تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/5/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

چگونه یک پرینتر اچ پی را نصب کنیم

 • روش نصب پرینتر روی ویندوز 

 • آموزش نصب درایور پرینتر hp برای ویندوز

 • چگونه میتوان پرینتر را به کامپیوتر متصل کرد ؟

چگونه یک پرینتر اچ پی را نصب کنیم

آموزش نصب پرینتر hp

توضیحات زیر در خصوص نحوه نصب و راه‌اندازی یک پرینتر اچ پی است و شامل معرفی طریقه خارج کردن پرینتر از بسته بندی و اتصال کابل برق سپس انجام تنظیمات پنل مدیریت در پرینتر بوده و با انجام نحوه جایگذاری کارتریج اچ پی و در نهایت نصب و راه اندازی پرینتر در سیستم عامل ویندوز میباشد .

توجه داشته باشید :

مقاله پیش رو یه مقاله کلی و عمومی در خصوص نصب و راه اندازی پرینتر بوده و ممکن است برای نصب و راه اندازی برخی نمونه های بخصوص از پرینتر در سیستم عامل ویندوز نیاز به کسب اطلاعات دقیقتر بوده و یا لازم باشد تا از کارشناسهای واحد خدمات پرینتر hp بخواهید تا در انجام روند نصب درایور پرینتر hp به شما کمک کنند.

تلفن تماس اچ پی


نصب و راه اندازی یک پرینتر شامل بخش های زیر است :
 

 • 1- خروج پرینتر hp از بسته بندی
 • 2- اتصال کابل برق و روشن کردن پرینتر
 • 3- جایگذاری کارتریج در پرینتر
 • 4- قرار دادن کاغذ در مخزن ورودی چاپگر
 • 5- سی دی نصب پرینتر یا دانلود درایور پرینتر hp

1- خروج پرینتر hp از بسته بندی

 

 • ◄ هنگام خارج کردن پرینتر از بسته بندی با دقت و بسیار آرام این کار را انجام دهید زیرا بسیاری از قطعات ریز که با چسب به پرینتر متصل شده اند و یا قطعاتی که ممکن است در مراحل حمل و جابجایی از جای خود تکان خورده باشند به سادگی آسیب خواهند دید.
 • ◄ نوار چسب هایی که با رنگ متفاوت متعلقات پرینتر را در جای خود محکم کرده است به آرامی از چاپگر جدا کنید ، با نگاهی کلی به پرینتر و باز کردن همه دربهای دستگاه از عدم وجود چسب روی پرینتر اچ پی مطمئن شوید زیرا وجود هر نوار چسب فراموش شده ممکن است بتواند در روند کارکرد صحیح پرینتر اختلال ایجاد کند.
 • نکته : درون بخض کارتریج نیز از ضربه گیرها و نوارچسب های محافظ استفاده شده است . حتما آنها را نیز مورد بررسی قرار دهید.

2- اتصال کابل برق و روشن کردن پرینتر :

 

 • ◄ کابل برق را که درون جعبه پرینتر قرار دارد خارج کرده و به سوکت مربوط در پشت پرینتر متصل کنید

نکته : بسیاری از پرینتر های جوهر افشان با استفاده از آداپتور تغذیه میشوند بنابراین باید توجه داشته باشید که سوکت آداپتور را به درستی در جای خود قرار دهید

 • ◄ با روشن شدن پرینتر HP در ابتدا تنظیمات مربوط به زبان، ساعت و تاریخ و همچنین موقعیت جغراقیایی یا نام کشور را از شما سوال کرده تا بر اساس آن تنظیمات پیش فرض را تنظیم کند.
 • ◄ چنانچه پرینتر مورد نظر صفحه نمایش ندارد قطعا نیازی به انجام تنظیمان بخصوصی نیست و میتوان بدون توجه به این مورد به سراغ مرحله بعد رفت.
   

3- جایگذاری کارتریج در پرینتر hp

 • ◄ درب بالای پرینتر که دسترسی به محل قرار دادن کارتریج یا جوهر را ایجاد می کند باز کنید.
 • ◄ قبل از قرار دادن کارتریج یا جوهر در پرینتر اچ پی حتما برچسبها و نوارهای پلمب را به دقت خارج کنید.

توجه داشته باشید در کارتریج های لیزری نوارهای پلمب و برچسبهای محافظ با رنگ  نارنجی و بصورت کاملا متمایز مشخص شده اند

 • ◄ درب چاپگر را ببندید.
 • ◄ منتظر بمانید کارتریج hp یا جوهر hp که درون پرینتر قرار داده شده است به درستی توسط دستگاه شناسایی شود.

ممکن است پرینتر یک صفحه به عنوان نمونه چاپ نماید.

 • ◄ در صورتی که پرینتر HP نیاز به انجام تنظیمات تکمیلی داشته باشد، مراحلی که بر روی صفحه نمایش پرینتر مشاهده میکنید را دنبال نمایید.

4- قرار دادن کاغذ در محفظه ورودی چاپگر

 • ◄ درب سینی ورودی کاغذ درپرینتر را باز کرده و کاغذ ها را در آن قرار دهید و با استفاده از انگشتان خود تا جایی که اجازه میدهد کاغذ ها را به سمت داخل چاپگر هدایت کنید.
 • ◄ در مدلهایی از پرینتر  HP که سینی کاغذ به صورت کشویی طراحی شده است، ابتدا سینی ورودی را به بیرون کشیده و کاغذ را در محل قرارگیری آن قرار داده سپس آن را به درون چاپگر هل دهید.

زیانه های تنظیم اندازه کاغذ را به دقت در جای خود قرار دهید این زبانه ها باعث میشند تا کاغذ بصورت مستقیم به درون پرینتر منتقل شود و از خارج شدن ناخاسته آن جلوگیری میکنند.


5- سی دی نصب پرینتر یا دانلود درایور پرینتر hp

دریافت و نصب درایور پرینتر hp و ارتباط با پرینتر برای دو حالت ارتباط با استفاده از تلفن همراه هوشمند و کامپیوتر را در زیر توضیح میدهیم :

 

برای تلفن همراه:

برای استفاده از موبایل با سیستم عامل های اندروید و اپل می توانید از نرم افزار HP Smart APP  استفاده نمایید

 

 نرم افزار HP Smart APP را از Google Play یا App Stor دانلود کنید.

در قسمت مربوط به پرینتر، در لیست پرینتر های شناسایی شده، پرینتر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

فایل مورد نظر خود را باز کرده و با استفاده از نرم افزار  HP Smart App دستور پرینت را به پرینتر HP ارسال نمایید.

 

توجه داشته باشید ، برای استفاده از این نرم افزار باید پرینتر شما قابلیت اتصال به شبکه را داشته باشد.

 

 برای کامپیوتر:

در خصوص راه اندازی پرینتر اچ پی بر روی کامپیوتر خود، می بایست مراحل زیر را سپری نمایید :

 

 دریافت درایورهای پرینتر اچ پی، برای این منظور می توانید به وب سایت  hpsupport.ir مراجعه کرده و در بخش پشتبانی / درایور  وارد شده و درایور های مربوط به پرینتر اچ پی خریداری شده خود و متناسب با سیستم عاملی که میخواهید پرینتر را روی آن نصب کنید از آنجا دریافت نمایید.

 لازم به ذکر است که به هیچ عنوان درایور محصولات اچ پی را از سایت های متفرقه دانلود نکنید، چرا که میتواند موجب بروز برخی مشکلات در پرینتر اچ پی شما شود.

 

نرم افزار و درایور پرینتر اچ پی را که دانلود کرده اید بر روی سیستم خود نصب کیند.

 روش ارتباط پرینتر اچ ی با کامپیوتر را در نرم افزار نصب شده مشخص کنید.

انواع روش های اتصال به شرح زیر است:

 اتصال از طریق درگاه USB

 اتصال از طریق درگاه شبکه  یا LAN

 اتصال از طریق درگاه بیسیم یا Wireless

 

با انجام تنظیمات فوق پرینتر بر روی سیستم شما نصب شده و یک برگه برای تست ارتباط برای پرینتر ارسال میکند که به Test Print شاخته میشود.
 

 

 

 نکته : جهت اطلاع از اینکه پرینتر اچ پی مورد نظر شما از این سرویس پشتیبانی می کند و یا منطقه زندگی شما در پوشش این سرویس قرار دارد میتوانید اینجا را کلیک کنید.

نظر کاربران

سلب مسئولیت

هرگونه نقص و عیب فنی کالا، باید در مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا حتی در روزهای تعطیل از طریق یکی از موارد ذیل اعلام گردد

تلفن 88521040-021                 |               فکس 88170517-021

ایمیل: Sales @ hpsupport . ir            |            تکمیل فرم برگشت از فروش


یادآوری می نماید ، این بند فقط برای کالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد کرد و کالاهای دارای گارانتی از لحظه فروش مشمول ضمانت بوده و نقایص احتمالی توسط شرکت ارائه کننده گارانتی پیگیری میگردد .
هر گونه مشکل در محصولات ارسال شده میباست سریعاً به مرکز ارتباط با مشتریان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشکل فوراً بررسی و در صورت تایید، کالا تعمیر و یا جایگزین گردد. بدیهی است پس از 48 ساعت هیچگونه اعتراضی پذیرفتنی نیست.

در صورتی که خریدار وجه کالا را ناقص و مغایر با مندرجات فاکتور و توافقات بعمل آمده، پرداخت نماید، طبعاً کالای مربوطه توسط کارشناس و راننده و یا پیک حمل کننده کالا برگشت داده خواهد شد و هزینه ارسال و برگشت کالا مطابق با قوانین از حساب خریدار کسر خواهد شد.

در صورتیکه مشتری مبلغی را به عنوان پیش پرداخت نزد فروشگاه اچ پی ساپورت قراد داده باشد، هزینهای اشاره شده کسر شده و مابقی مبلغ در اسرع وقت به حساب خریدار عودت داده خواهد شد .

خریدار به مدت 2 روز کاری فرصت دارد از سفارش خود انصراف دهد یا درخواست تعویض کالا خریداری شده با کالای مشابه را  به فروشگاه اینترنتی اچ پی ساپورت اعلام نماید، به شرط آنکه از کالا خریداری شده و لوازم جانبی و همراه آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد و  همچنین بسته بندی کالا باز نشده باشد و یا آثار آسیب و ضرب دیدگی و یا نم و خیس شدگی در روی بسته بندی ملاحظه نشود  (تشخیص این موارد به عهده کارشناس مجموعه اچ پی ساپورت بوده که میان مشتری و فروشنده می‌باشند).

لازم به ذکر است در این شرایط، هزینه ارسال و برگشت کالا و هزینه بیمه احتمالی کالای برگشتی (در صورت پرداخت بیمه حمل و نقل) به عهده خریدار است.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...