تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/3/4
گروه مقاله : مقالات آموزشی

عیب یابی و رفع خطا

عیب یابی و رفع خطا

 

برای بررسی و رفع خطا در حالتی که ما دو چرینتر یا دستگاه مشابه و یکسان را داریم که یکی دارای مشکل و دیگری سالم و درست است میتوانید بر اساس این مقاله اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که در هنگام عیب یابی و رفع خطا در محصولات hp چنانچه ۲ عدد دستگاه کاملا مشابه و یکسان را در اختیار دارید و یکی از آن دستگاه ها به هر دلیل دچار مشکل و یا نقص فنی می باشد بهترین روش آزمایش کردن قطعات دستگاه معیوب و اطمینان از کارکرد صحیح آنها در دستگاه سالم می باشد زیرا در دستگاهی که سالم است همه قطعات کارکرد خود را به درستی انجام داده و اطمینان کافی نسبت به کارکرد صحیح تمامی قطعات آن وجود دارد.

 

عیب یابی و رفع خطا

 

به طور مثال در نظر بگیرید که یک پرینتر hp در اختیار دارید که به هر دلیل دچار مشکل در برد فرمتر (ّFormatter) بوده و لازم است تا مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد در این حالت بهتر است تا قطعه معیوب را بر روی دستگاه سالم نصب کرده و تست بگیریم زیرا ممکن است در دستگاهی که دچار مشکل و نقص فنی است به هر دلیلی یکی دیگر از قطعات دچار مشکل بوده و ما از آن بی خبر باشیم

 

تلفن نمایندگی hp

 

فراموش نکنید که چنانچه قطعه معیوب را در دستگاه سال نصب کنید و یا از دستگاهی که بدون مشکل در حال کار کردن است قطعه برداشته و روی دستگاه  معیوب قرار دهید در هر صورت این ریسک را خواهید داشت که به سایر قطعات نیز آسیب برسد ولی در شرایط عادی که دسترسی به تجهیزات حرفه ای و آزمایشگاهی برای بررسی قطعات وجود ندارد این بهترین روش یا به عبارت بهتر منطقی ترین حالت است.

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

نکته مهم دیگر این است پیش از هر اقدامی قطعات را با علامت گذاری از هم متمایز کنید، مثلا بر روی فرمتر (ّFormatter)  استفاده شده از دستگاه سالم علامت بخصوصی را بگذارید تا بتوانید در هنگام عیب یابی و رفع خطا آن را تشخیص دهید زیرا به دلیل تشابه تمامی قطعات ممکن است در زمان تست و بررسی دچار مشکل شده و نتوانید قطعه سالم را از معیوب تشخیص دهید و مجبور بر تست مجدد شوید که این اقدام زمان زیادی را از شما خواهد گرفت.

نکته مهم دیگر در عیب یابی و رفع خطا علامت گذاری بر روی قطعات تست شده و مورد اطمینان است. این کار از دوباره کاری و اتلاف وقت جلوگیری کرده و برای به نتیجه رسیدن در روش آزمون و خطا به شما کمک خواهد کرد.

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مرکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطلب برای کمک به شما ویژه عیب یابی و رفع خطا توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

 

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...