تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/7/21
گروه مقاله : مقالات آموزشی

ریست کردن پرینتر hp

 • آیا راهی وجود دارد که بتوان پرینتر را به تنظیمات اولیه برگرداند ؟

 • چگونه میتوان همه تنظیمات انجام شده در پرینتر را پاک کرد ؟

 • آیا امکان ریست کردن و برگردان به تنظیمات کارخانه برای پرینتر های ساده هم وجود دارد ؟

اگر این سوالات بخشی از دغدغه های ذهنی شما هم شده پس بهتر است تا با دقت مطالب زیر را مورد مطالعه قرار دهید

 

ریست کردن پرینتر hp


ریست کردن پرینتر hp به منزله پاک کردن تمامی تغییرات و تنظیماتی است که توسط کاربر روی پرینتر انجام شده و این امکان را مهیا میکند تا همه تغییرات انجام شده روی پرینتر hp به حالت اولین روزی که چاپگر را خریداری کرده اید برگردانید ، به عبارت دیگر با ریست کردن پرینتر hp تمامی تنظیمات و تغییرات ایجاد شده در آن به حالت تنظیمات کارخانه باز میگیرد .

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

توجه داشته باشید که عنوان ریست کردن پرینتر در انواع مدل های مختلف پرینتر hp با عناوین زیر می شناسند:

 • ◄ بازگشت به تنظیمات کارخانه در پرینتر hp

 • ◄ hp Printer Reset Factory

 • ◄ ریست سخت افزاری پرینتر

 • ◄ hp Cool restet

 • ◄ Restore Defult Setting

 • ◄ Erase Printer Configuration

ریست کردن پرینتر hp در حقیقت زمانی کاربرد خود را نشان میدهد که بدلیل انجام تنظیمات خاص توسط کاربر و یا حمله های ویروسی یا سایبری به شبکه های کامپیوتری مشکلاتی ایجاد گرددیه که به موجب آن بدلیل آسیب رسیدن به سیستم نرم افزاری درون پرینتر کارکرد صحیح دستگاه دچار مشکل شده باشد ، چنانچه خطا یا ارورهایی در پرینتر ایجاد گردیده است که بیشتر جنبه نرم افزاری دارند میتوانید با استفاده از گزینه بازگشت به تنظیمات اولیه برای از بین بردن آنها  اقدام کنید.

چنانچه پرینتر خطاهای متفاوتی را نمایش میدهد و هر باز لازم است تا مدت زمان زیادی را برای جستجو و رفع آنها صرف کنید پیشنها میشود تا با انتخاب گزینه ریست پرینتر اچ پی تمام دستورات و تنظیمات اعمال شده در پرینتر hp را حذف کرده و همه آنها را به حالت پیش فرض شرکت بازگرداند.

ریست کردن پرینتر hp

 

توجه داشته باشید که با انجام دستور ریست کردن پرینتر hp تمامی تنظیمات از جمله تنظیمات مربوط به شبکه و همچنین تنظیمات IP نیز کاملا پاک شده و به حالت کارخانه باز می گردد، به این منظور دقت کنید که چنانچه قصد آن را دارید که پرینتر hp را که قبلاً از طریق شبکه با آن در ارتباط بودید را به حالت کارخانه برگردانید ، پس از انجام عملیت بازگردان به تنظیمات کارخانه به احتمال قوی ارتباط شما با پرینتر hp از طریق شبکه قطع خواهد شد، بنابراین پیش از انجام هر اقدامی تدابیر لازم در خصوص ارتباط مجدد را بررسی نمایید.

نکته مهم اینکه پاک شدن تنظیمات یا کانفیگها (Configuration) در هنگام بازگشت به تنظیمات کارخانه در پرینتر اچ پی شامل حذف تنظیمات مربوط به فکس - ارتباطات شبکه - کیفیت و میزان مصرف پودر در صفحات چاپ شده و میزان رزولوشن در اسکن و کپی میباشد حتی تنظیمات مربوط به ابعاد کاغذ و نحوه استفاده از سینی های ورودی کاغذ در پرینتر نیز با ریست کردن پرینتر به حالت اولیه باز خواهند گشت .

 

آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp  بررسی و راهکار رفع مشکل کمرنگ چاپ شدن در پرینترهای hp

تلفن نمایندگی hp


نحوه ریست کردن پرینتر HP


نحوه ریست کردن پرینتر hp در انواع مدلهای مختلف چاپگرها متفاوت است، اما ساده ترین و در عین حال پرکاربردترین روش، استفاده از صفحه کاید و صقحه نمایش پرینتر و انتخاب گزینه ای Reset To Factory یا Reset to Defult می باشد، برای این منظور لازم است تا مراحل زیر را قدم به قدم پیش برود:

مراحل بازگردان پرینتر به تنظیمات اولیه :

1- وارد منوی Settings در پرینتر hp شوید.
2- گزینه Printer Services را انتخاب نمایید.
3- در مسیر فعلی گزینه Reset to Default Factory را انتخاب نمایید.
4- با انتخاب گزینه ریست در پرینتر hp یک اخطار بر روی صفحه نمایش پرینتر به تصویر در می آید به این منظور که با انجام دستور بازگشت به تنظیمات اولیه تمامی اطلاعات و تنظیمات ذخیره شده در پرینتر از بین خواهد رفت، انتخاب گزینه Yes با تایید اطلاع از روند کار به پرینتر اجازه انجام دستور ریست را صادر می کنید.

 

روش بالا در تمام مدلهای پرینتر hp که دارای صفحه نمایش هستند کاربرد دارد چراکه فرآیند ریست کردن پرینتر به تنظیمات کارخانه در حالت معمولی به صورت فوق می باشد. اما اگر به هر دلیلی امکان ریست کردن پرینتر اچ پی به صورت معمول وجود نداشت و یا پرینتر به صورت کامل بالا نمی آید و در حالت آماده به کار قرار نمیگیرد ، می توان از روش زیر برای ریست کردن پرینتر hp استفاده کرد که تحت عنوان Hard Reset شناخته میشود.

استفاده از روش Hard Reset در شرایطی کاربرد دارد که پرینتر مورد نظر فاقد صفحه نمایش بوده و یا به هر دلیل مشاهده اطالات روی صفحه نمایش پرینتر برای کاربر امکان پذیر نیست ، بنابراین میتوانید به روش زیر اقدام به ریست کردن پرینتر hp کنید

 

آموزش ریست کردن پرینتر های بدون صفحه نمایش :

 • 1- پرینتر hp را خاموش کرده و برق آن را جدا کنید، اجازه دهید پرینتر حدود ۳۰ ثانیه در این حالت بماند.
 • 2- برق را به پرینتر متصل کرده و آن را روشن کنید.
 • 3- در هنگام روشن شدن پرینتر انگشت خود را حدود ۲۰ ثانیه روی دکمه OK یا Resume نگه‌دارید تا چراغ های پرینتر شروع به چشمک زدن کنند.
 • 4- به پرینتر اجازه دهید تا فرآیند ریست و بازگشت به تنظیمات کارخانه را بصورت کامل اجرا کند
 • 5- منتظر بمانید تا پرینتر بصورت کامل بالا آمده و آماده استفاده شود (به احتمال زیاد در هنگان انجام عملیات بازگشت به تنظیمات کارخانه دستگاه چند بار روشن و خاموش شود ، بنابراین عجله نکنید و اجازه دهید تا این فرآیند که قطعا ممکن است چند دقیقه طول بکشد به صورت کامل انجام شود)

تلفن نمایندگی hp

 

چنانچه پرینتر دارای صفحه نمایش لمسی بوده و هیچ کدام از دکمه های قید شده در روش های بالا در دستگاه شما کاربرد ندارد می بایست به روش زیر  برای ریست کردن دستگاه اقدام کنید :

 

آموزش ریست کردن پرینتر های با صفحه نمایش لمسی :

 

1- پرینتر را خاموش کرده و کانکتور برق آن را جدا کنید. اجازه دهید پرینتر حدود ۳۰ ثانیه در این حالت باقی بماند.
2- برق پرینتر hp را به جریان برق شهری متصل و آن را روشن کنید.
3- در هنگام روشن شدن و فرایند بوت شدن پرینتر انگشت خود را در قسمت پایین سمت راست صفحه نمایش لمسی نگه داشته و حدود ۲۰ ثانیه در این حالت باقی بمانید

4- هنگامی که عبارت Permanent Storage init را مشاهده کردید دست خود را از روی صفحه نمایش بردارید
5- به پرینتر hp اجازه دهید تا فرآیند ریست کردن خود را اجرا کرده و پس از خاموش و روشن شدن می توانید از پرینتر hp استفاده کنید، این فرآیند ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

 

ریست کردن پرینتر hp


نکته بسیار مهم : در زمان ریست شدن پرینتر hp به هیچ عنوان اقدام به خاموش کردن و یا جداسازی کابل برق از پرینتر نکنید، چرا که این اقدام می‌تواند باعث ایجاد آسیب جدی در پرینتر شده و هزینه های بالایی را برای شما ایجاد کند، همچنین توصیه میشود جهت اطمینان از عدم قطعی برق در زمان ریست شدن پرینتر حتما از UPS یا پشتیبان برق شهری استفاده کنید.

امیدواریم مطالب ذکر شده برای شما مشتریان و کاربران محصولات اچ پی مفید واقع شده و مشکلات بوجود آمده با چاپگر hp را برطرف کند.

چنانچه هرگونه سوال و یا مشکلی در این خصوص دارید میتوانید با مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت تماس گرفته  و از تخصص و مهارت کارشناسان این مجموعه استفاده نمایید.

 

اگر در ریست کردن پرینتر hp دچار مشکل شدید حتماً با کارشناسان ما در مرکز خدمات اچ پی ساپورت در تماس باشید و یا از طریق وب سایت hpsupport.ir با طرح مشکل بصورت آنلاین (سرویس خدمات آنلاین hpsupport.ir) کمک بخواهید.

شما عزیزان اگر در هر زمان نیاز به شارژ کارتریج داشتید می توانید به صفحه مربوط در سایت مراجعه کنید و با قیمت ها و نحوه ثبت سفارش آشنا شوید. (برای دسترسی به صفحه مورد نظر بر روی لینک کلیک کنید)

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مرکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطلب برای آموزش نحوه ریست کردن پرینتر hp توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

نظر کاربران


اسی
hp laserjet pro mfp m130fn
با سلام پرینتر چند کاره hp laserjet pro mfp m130fn دارم چجوری ریست کنم زبان منوش شده هندی!!! لطفا کمک کنید
سلام، برای این منظور باید با کارشناسان فنی صحبت بکنید، راهکارهایی برای این نظور وجود داره ولی به دلیل صدمات احتمالی که برای پرینتر ممکنه بوچود بیاد امکان انجامش توسط افراد عادی و در شرایط غیر استاندارد وجود نداره.


مهرداد
نگرفتن کپی
با سلام من پرینتر لمسی مدل ۱۳۰fw تازه گرفتم برای اولین بار میخام استفاده کنم همه صفحه نمایش لمسی کار میکنه بغیر از قسمت اوکی دست راست پایین صفحه باید چی کار کنم؟ دکمه کپی هم همونجا هست نمیتونم کپی بگیرم
سلام، در صورتی که دستگاه رو از ما خریداری کردین با بخش پشتیبانی تماس بگیرید تا نسبت به بررسی و رفع مشکل دستگاه با شما هماهنگ بکنن.


صادق
موقع کپی ایراد calibration
موقع کپی ایراد calibration دستگاه 125nw میزنم .وبعد روی copy pending می‌ره برمی گرده به حالت آماده بکار
این خطا در پرینتر های hp 125 و hp 127 رایج هست و علت بروز خطا قسمت اسکن یونیت هست. البته امکان تعمییر در این قطعه وجود داره، البته به شرط اینکه توسط فراد متفرقه دستکاری نشده باشه.


محدثه ابراهیمی
سوال
سلام من پرینتر hp1006 دارم پرینت نمیگیره و چندین بار حتی ریمو کردم ولپتابم رو ریست اما فایده ای نداره مشکل کابل واتصال هم نداره
این احتمال میتونه به دلیل بروز مشکل در برد اصلی پرینتر باشه یا عدم سازگاری درایور با ویندوز. برای این منظور میتونید از کارشناسی آنلاین بهرهمند بشید تا علت مشکل شناسایی و نسبت به رفع با شما هماهنگ بشه.


پارسا
Cool down mode
با سلام من دستگاه hp m177fw رو دارم که امروز وقتی میخواستم چند صفحه باهاش پرینت بگیرم بعد از پرینت هر صفحه cool down mode رو نشون میداد و پرینت هر صفحه چند دقیقه طول میکش چیکار باید بکنم؟
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، مشکل عنوان شده به دلیل ضعیف شدن یا عدم کارکرد درست فیوزر میباشد. استفاده بیشتر از پرینتر میتونه صدمات جدی به پرینتر وارد بکنه. حتما به یکی از دفاتر خدمات اچ پی مراجعه کنید.


سامان زیادزاده
مشکل اسکن وفکس
سلام و وقت بخیر.یه پرینتر اچ پی مدل laser jet pro mfp m 127 fn داریم.نه اسکن انجام میده نه فکس ارسال میکنه.یک بار هم درایورشو دوباره نصب کردم
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، مشکل عنوانشده میتونه به دلیل بروز مشکل در اسکن یونیت باشه. آیا دستگاه میتونه کپی رو انجام بده؟


علی
لود نشدن صفحه نمایش پرینتر
پرینتر من hp 130nw است.وقتی دستگاه را روشن می کنم روی پیام hp که باید لود شود باقی می ماند و صفحه آماده به کار نمی شود.به نظرتون مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری.ریست هم کرده ام
این مشکل سخت افزاری هست و بدلیل عدم کارکرد درست یکی از قطعات اصلی میباشد.


علی مرادی
روشن شدن سه چراغ روی پرینتر 1320hp
با عرض سلام .سه چراغ روی پرینتر به صورت همزمان روشن مانده و پرینتر کار نمی کند . علت چیست . با سپاس از شما
با سلام و تشکر از شما برای اعلام مشکل با کارشناس های HPsupport، این خطا نشان دهنده خطای اساسی در پرنیتر هست و باید حتما پرینتر توسط افراد متخصص باز و بررسی بشه.


خشایار
پرینتر
پرینترم hp بعد اشتباهی میخواستم یک صفحه پرینت کنم تعداد صفحاتشو رو هزار و خورده ای گذاشتم چیکارش کنم ک وقتی برگه میزارم همون یکی رو چاپ کنه؟؟؟؟
برای این کار میتونید یک برگه رو درون پرینتر قرار بدین و بعد از چاپ بقیه دستور رو کنسل کنید.


روژان
پرینت نگرفتن
من کارتریجم رو شارژ کردم اما با اینکه شارژ کردم و جوهر داره کاملا باز هم پرینترم موقع پرینت گرفتن پیام your cartridge is very low رو نشون میده چیکار باید بکنم؟
کارتریج شما در صورتی که جوهری هست باید حتما تعویض بشه، اما اگر تونر هست، باید چیپ ست پرینتر تعویض بشه.


leila
پرینتر اچ پی مدل M26a
سلام خداقوت،وقتتون بخیر؛ سومین چراغ از سمت چپ دستگاه (که شکل یک ظرف و شش دایره بصورت مثلث در زیر آن هست) هنگام پرینت همیشه روشن میباشد این امری عادیست یا نشان دهنده ی مشکلی در دستگاه س؟؟؟ اگه مربوط به تنظیمات میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید که چگونه برطرف شود؟؟؟ باتشکر
سلام، این چراغ نشان دهنده خالی شدن کترنریج هست، برای رفع این خطا یا باید بک کارتریج خریداری کنید یا اینکه کارتریجتون رو شارژ کنید.


حسین
بهم ریختگی اشکال هندسی
سلام وقتی با دستگاه از اشکال هندسی چاپ می کنم شکل بهم می ریزه ولی وقتی از متن چاپ میگیرم مشکلی نداره
پرینتر نمیتونه در فرایند چاپ چیزی رو تغییر بده، ولی اگه تصویر مورد نظر خیلی کوچیک باشه ممکنه قسمتی از خط ها رو چاپ نکنه. در غیر این صورت مشکل از درایور ها هست.


میلاد
مشکل چاپی
سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان مشکلی که جدیدا دچارش شدیم اینه که وقتی از فاکتوری که موقع پرینت میزنه 2 برگ، پرینت میگیریم تو یه صفحه روی هم پرینت میگیره اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
سلام، این مشکل از درایور های دستگاه هست. مجددا پرینتر رو نصب کنید.


نادر
پرینتر
وقتتون بخیر سوالی داشتم در رابطه اینکه بعضی ها با کامپیوتر ریست می کنن دستگاهو چجوری هستش؟؟؟من به چشم دیدم که پرینتر رو به کامپیوتر وصل می کنند و انگار یه نرم افزار میریزن روش و دستگاه کاملا درست میشه!!!!شما در مورد این مورد اطلاعی دارید ؟؟؟
تشکر - در این خصوص فقط میتوان به نصب فریمور از طریق کامپیوتر روی پرینتر اشاره کرد اگر منظور شما محصولاتی بجز اچ پی باشد متاسفانه اطلاعی در این خصوص در دست نیست


بهنام
Wifi
سلام خسته نباشید .من یک پرینترhp 7110دارم .اولا که باهاش چاپ وایرلس میگرفتم خوب با گوشی کانکت میشد ولی بعد اینکه با کامپیوتر وشل شد اصلا نمیشه باهاش چاپ وایرلس با گوشی گرفت .اصلا گوشی چاپگرو پیدا نمیکنه .مشکل چیه .ممنون میشم راهنمایی کنین
سلام، مشکل بیان شده باید نرم افزاری باشه. البته نحوه اتصال هم مهم هست. در صورت تمایل میتونید درخواست کارشناس فنی ثبت بکنید تا کارشناس ها مسائل مربوط به شبکه رو برای شما بررسی بکنن.


amir ariya
سوال
خسته نباشید پرینتر 1320 دارم و برگه هایی که پشت و رو نیست رو بی جهت پشت و رو چاپ میگیره حتی اگه اون برگه پرینتی صفحه پشتی نداشته باشه و در محل کارم وقتم رو میگیره / چطور این مشکل رو برطرف کنم
در صفحه تنظیمات پرینتر گزینه پرینت دوطرفه به صورت پیشفرض فعال شده است


سعید احمدزاده
خطا در آماده بکار شدن پرینتر
یک پرینتر hp مدل p1102w هست که چراغ قرمز آن مدام چشمک زن می شود و آماده چاپ نمی شود. نیاز به ریست کارخانه دارد؟
چشمک زدن چراغ اخطار بیانگر وجود مشکل در دستگاه میباشد و با ریست کردن برطرف نمیشود . میبایست پرینتر را به مرکز مجار خدمات اچ پی ارائه کنید


محمد شریفی
راهنمایی
چند روزی است که پرینتر بعد از پرینت کردن چند صفحه سرعتش کم میشود. (Epson L360) اگر امکانش هست راهنمایی ام کنید.ممنون!
سلام دوست عزیز ، متاسفانه در خصوص پرینترهای اپسون باید از شرکت مربوطه راهنمایی های تخصصی رو بگیرید. ولی به احتمال زیاد این مشکل باید از قسمت فیوزر دستگاه باشه. اما باید اول بررسی بشه.


SARA
راهنمایی برای پرینتر 1320
به چه دلیل متن در هنگام پرینت به وسط کاغذ منتقل می شود در حالی که هنگام پیش نمایش در جای اصلی خود قرار دارند و رفع این مشکل
این مشکلات به دلیل نرم افزاری بوده و با انجام تنظیمات روی کامپیوتر برطرف میشوند


مصطفی
هنگ کردن پرینتر 2055d
سلام.پرینتر در حالت initializing هنگ کرده میشه راهنمایی کنید.
این حالت نشاد دهنده بروز مشکل در برخی قسمت های داخلی پرینتر میباشد و باید دستگاه برای سرویس و رفع مشکل به مرکز خدمات مجاز ارسال شود


saeed salehi
سلام ارور 10.1000
سلام خسته نباشید چند روزی است که پرینتر hp mf1212 ارور میده چگونه برطرف میشه ؟
این خطا صرفا بدلیل عدم شناسایی کارتریج توسط پرینتر اچپی است


متین
rest and memory clearing
سلام سپاس از شما که این مطالب مفید را بیان کردید، اگ لطف کنید. مورد پرینتر اپسون نیز معلومات دهید ، من در کابل زندگی میکنم و اینجا بعضی اشخاص پول زیادی از بابت ریست کرذدن اخذ میکنن ولی من توانایی پرداخت ندارم ، اگر امکان داشته باشد در صورت اپلود مطالب جدید بنده را در ایمیل شخصی با خبر کنید
باسلام، دوست عزیز بسیار باعث خوشحالی ما هست که بتونیم در این زمینه کمک بکنیم. ولی متاسفانه تخصص ما صرفا در زمینه اچ پی هست و در خصوص محصولات اپسون نمیتونیم مطالب تخصصی رو بیان بکنیم. اما در صورت نیاز میتونید با مرکز تماس بگیرید. بدون شک کارشناس های مربوطه میتونن توضیحات لازم و کافی رو در اختیارتون بزارن.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...