرون به صرفه و ارزان قیمت برای پرینت می‌دانند در حالی که مبالغی بیشتر از هزینه خرید یک کارتریج جدید را می بایست صرف تعمیر و نگهداری پرینتر خود کنند.


 

کارشناسان ما در مرکز فروش وخدمات اچ پی همواره بهترین و ساده ترین راهکار را با توجه به شرایط و محدودیت های مالی به شما پیشنهاد خواهند کرد.

 

پرسنل مستقر در فروشگاه hpsupport.ir با سابقه طولانی و تجربه کافی می‌توانند به شما برای تعمیر پرینتر اچ پی  و رفع این مشکل کمک کنند.

خدمات سرویس پرینتر hp میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی اچ پی ساپورت در مرکز خدمات اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وب سایت hpsupport.ir در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهره‌مند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مقاله با عنوان چند راهکار اساسی برای کاهش هزینه های پرینت توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...