تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/8/17
گروه مقاله : مقالات آموزشی

10 مشکل برتر در پرینتر hp و راهکار رفع آن

  • با پرینتر hp دچار مشکل شده و نیاز به کمک دارید ؟

  • هنوز مدت زیادی نیست که از دستگاه استفاده کرده اید ولی کاغذ در پرینتر گیر میکند ؟

  • کیفیت چاپ صفحات ناخوانا و بسیار کمرنگ است ؟

  • چاپگر hp نمیتواند کاغذ را برای چاپ به درستی به دورن خود بکشد ؟


 

با مطالعه مطلب زیر مشکلات اساسی در هنگام کار با پرینتر را خواهید شناخت همچنین میتوانید روشهای رفع مشکل و یا جلوگیری از بروز مجدد خطا در پرینتر hp را به شما معرفی خواهیم کرد.

10 مشکل برتر در پرینتر hp و راهکار رفع آن

 

با توجه به اینکه شرکت اچ پی دائماً در حال پیشرفت و جلو راندن تکنولوژی خود در صنعت چاپ و تولید پرینتر های جدید می‌باشد ولی همیشه مشکلات و خطاهایی در روند پرینت رخ می دهند که موجب می‌شود تا کاربران احساس ناخوشایندی نسبت به فرایند چاپ داشته باشند ، بنابراین لازم است از افراد متخصص یا کارشناسهای با تجربه در این خصوص استفاده کنید تا بهترین و شایسته ترین خدمات را به شما ارائه کنند توجه داشته باشید که سپردن چاپگر برای انجام خدمات پشتیبانی پرینتر اچ پی به افراد تازه کار و نا آشنا میتواند مشکلات را بزرگتر و خسارات ایجاد شده را سنگینتر کند و مدت زمان زیادی از شما را هدر دهد.

 

تعمیر پرینتر hp در محل


برخی از این مشکلات بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند که به دلیل ناآشنایی کاربران با فرآیند پرینت موجب میشد تا سیستم پرینتر را مختل کرده و به کاربر اجازه استفاده از پرینتر hp را تا زمان رفع کامل خطا ندهد به طور مثال می‌توان به خطای گیر کردن کاغذ در پرینتر اشاره کرد و یا خطاهای مربوط به کارتریج hp .
این مقاله به شما کمک می کند تا با بررسی ۱۰ مشکل برتر از دیدگاه کاربران در هنگام استفاده از پرینترهای hp به سادگی آنها را جستجو کرده و با توجه به راهکارهای ارائه شده از پس انجام بهترین راهکار برای برطرف آن بر بیایید .

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج


نکته مهم : با برطرف کردن چند مشکل پیش پا افتاده و ساده در انواع مدلهای مختلف پرینتر اچ پی هرگز خود را تعمیر کار در این زمینه تلقی نکنید و اجازه دهید در خصوص رفع مشکلات اساسی و جدی برای پرینتر اچ پی افراد متخصص و دارای تجربه اقدام کنند 


مطالعه این اطلاعات در خصوص رفع مشکلات اولیه پرینترهای hp و راه اندازی سریع دستگاه را به همه متخصصین و کارشناسان شبکه و آی تی در شرکت ها و یا سازمان ها، پیشنهاد کرده و گمان می کنیم این دانش می تواند استفاده قابل توجه ایی برای کاربران خانگی و یا افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی برای تعمیر پرینتر اچ پی و یا انجام سرویسهای دوره ای پرداخت کنند بسیار مفید و کارآمد باشد.

 


۱۰ مشکل برتر در پرینتر های اچ پی و راهکارهای مناسب برای رفع آنها


 

1- گیر کردن کاغذ در پرینتر
Paper jam Error

کاغذ در پرینتر گیر می کند


همه پرینترها دیر یا زود با مشکل گیر کردن کاغذ در درون پرینتر برخورد خواهند کرد و این خطا می تواند به دلایل وجود مشکلات متفاوتی رخ دهد، اما غالباً این خطا هنگامی رخ می دهد که کاربران از سیستم های پرینت و نوع پرینتری که در اختیار دارند آگاهی نداشته و موجب شود تا کاغذ با جنس اشتباه و یا غیر استاندارد را درون پرینتر قرار دهند .

 

 


انتخاب بهترین کاغذ برای استفاده در پرینتر hp

 

باید توجه داشت که برای اجرای دستور چاپ لازم است تا چرخدنده ها و سیستم های مکانیکی درون پرینتر فعال شده و کاغذ را از سینی های ورودی به دورن چاپگر کشیده و با انتقال آن در مسیر پرینت به سمت خروجی هدایت کنند لذا هرگونه اختلال در روند صحیح کارکرد غلتک ها می تواند موجب شود تا کاغذ در درون پرینتر گیر کرده و به کاربر خطای گیر کردن کاغذ در پرینتر یا Paper Jam نمایش داده شود .

 

سرویس پرینتر جوهر افشان

 


روش برطرف کردن مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

اولین راهکار و پیشنهاد برای عدم برخورد با خطای گیر کردن کاغذ در درون پرینتر اچ پی انجام سرویس های دوره ای و بررسی مشکلات اولیه در پرینتر توسط کارشناسها و یا افراد متخصص می باشد هرچند سرویس دوره ای می تواند هزینه ای ناچیز برای کاربران ایجاد کند اما از بروز هزینه‌های سنگین و یا از کار افتادن کامل پرینتر جلوگیری کرده تا پیش از وقوع هر خرابی مشکل را پیش بینی و آن را برطرف کنید.

قرار نگرفتن صحیح کاغذ در مخزن ورودی و یا به اصطلاح بهتر ورود کاغذ به صورت کج به درون پرینتر می‌تواند موجب گیر کردن کاغذ در درون پرینتر شده و کاربر را با خطای Paper Jam یا Jam in مواجه کند لذا هنگامی که گاغذ گیر کرده در پرینتر ا خارج میکنید حتما بررسی کنید که درون پرینتر ضامن های نگهدارنده کاغذ به درستی در کنار کاغذها قرار داده شده باشند مهم است که کاغذ به راحتی و بصورت مستقیم به دون پرینتر وارد شود.

همچنین استفاده از کاغذ های مچاله شده و پاره و یا برگه هایی که دارای متعلقاتی مثل سوزن منگنه و یا سوزن ته گرد هستند به سادگی در درون پرینتر گیر کرده و علاوه بر ایجاد مشکلات جدی برای دستگاه کاربر را با خطای گیر کردن کاغذ در درون پرینتر مواجه خواهند کرد.

 

اشیایی که میتوانند به پرینتر آسیب وارد کنند


هرچند که عوض کردن و یا تعمیر قطعات خراب ، چرخ دنده‌ها و یا غلطک های آسیب دیده برای کاربران کاری سخت و بعضاً غیر ممکن است اما محافظت از دستگاه برای جلوگیری از بروز مشکل و یا بیرون کشیدن کاغذ از درون پرینتر هنگامی که با خطای گیر کردن کاغذ در درون پرینتر مواجه شده اید کاری آسان و پیشگیرانه است.

اعزام کارشناس فنی

 

اگر در هنگام روند پرینت متوجه شدید که پرینتر بصورت همزمان دو یا چند برگه را به داخل میکشد باید دستگاه را تعمیر کنید زیرا ورود چند کاغذ همزمان به درون پرینتر باعث گیر کردن کاغذ در چاپگر شده و به آن آسیب جدی وارد میکند.


امروزه پرینتر های اچ پی با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و داشتن سنسور ها در نقاط حساس از ابتدا تا انتهای عملیات چاپ را رصد کرده و هرگونه مشکل یا خطای پیش آمده را در محل دقیق آن به کاربر اعلام می‌کند بنابراین با کمی دقت و توجه به نوع و یا کد خطای نمایش داده شده بر روی پرینتر یا مطالب نوشته شده روی صفحه نمایش دستگاه می توانید به سادگی آن را جستجو و تا حد ممکن برطرف کنید.

 

جلوگیری از گیرکردن کاغذ در پرینتر


یکی دیگر از دلایل اساسی برای گیر کردن کاغذ در درون پرینتر مشکل خرابی های به وجود آمده در قسمت فیوزر و یا غلطک های درون آن می باشد که به دلیل بروز مشکلات اساسی قطعاً می بایست دستگاه توسط کارشناس و یا افراد متخصص بررسی شده تا پس از تعمیر پرینتر بتوان مجدداً از آن استفاده کرد.

 
نکته مهم عدم توجه به خرابی های پرینتر به خصوص گیر کردن های متوالی کاغذ در پرینتر و استفاده های مکرر از پرینتر با توجه به گیر کردن کاغذ در درون آن می‌تواند موجب گردد تا خسارت‌های مالی سنگین تر به پرینتر وارد شود ، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت و با مشاهده تکرار مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر این خطا را جدی بگیرید.


 

2- تار و یا ناخوانا بودن صفحات چاپ شده
Printed Pages are Fade

کمرنگ چاپ شدن صفحات در پرینتر hp


تار شدن صفحات چاپ شده و یا ناخوانا بودن مطالب در تمام صفحه و یا بخشی از آن قطعاً به دلیل وجود یکی از مشکلات زیر ایجاد می گردد ، پس می توانید با بررسی موارد گفته شده و استفاده از راهکارهای هوشمندانه و ساده نسبت به رفع اولیه مشکل تار و یا ناخوانا بودن صفحات چاپ شده توسط پرینتر اچ پی اقدام کنید تا بتوانید از کیفیت پرینت بهتر و دقت بالاتری در خروجی تصاویر برخوردار شوید.

 


وضعیت کارتریج را بررسی کنید

اولین و ساده ترین مشکل در خصوص تار چاپ شدن صفحات توسط پرینتر مشکل تمام شدن شارژ کارتریج و نیاز به تعویض آن است در حقیقت میزان پودر انتقال داده شده از کارتریج بر روی کاغذ کاهش پیدا کرده و نتیجه آن تار و یا ناخوانا بودن صفحات چاپ شده توسط پرینتر اچ پی خواهد بود ، این مشکل به دلیل عدم وجود پودر یا تونر به مقدار کافی در کارتریج است با یک راه حل ساده میتوانید برای مدت کوتاهی مشکل را کمتر کنید فقط کافیست باتکان دادن کارتریج بصورت افقی موقتاً به تعداد چند صفحه دیگر از میزان تونر باقی ماده در کارتریج استفاده کرده و صفحاتی با کیفیت بهتر چاپ کنید.

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 

 


بررسی حالت پرینت کمرنگ در پرینتر

پرینتر های اچ پی دارای قابلیت چاپ اقتصادی میباشند ، در این حالت چاپگر خود را به محوی تنظیم میکند تا میزان کمتری از پودر را برای چاپ استفاده کند بنابراین لازم است تا با بررسی تنظیمات مطمئن شوید که به صورت ناخواسته و یا توسط فرد دیگری دستگاه در حالت چاپ اقتصادی یا Economode قرار گرفته باشد برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فعال بودن این حالت می توانید وضعیت پرینتر را مشاهده کرده و یا از تنظیمات آن پرینت بگیرید.

تنظیمات میزان رنگ در پرینتر

 

اگر کیفیت چاپ صفحات پایین است و یا صفحات پرینت شده توسط پرینتر اچ پی تار و یا ناخوانا می باشند بهتر است گزینه ی Economode را غیرفعال کرده و یا آن را در حالت higher Quality قرار دهید.


لطفاً توجه داشته باشید عدم شارژ کارتریج و تهیه کارتریج های با کیفیت می تواند از بروز آسیب های جدی به پرینتر و سلامت افراد جلوگیری کزده و کیفیت چاپ بالایی را به کاربران از اولین روز استفاده تا آخرین روز نمایش دهد.


 

3- تکرار مطالب چاپ شده در سطح کاغذ

Ghosting

تکرار مطالب چاپ شده در سطح کاغذ
 


این مشکل توسط بسیاری از کاربران عنوان می گردد که مطالب و یا تصاویر چاپ شده توسط پرینتر hp چند بار پیاپی روی صفحه کاغذ چاپ می شوند و یا به عبارت دیگر مطالب دارای سایه یا تکرار هستند.

 


چرا پرینت ها تکرار میشوند ؟

در حقیقتچند عامل میتواند دلیل این موضوع باشد

1- این یک مشکل ساده الکتریکی در درون پرینتر است که قسمت پاور یا های ولتاژ (High Voltage) به درستی عمل نکرده و پودر منتقل شده از کارتریج بر روی درام به صورت کامل به کاغذ منتقل نمی شود بنابراین با هر بار چرخش یک کپی کمرنگ تر از متن یا تصویر چاپ شده قبل را روی کاغذ پرینت می کند.

2- ممکن است این حالت به دلیل خرابی قطعات درون کارتریج رخ دهد به طور مثال اگر از کارتریج های بدون کیفیت و یا ارزان قیمت استفاده می‌کنید این احتمال وجود دارد که در طول دوره مصرف درام آسیب‌دیده و نتواند عملکرد صحیح و درستی داشته باشند بنابراین مشکل تکرار مطالب چاپ شده در سطح کاغذ توسط پرینتر hp رخ می دهد.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که همه قطعات درون پرینتر و یا کارتریج برای تعداد مشخصی از چاپ و پرینت طراحی و تولید شده‌اند بنابراین رعایت دوره مصرف و انجام سرویس دوره ای پرینتر اچ پی میتواند از بروز چنین خطاهایی جلوگیری کرده و کاربر را پیش از هر مشکلی نسبت به رفع آن هوشیار کند ضمناً کارتریج ها نیز از این قانون مستثنی نبوده و استفاده از کارتریج های تقلبی و بدون کیفیت می‌تواند علاوه بر به وجود آوردن مشکلات سلامتی برای کاربر ، دستگاه را نیز با آسیبهای اساسی و جدی تری مواجه کند.

3- عدم کارکرد صحیح فیوز و خراب شدن قطعات درون آن نیز باعت تکرار مطالب و تصاویر در هنگام پرینت میشود


 

4- مطالب و تصاویر از روی کاغذ پاک می شوند
Toner does not stay on the paper

مطالب و تصاویر از روی کاغذ پاک می شوند


آیا به سادگی می توانید مطالب و تصاویر چاپ شده بر روی کاغذ را با انگشت از روی آن پاک کنید ؟

بنابراین باید دریافت که در قسمت فیوزر دستگاه مشکل اساسی وجود داشته و لازم است تا نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید در حقیقت مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر چاپ شده بر روی کاغذ هنگامی رخ می دهد که هیتر و یا المنت درون فیوزر به اندازه کافی داغ نشده و یا غلتک های پرس در درون آن مقدار فشار لازم برای فشردن مطالب چاپ شده روی کاغذ را وارد نمی کنند.


دومین مسئله که می تواند موجب پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ پس از چاپ گردد کیفیت تونر یا پودر درون کارتریج است بطور مثال اگر کارتریجی برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نگرفته باشد و یا در اصطلاح عامیانه تونر به دلیل گذر زمان فاسد شده باشد می تواند یکی از دلایل اساسی در بروز مشکل پاک شدن مطالب و تصاویر از روی کاغذ بعد از چاپ باشد

شارژ کارتریج با استفاده از پودر ارزان قیمت و بدون کیفیت میتواند یکی از دلایل مهم در مشکل پاک شدن مطالب چاپ شده باشد بنابراین پیشنهاد می شود حتی اگر می‌خواهید برای صرفه جویی هزینه ها نسبت به شارژ کارتریج hp اقدام کنید حتما از پودر با کیفیت استفاده کرده و یا آن را برای شارژ به مراکز معتبر و افراد متخصص ارائه کنید.

 


 

5- خطای شماره 50.4

50.4 error message

خطای شماره 50.4

 

 


خطای 50.4 چیست ؟

خطای شماره 50.4 در نسل جدید پرینتر های hp در حقیقت بروز مشکل در بخش برق ورودی و ایرادهای مربوط به آن را بازگو میکند

نکته مهم

پیشنهاد می شود اگر از سیم سیار و یا سه راهی برق استفاده میکنید حتما در اولین قدم برطرف شدن مشکل آن را از مدار خارج کرده و اجازه دهید تا پرینتر مستقیما به پریز برق شهری متصل گردد


اگر پرینتر اچ پی را در شرکت یا دفتر کارتان دارد توجه داشته باشید که هرگز آن را مستقیماً به UPS متصل نکنید ، در حقیقت یک پرینتر لیزری هرگز نباید به UPS متصل شده باشد زیرا میزان برق مصرفی توسط پرینتر در لحظه چاپ بسیار بالا بوده و این عمل می تواند به سادگی به UPS آسیب وارد کرده و موجب بروز خطای شماره 50.4 میگردد

چنانچه با اتصال مستقیم پرینتر به برق شهری همچنان با مشکل خطای شماره 50.4 مواجه شدید حتما دستگاه را در اولین فرصت به افراد متخصص و مراکز معتبر در خصوص رفع و تعمیر پرینتر اچ پی ارائه کنید.

 

تلفن نمایندگی hp


 

6- درایور پرینتر hp برای سیستم عامل وجود ندارد
Can't find a driver for HP printer

درایور پرینتر hp برای سیستم عامل موجود وجود ندارد

 

همواره سیستم عامل های جدید برای کامپیوتر ها توسط شرکت های مختلف ارائه می شوند و بنابراین درایور ها و فایل های راه انداز متناسب با آن برای استفاده از پرینترهای hp نیز لازم است اما اغلب این اتفاق برای بسیاری از کاربران رخ می دهد که پس از آپدیت کردن سیستم عامل و یا نصب ویندوز جدید روی کامپیوتر متاسفانه نمی‌توانند درایورهای لازم برای پرینتر اچ پی را پیدا کرده و استفاده از پرینتر برای آنها غیر ممکن می شود

 

تعمیر پرینتر hp در محل

 


درایور پرینتر نصب نمی شود

در این شرایط بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید که بسیاری از پرینترهای hp توسط سیستم عامل ویندوز به سادگی شناخته شده و به دلیل توافقات بین اچ پی و مایکروسافت خیلی از پرینترها حتی بدون نیاز به نصب درایور توسط ویندوز به صورت پیش فرض قابل استفاده خواهند بود اما برخی از پرینترهای چندکاره hp ممکن است با مشکل دسترسی به اسکنر و عدم استفاده از آن مواجه شوند
اولین و مطمئن ترین راهکار برای دانلود درایور های پرینتر اچ پی دسترسی به  سایت اچ پی و جستجوی درایور مربوط به پرینتر خود می باشد حتی می توانید با ورود به بخش درایورها در وب سایت مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت درایور های سازگار با پرینتر خود را دانلود کنید

دانلود درایور hp

دانلود درایور پرینتر اچ پی

 

آموزش نصب پرینترهای قدیمی روی ویندوز ۱۰  جستجو و نصب درایور پرینتر hp در ویندوز7- پرینتر از یک ورودی بخصوص کاغذ پرینت نمی گیرد
Printer is not printing from the expected paper tray

پرینتر از یک ورودی بخصوص کاغذ پرینت نمی گیرد

 

اگر برای شما هم این مشکل به وجود آورده است که با فشردن دکمه پرینت دستور چاپ اجرا نمی شود و پرینتر فقط از یک ورودی کاغذ بخصوص می توانند استفاده کنند پس با مطالعه مطالب زیر و انجام راهکارهای ساده این مشکل را برطرف کنید تا علاوه به عدم پرداخت هزینه های مربوط به نیرو متخصص در سریع ترین زمان خطای پیشرو را برطرف کنید

 


بعد از پرینت باید دکمه روی پرینتر را زد

مشکل عدم چاپ از یک ورودی بخصوص در حقیقت یا به مشکلات مربوط به کامپیوتر بر می گردد و یا به خطاهای پرینتر بنابراین بهتر است تا در کامپیوتر خود و از طریق نرم افزاری که قصد ارسال دستور پرینت برای چاپگر اچ پی را دارد جستجو کرده و بررسی کنید که آیا ورودی کاغذ را به عنوان پیش فرض انتخاب کرده است یا نه ! برای این کار می توانید به مقاله انتخاب مخزن ورودی کاغذ در پرینتر اچ پی مراجعه کنید
و یا روی پرینتر در بخش تنظیمات ورودی های کاغذ اندازه کاغذ صحیح را برای آن مخزن مورد نظر انتخاب کنید همچنین لازم است مطمئن شوید که در سینی های پرینتر به اندازه کافی کاغذ وجود داشته باشد.


 

8- نکشیدن کاغذ به درون پرینتر و یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه
picks up all the paper from the manual feed or Miss pickup

نکشیدن کاغذ به درون پرینتر و یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه

 

در درون پرینترهای hp غلتک های کاغذ کش و یا پد های جدا کننده کاغذ وجود دارد که وظیفه کشیدن کاغذ به درون پرینتر و جلوگیری از ورود چند تا غزل صورت همزمان به درون دستگاه را بر عهده دارد هرگونه خرابی و یا ساییدگی برای هر یک از آنها می‌توانند موجب شود تا با مشکل نکشیدن کاغذ به درون پرینتر و یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه مواجه شوید بنابراین در اولین قدم پیشنهاد می‌شود تا با انجام سرویسهای دوره ای و بررسی پرینتر اچ پی توسط کارشناسان با تعویض و یا تعمیر غلطک های کاغذ کش و پد های جداکننده کاغذ از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.


 

9- نمایش خطای شماره ۷۹ در پرینتر hp

79 Error hp Printer

نمایش خطای شماره ۷۹ در پرینتر hp


خطای شماره ۷۹ یکی از خطاهایی که در ارتباط با شبکه و سرویس‌های مربوط به پرینتر می باشد و بروز هرگونه مشکل و یا خطا در نوع ارتباط میان کامپیوتر و پرینتر موجب نمایش خطای شماره 79 یا service error در صفحه نمایش خواهد شد
برای برطرف کردن خطای شماره ۷۹ لازم است تا در ابتدا از منوی استارت وارد بخش کنترل پنل شده و در قسمت پرینتر ها بررسی کنید که آیا برای پرینتر مورد نظر دستور پرینت متوقف شده است یا خیر
همچنین بروز مشکل در قطعات داخلی پرینتر مثل RAM یا درگاه ارتباطی USb و Ethernet نیز می‌تواند موجب نمایش خطای شماره ۷۹ برای پرینتر اچ پی شود لذا اگر به پرینتر قطعه جدیدی اضافه کرده‌اید پیشنهاد می شود تا در اولین قدم آن را از دستگاه جدا کرده و اجازه دهید تا پرینتر به شکل اولیه و به حالت تنظیمات کارخانه دستورات چاپ را اجرا کند
اگر موفق رفع مشکل خطای ۷۹ در پرینتر اچ پی نشدید حتما با مراکز معتبر اچ پی و یا افراد کارشناس و متخصص در این زمینه تماس گرفته تا نسبت به رفع مشکل خطای شماره ۷۹ اقدام کنند.


 

10- مشکل چاپ روی پاکت نامه
Trouble printing onto envelopes

مشکل چاپ روی پاکت نامه

 

پرینت روی پاکت های نامه توسط پرینتر های لیزری می تواند دلیل بروز بسیاری از مشکلات و خطاها در پرینتر شود علت این است که ضخامت کاغذهای نامه از کاغذ استاندارد تحریر بیشتر بوده و برای چاپ روی پاکت نامه لازم است تا چند لایه کاغذ ضخیم به صورت همزمان از درون پرینتر عبور کند این هر کس می تواند به سادگی به پرینتر آسیب زده و کاربر را با خطاها و مشکلات بسیاری مواجه کند
بر روی پاکت های نامه نواری چسبنده و حساس در مقابل حرارت وجود دارد که هنگام عبور از میان غلتک های پرس و فریزر به سادگی ضرب شده و درون دستگاه پخش می‌شوند
پیشنهاد می شود تا برای چاپ مطالب و تصاویر بر روی پاکت نامه ترجیحم از پرینترهای جوهر افشان که قابلیت چاپ بر روی کاغذ های سنگین وزن را دارند استفاده کنید


ما با ارائه مطالب بالا ۱۰ مشکل برتر در پرینتر اچ پی و راهکارهای رفع آن را مطرح کرده و امیدواریم بتوانیم در راستای رضایت هر چه بیشتر کاربران در استفاده از پرینترهای hp نامبرده

توجه داشته باشید که همچنان پرینترهای اچ پی یکی از پرطرفدار ترین و کارآمد ترین محصولات ای در زمینه ماشین های اداری بوده و همواره دقت و کیفیت چاپ قابل توجهی را دارند.


 

در صورتی که همچنان با مشکلات چاپ توسط پرینتر hp مواجه هستید می توانید با یکی از مراکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت تماس گرفته و از تجربیات کارشناسان این مجموعه برای حل مشکل خود استفاده نمایید. 
 

کارشناسان ما در مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت همواره بهترین و ساده ترین راهکار را با توجه به شرایط و محدودیت های مالی به شما پیشنهاد خواهند کرد.

 

 

پرسنل مستقر در فروشگاه hpsupport.ir با سابقه طولانی و تجربه کافی می‌توانند به شما برای تعمیر پرینتر اچ پی و رفع این مشکل کمک کنند.

خدمات سرویس پرینتر hp میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی hpsupport.ir در مرکز خدمات اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وب سایت hpsupport.ir در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهره‌مند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر است.

این مقاله با عنوان 10 مشکل برتر در پرینتر hp و راهکار رفع آن توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

تعمیر کارتریج

نظر کاربران


حسین اسدی
خطای کالیبرینگ
سلام خسته نباشید من پرینترم موقع کپی گرفتن روی صفحه مانیتور می‌نویسه کالیبرینگ بعد اسکنر تا انتهای جایی که جا داره می‌ره و برمیگرده (بدون اینکه نور سبزش روشن بشه) و کپی هم نمیگیره ، ولی پرینت میتونم بگیرماگه میشه راهنماییم کنید ،ممنون.
با سلام این مشکل مربوط به یونیت اسکنر هست که دچار مشکل شده و میبایت تعویض یا تعمیر شود


نگار مهدوی
یک برگ پرینت گرفتن
سلام . من وقتی دستور چاپ مثلا ۳۰ صفحه رو میدم فقط یه برگ رو چاپ میکنه و دیگه چاپ متوقف میشه و دیگه چاپ نمیکنه در حالی که قبلا اینطور نبود. چی باید بکنم؟تشکر
این مشکل نرم افزاری و مربوط به درایور های پرینتر هست


پرستو
مشکل پرینتر
با سلام پرینتر ما مشکلش اینه که حروف رو عوض میکنه و جای کلمات یا شماره ها علامت سوال و وغیره میاره مشکل از چیه؟ممنون
این مشکل در حالتی که درایور ها به درستی نصب نشده باشه، یا دچار مشکل شده باشه اتفاق میفته.


مریم امینی
پاک شدن خودبه خود تاریخچه پرینت
سلام، من مدت زیادی یه پرینتر hp داشتم که بی سیم هم متصل میشد، اسفند یه پرینتر hp جدید خریدم ولی بعد از اون دیگه پرینتر قبلی حتی با سیم هم پرینت نمیگیره، در حالیکه به طور بیسیم اسکن رو انجام میده، تاریخچه پرینت بعد از چند ثانیه پاک میشه و هیچی پرینت نمیگیره ، print spooler هم رو حالت stop نیست، اگه میشه کمکم کنید ممنون
این مشکل نرم افزاری است و مربوط به عدم امکان دریافت صحیح فایل های ارسال شده به پرینتر میشود


سعید افراش
سی دی درایو مدل 1132
سلام سی دی درایو پرینتر را گم کردم مدل M1123برای پرینت و اسکن مشکل دارمچون ویندوز سیستم عوض کردم
سلام، برای این منظور میتونید از قسمت پشتیبانی > درایور اقدام به دانلود درایور های مورد نظرتون بکنید.


منصور
چرا پرینتر فقط یک پرینت میگیرد
سلام.وقتی میخواهم چند نسخه مثلا 2 تا کپی بکیرم تنها یک نسخه کپی میگیرد و دومی را نمیگیرد و باید دوباره دستور پرینت را بدهم.این مشکل در همه نرم افزارها نظیر ورد و اکسل و اتوکد هم هست.ممنون میشم راهنمایی کنید.مدل دستگاه hp1300
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، این مشکل به دلیل خرابی درایور ها اتفاق میفته، درایورها رو بروز رسانی کند.


علی عابدی
تمام شدن کاغذ
داشتم پرینت می گرفتم که کاغذ تموم شد ولی داشت کار می کردم و وقتی دو باره پرودی رو روشن و خاموش کردم و کاغذ گذاشتم چرت و پرت پرینت می کرد
این خطا میتونه به دلیل بروز مشکل نرم افزاری در ویندوز باشه، ییییرتبه پرینتر رو پاک کرد مجددا نصب کنید. مشکل حل خواهد شد.


علیرضا حسینی
مکث در پرینت گرفتن
سلام من برای این که پشت و رو پرینت بگیرم قبلا بعد از این که صفحه اول چاپ میشد دستگاه یه پیام میداد که کاغذ نیست و وقتی اوکی رو میزدی دوباره شروع میکرد ولی الان اگه کاغذ نباشه دکمه اخطار روشن میشه و دیگه چاپ نمیکنه چجوری میشه درستش کرد؟
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، این مشکل نرم افزاری هست و باید درایور هاتون رو بروز رسانی کنید.


مهدی براتی
اخطار دستگاه
سلام خسته نباشین پرینتر 127fn دارم همیشه پیغام used black cartridge in use می دهد معنیش چی میشه ؟
این کارتریج نشون دهند کم شدن و یا تموم شدن کارتریج هست، باید نسبت به تعویض کارتریج اقدام کنید.


رضوانی
راهنمایی
سلام روزتون بخیر.خطای type=plain , size=A5 paper چجوری برطرف میشه؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، این خطا نیست و صرفا در لحظه ای که شما دارید دستور پرینت میدین به دلیل مغایرت در ابعاد کاغذ دریافتی با تنطیمات دستگاه رو عنوان میکنه.


dyamin
اخطار دستگاه
دستگاه hp1102 پیغام before you can perform print tasks such as page setup or printing a document you need to install a printerrelated نشون میده وپرینت نمیگیره
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، خطای عنوان شده به معنی عدم نصب پرینتر هست. باید اول پرینتر رو نصب کنید و بعد امکان پرینت گرفتن برای شما فعال خواهد شد.


حمید آرانی
خطای مثلث زرد
سلام من پرینتر اچ پی مدل m1319fmfp دارم موقع پرینت گرفتن در بخش Devices and Printers مثلث زرد رنگ میاد و پرینت نمی گیرد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، در هنگام دستور چاپ یه پیغام هم برای شما در صفحه نمایش ظاهر میشه که علت بروز مشکل رو بیان میکنه باید اون خطا رو بفرماید تا بتونیم کمکتون کنیم.


محمد سرخوش
مشکل lifting
من پرینتر hp 602 دارم و ارور60.00.02Tray02 lifting errorممنون میشم راهنمایی کنید
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، این خطا بیان میکنه که از منبع کاغذ شماره 2 نمیتونه کاغذ بکشه، برای شناسایی و رفع مشکل با تیم فنی هماهنگ بکنید.


Zahra.g
Eror printer failure
این خطارو میده و کپی نمیگیره باید چیکار کرد؟ There is a problem with the printer or ink system. Tum the printer Off, then On. IF you continue to get this message, contact HP
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، مدل پرینترتون رو بفرمایید، ولی این خطا درخصوص پرینتر های جوهر افشان هست و دلیل اون خرابی هد یا عدم شناسایی کارتریج توسط دستگاه پرینتر هست.


مرتضی
له کردن
پیرنتر گاهی اوقات کاغذ و له میکنه
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، لطفا مدل پرینتر خودتون رو بفرمایید و اینکه منظور از له کردن چی هست؟


احمد شیهی
برگشت برگه
سلام .من وقتی با پرینتر1320 اچ پی پرینت می زنم ،اول برگه خالی میاد بیرون بعدش خود به خود برمیگرده داخل و طرف دیگه رو پرینت می زنه
در چاپگر شما قابلیت چاپ دوطرفه بصورت پیشفرض فعال شده است


محمد ازغدی
اخطار دستگاه
دستگاه hp-MFP M130nw پیغام Supplies are verylow اینو نشون میده و پرینت نمیگیره
این پیغان نشان دهنده میزان کم تونر باقیمانده در کارتریج است و میبایت کارتریج جدید خریداری کنید


محمدرضا
علت دیر پرینت گرفتن
علت دیر پرینت گرفتن پرینتر چیست؟
دیر پرینت گرفتن میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد، از مشکلات نرم افزاری تا ایراد در نحوه ارتباط یا بروز مشکل در برد اصلی پرینتر. برای تشخصی دلیل کند بودن و رفع آن باید درخواست کارشناس فنی ثبت کنید تا بوسیله کارشناسان بررسی گردد.


احسان آذرشب
کشیدن همزمان چندکاغذ
پرینترhp1102دارم که همزمان چند کاغذ میکشه وکاغذ آخری هم گیرمیکنه
این مشکل در اثر سابیده شدن قطعات پرینتر یا مشکل یک قطعه الکترونیکی رخ میده، ولی به دلیل اینکه برای بررسی بیشتر نیاز به تخصص کافی وجود داره، توصیه میکنم حتما به یه کارشناس مراجعه کنید.


آرمین فتاحی
خدمات استفاده برای تازه وارد
از صفر برای خدمات پرینترها
سلام، اگه درست متوجه منظور شما شده باشم، منظور شما مقاله ای برای آشنایی با پرینتر ها هست. در این خصوص چند مقاله از جمله تفاوت پرینتر های لیزری و جوهرافشان، انتخاب پرینتر مناسب، مدیریت هزینه و ... روی سایت هست. لطفا مطالعه بفرمایید در صورتی که توضیحات کافی نبود میتونید با مرکز تماس بگیرید و مشاوره لازم در خصوص خرید پرینتر مناسب رو با کارشناسان داشته باشید.


shayan
تشکر
واقعا ممنونم از سایت خوبتون مشکل منو ک حل کرد خدا خیرتون بده لطفا مطالب بیشتری در مورد پرینتر هایHPبزارید تشکر
سلام، ممنونم از شما. خوشحالیم که مطالب درج شده در سایت کارآمد بوده و مشکلات شما رو حل کرده.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...