تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/5/22
گروه مقاله : مقالات آموزشی

آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp

  • چگونه میتوان با استفاده از پرینتر اچ پی فکس ارسال کرد ؟

  • چرا پرینتر فکس دریافت میکند ولی نمیتواند فکس را ارسال کند ؟

  • چگونه میتوان تنظیمات فکس در پرینتر اچ پی را انجام داد ؟

  • آیا راهی برای آموزش راه اندازی فکس در پرینتر hp وجود دارد ؟

بیایید با مطاله مطلب زیر بحث ارسال و دریافت فکس را به صورت کامل مطرح کرده و  تنظیمات پرینتر اچ پی را برای ارسال و دریافت فکس انجام دهیم.


آموزش گام به گام تنظیمات فکس برای پرینتر اچ پی

پرینترهای چندکاره hp یا دستگاه‌های Multifunction در حقیقت برای انجام کارهای متنوع و بسیاری تولید شده اند  و در حقیقت هدف از تولید پرینتر چندکاره اچ پی قرار دادن همه قابلیت ها در یک دستگاه کوچک و قدرتمند است.

غالباً یک دستگاه چند کاره اچ پی می‌توانند شامل سیستم ارسال فکس ، یک دستگاه پرینتر حرفه ای و دقیق ، یک ماشین کپی و یا حتی اسکنر فوق العاده باشد اما امروزه توانایی‌ها و قابلیت‌های دیگری نیز در زمره وظایف یک پرینتر چند کاره اچ پی قرار گرفته است.

بطور مثال می توان از قابلیت ارتباط بی سیم در یک پرینتر چند کاره نام برد توسط شبکه وایرلس و یا Wifi می‌توانید از راه دور و بدون دسترسی مستقیم به پرینتر به توانایی های آن تسلط داشته باشید.

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

در این مقاله قصد داریم تا با آموزش ارسال فکس از پرینتر چند کاره hp برخی از سوالات و مشکلات کاربران را پاسخ دهیم.

 

برای ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp قاعدتاً نیاز به خط تلفن و یک دستگاه فرستنده فکس داری البته در طرف دیگر خط باید گیرنده نیست مجهز به سیستم دریافت فکس باشد هر چند امروزه نرم افزارهای ارسال و دریافت فکس به صورت مجازی راه اندازی شده است.

 

 

تلفن نمایندگی hp

 

آماده سازی دستگاه فکس hp برای ارسال

 

این مرحله شامل آماده سازی دستگاه پرینتر چند کاره اچ پی برای ارسال فکس بوده و در ادامه روش ارسال فکس توسط خط تلفن ثابت توضیح داده خواهد شد.

 

 چنانچه از سایر خطوط تلفن همچون : خط تلفن اینترنتی ،  خطوط cellular ، سیستم های PBX و یا DSL استفاده میکنید میتوانید به مقاله و سوالات پاسخ داده شده در این خصوص مراجعه کنید.

 

مراحل آموزش ارسال فکس توسط پرینتر hp :

1- خط تلفنی که قرار است از طریق آن فکس ارسال شود پیدا کنید چنانچه از کابل تلفن اورجینال hp استفاده نمی کنید می توانید یک کابل تلفن که فقط دو رشته سیم در آن به کانکتور متصل شده است را در نظر بگیرید.

توجه داشته باشید برای ارسال و دریافت فکس از طریق دستگاه اچ پی لازم است حتماً کابلهاب تلفن به 2 عدد سیم وسط سوکت متصل باشند

 

آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp

 

2- یک سر کابل تلفن را به ورودی تلفن که روی دیوار است قرار داده و طرف دیگر آن را به ورودی 1-LINE در پشت پرینتر hp متصل کنید .


آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp

 

3- چنانچه سیستم پاسخگویی اتوماتیک تلفن استفاده می‌کنید لازم است تا در ابتدا گوشی تلفن ثابت را به پاسخگویی اتوماتیک متصل کرده و سپس به سوکت 2-EXT بر پشت پرینتر hp متصل کنید در این حالت  نویز ایجاد شده توسط سیستم فکس روی دستگاه پاسخگوی اتوماتیک ضبط نخواهد شد.

 

آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp


 

  • 1- ورودی خط تلفن روی دیوار
  • 2- کابل تلفن با 2 رشته سیم
  • 3- دستگاه پاسخگوی اتوماتیک
  • 4- گوشی تلفن ثابت

 

تلفن نمایندگی hp

 

4- تنظیمات مربوط به فکس را انجام دهید ( نرم افزار hp شامل راهنما و آموزش های لازم در خصوص تنظیمات مربوط به فکس ویژه پرینتر شما می باشد )

 

Fax header : متن مورد نظر خود را که می خواهید گیرنده فکس در بالای صفحه مشاهده کنند در این قسمت وارد کنید توجه داشته باشید که به صورت پیش فرض این قسمت شامل نام  مجموعه شما ، شماره تلفن های مستقیم و حتی شماره فکس شما می باشد.

 

Answer mode/Auto answer : این قسمت از دستگاه چندکاره hp اجازه می‌دهد تا پس از تعداد مشخصی است بوق های دریافتی به صورت اتوماتیک به تماس پاسخ داده تا چنانچه آن طرف خط قرار است فکس ارسال شود دستگاه به صورت اتوماتیک آن را دریافت کنید توجه داشته باشید که چنانچه این قابلیت در سیستم فکس شما غیر فعال باشد لازم است تا به صورت دستی هنگام دریافت فکس دکمه استارت را بزنید.


 

Rings to answer : این گزینه در حقیقت تعداد زنگ هایی را که دستگاه چند کاره اچ پی قرار است منتظر بماند تا پس از آن به صورت اتوماتیک پاسخگو باشد را تنظیم می کند.

 

◄ چنانچه از این خط تلفن برای پاسخگویی تماس ها استفاده می کنید لازم است تا تعداد این گزینه را روی عددی مشابه 5 . یا  بالاتری انتخاب کنید.

 

◄ اگر از دستگاه اتوماتیک ضبط صدا ها یا پاسخگویی اتوماتیک استفاده می کنید حتما عدد این قسمت را دو شماره بیشتر از تنظیمات سیستم پاسخگویی اتوماتیک قرار دهید.

 

Set the ring type : اگر از خط تلفن مستقیم برای فکس استفاده می کنید می توانید گزینه All Rings را انتخاب کنید اما چنانچه از یک الگوی بخصوص برای دریافت فکس در سیستم سازمان خود بکار میبرید لازم است که آن را در حالت Distinctive Ring تنظیم کنید.

 

Dial type : بر اساس نوع سیستم خط تلفن خود این گزینه را در حالت آنالوگ یا دیجیتال تنظیم کنید اصطلاحات در سیستم های تلفنی این نوع از خطوط را با عنوان pulse یا tone شناخته و چنانچه این گزینه را به درستی انتخاب نکنید سیستم فکس hp نمی تواند تماسهای دریافتی برای فکس را تشخیص دهند.

 

◄ اغلب خطوط تلفن در بیشتر کشورهای دنیا در حالت tone قرار دارد اما چنانچه به طور دقیق نمی دانید که خط تلفن شما از کدام سیستم پشتیبانی می کند می توانید با مرکز مخابرات منطقه خود تماس بگیرید.

 

Fax volume : در این قسمت می توانید حجم صدای دستگاه فکس  در هنگام شماره گیری ، زنگ خوردن و یا ارتباط دستگاه های فکس برای ارسال و دریافت را تنظیم کنید.

 

5- از طریق بخش تنظیمات بر روی پرینتر چند کاره hp گزینه را انتخاب کرده تا سیستم فکس به صورت اتوماتیک خود را تست کند.

 

آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp

 

گزارش وضعیت فکس و سلامت آن هم روی صفحه نمایش قابل مشاهده بوده و هم می‌توانید پرینت آن را دریافت کنید

 

آموزش فکس دورو

برای ارسال و دریافت فکس دو طرفه با پرینتر چندکاره HP، باید مطمئن شوید که مدل چاپگر شما از فکس دوطرفه پشتیبانی می کند. همه پرینترهای چندکاره HP این قابلیت را ندارند، بنابراین مهم است که مشخصات یا راهنمای کاربر مدل چاپگر خاص خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا از فکس دو طرفه پشتیبانی می کند یا خیر.

اگر چاپگر شما از فکس دوطرفه پشتیبانی می کند، مراحل کلی ارسال و دریافت فکس دو طرفه در اینجا آمده است:

ارسال فکس دورو

سندی را که می خواهید فکس کنید در فیدر سند یا روی شیشه اسکنر قرار دهید.
برنامه فکس را در رایانه یا صفحه کنترل چاپگر باز کنید.
برای وارد کردن شماره فکس گیرنده و هرگونه جزئیات اضافی، دستورات را دنبال کنید.
به دنبال گزینه یا تنظیمات مربوط به فکس دو طرفه (دوطرفه) باشید. این ممکن است بسته به مدل چاپگر و برنامه فکس شما متفاوت باشد.
گزینه فکس دوطرفه را فعال کنید و تنظیمات لازم را انتخاب کنید، مانند اینکه روی لبه بلند یا لبه کوتاه چرخانده شود.
ارسال فکس را شروع کنید و منتظر بمانید تا فرآیند تکمیل شود.


دریافت فکس دورو

مطمئن شوید که چاپگر شما به درستی به خط تلفن متصل است.
مطمئن شوید که حالت دریافت فکس در چاپگر شما فعال است. این کار معمولاً از طریق کنترل پنل چاپگر یا منوی تنظیمات قابل انجام است.
هنگامی که یک فکس دو طرفه دریافت می شود، چاپگر به طور خودکار هر دو طرف سند را چاپ می کند. اطمینان حاصل کنید که کاغذ کافی در سینی کاغذ چاپگر وجود دارد.
سند فکس چاپ شده را از چاپگر بازیابی کنید.
اگر راه حلی برای فکس دیجیتال دارید، مانند فکس به ایمیل یا فکس به پوشه، ممکن است فکس دو طرفه را به صورت فایل دیجیتالی نیز دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دسترسی دیجیتالی به فکس های دریافتی، تنظیمات یا برنامه فکس خود را بررسی کنید.
به یاد داشته باشید که به دفترچه راهنمای کاربر چاپگر خود مراجعه کنید یا برای دستورالعمل های خاص متناسب با مدل چاپگر خود با پشتیبانی HP تماس بگیرید

کارشناسان ما در مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت با سابقه طولانی و تجربه کافی می‌توانند به شما برای تعمیر پرینتر اچ پی  و رفع این مشکل کمک کنند.

خدمات سرویس پرینتر hp میتواند به 2 روش صورت پذیرد :

اعزام کارشناس فنی و تعمیر پرینتر در محل

استفاده از خدمات پشتیبانی hpsupport.ir در مراکز خدمات اچ پی ساپورت

 

تعمیر پرینتر hp

 

لازم به ذکر است شما مشتریان عزیز میتوانید با ثبت درخواست های خود از طریق وب سایت hpsupport.ir در کمترین زمان ممکن از بهترین خدمات ما بهرهمند گردید.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مراکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطالب برای آموزش ارسال فکس توسط پرینتر چندکاره hp توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

 

 

نظر کاربران


F
مشکل فاکس
باسلام . یه پرینتر چندکار m1212 داریم که برای ارسال و دریافت فاکس خطا com eror میده بتازگی هم خط جدید گرفتیم اول خوب بود باز دچار مشکل شده.سوال بعدیم هم اینه ایا تنظیم خاصی داره تو قسمت درایور پرینتر برای فاکس ؟
برای ارسال فکس در بخش درایور های دستگاه هیچ تنظیمی وجود ندارد و ارسال فکس صرفا توسط پرینتر انجام می شود، خطای Com Error گویای این است که ارتباط دستگاه شما با گیرنده فکس به درستی انجام نمیشود


علی شاهانی
ارسال فکس از روی گوشی موبایل اندروید
با سپاس از توضیح آموزشی و خوب شماسوال من این هست که آیا میشه با استفاده از گوشی موبایل فایل پی دی اف و یا غیره را به پرینتر برای فکس ارسال نمود ؟ با توجه به اینکه پرینتر چندکاره تحت شبکه اچ پی، قابلیت های مناسبی دارد و علاوه بر امکانات اینترنتی، در زمانی که با استفاده از وی پی ان، به مودم داخل شبکه این پرینتر متصل شده ام، دسترسی کاملی به امکانات آن وجود دارد و میتوان از آن، مانند زمانی که بصورت فیزیکی در محل حضور دارم، استفاده نمایم و به عنوان مثال با لپتاپ متصل به اینترنت و دارای درایور این پرینتر خود بعد از برقراری وی پی ان به پرینتر دستور ارسال فکس را از راه دور بدهم و با شماره تلفن ثابت محل مورد نظر، فکس ارسال گردد. آیا امکان ارسال فکس بوسیله شماره تلفن ثابت متصل به پرینتر و با گوشی موبایل متصل به همان شبکه ای که پرینتر در آن وجود دارد، امکان پذیر است ؟
سلام، با استفاده از نرم افزار hp Smart میتونید فایل هایی که استاندارد های مورد نظر رو دارن به پرینتر یا فکس ارسال کنید.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...