تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/2/23
گروه مقاله : مقالات آموزشی

راهنمای حذف دستور پرینت

راهنمای حذف دستور پرینت

چنانچه برای پرینتر اچ پی تصویر یا مطلبی را ارسال کرده اید تا چاپ شود با استفاده از این مطلب آموزشی می‌توانید آن را پیش از چاپ از حافظه پرینت که ب نوان ص چاپ نیر شناخته میشو پاک کنید تا از چاپ شدن آن و هدر رفتن کارتریج اچ پی جلوگیری کنید.

من اشتباهی یک برگه را برای چاپ فرستاده ام، آیا میتوانم قبل از چاپ درخواست پرینت را کنسل کنم؟

چگونه میتوان فرمان پرینتر را از حافظه پرینتر پاک کرد؟
 

این مقاله ویژه پرینتر hp و برای استفاده در سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش همچنین گوشیهای هوشمند اندورید و IOS بیان شده است تا بتوان هر فرمان چاپ را که برای پرینتر ارسال شده است و در حالت انتظار و یا انجام پردازش های اولیه برای پرینت است را از طریق دستگاه های بالا حذف کرد.

تلفن نمایندگی hp

روش حذف دستور چاپ با استفاده از پنل پرینتر hp

ساده ترین روش حذف دستور چاپ در پرینتر هایی که دارای پنل هستند استفاده از دکمه کنسل یا ضربه در قرمز رنگ  (X) است، و اگر از پرینتر هایی استفاده می کنید که از صفحه نمایش لمسی برخوردارند با لمس صفحه نمایش گزینه خذف (Cancel) و یا توقف (Stop) را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که در حذف دستور پرینت از طریق پرینتر hp ، صرفاً آن دسته از فرمانهای چاپ را حذف می کند که در حال پردازش و آماده سازی برای پرینت می باشند و با فایل ها و دستور هایی که در صف آماده سازی برای چاپ هستند کاری ندارد.

برای حذف دستوراتی که در صف چاپ هستند باید به سراغ کامپیوتر و با دستگاه موبایل و تبلتی بروید که با آن دستور چاپ را صادر کرده اید، تا بتوانید همه دستورهای موجود در صف یا دستر خاصی که قصد حذف آن را دارید حذف کنید.

 

حذف دستور پرینت از طریق سیستم عامل ویندوز :

هنگامی که با کامپیوتر فایل یا تصویری را برای چاپ آماده کرده و دکه پرینت را می زنید یک آیکون کوچک با شکل پرینتر در قسمت پایین سمت راست صفحه نمایش در کنار ساعت ویندوز مشاهده خواهد شد.

این آیکن در حقیقت بیان کننده مدل پرینتر و دستوراتی است که برای این مدل پرینتر آماده چاپ بوده و در صف چاپ قرار گرفته اند، روی آن کلیک کنید تا بتوانید فرمانهای چاپ را مشاهده کرده و همه آنها یا هرکدام را که میخواهید حذف کنید.

 

راهنمای حذف دستور پرینت

 

اگر آیکون بالا را نمی‌بینید در قسمت کنترل پنل کامپیوتر به قسمت Devices and Printers بروید و با فشردن کلید سمت راست موس بر روی پرینتر خود و انتخاب See Whats Printing میتوانید لیست دستورهای چاپ را مشاهده کرده و هریک را که خواستید حذف کنید.

 

تلفن نمایندگی hp

 

حذف دستور پرینت از طریق سیستم عامل مکینتاش :

در کامپیوتر هایی که سیستم عامل مک استفاده میکنند هنگامی که دستور چاپ را صادر و برای پرینتر ارسال می کنید یک آیکون کوچک با شکل پرینتر در نوار ابزار پایین نمایش داده می شود ، بر روی آن کلیک کرده تا لیست دستورهای پرینت را ببینید سپس می‌توانید هر یک را به صورت مجزا حذف کنید

 

حذف دستور پرینت

 

چنانچه آیکون پرینتر را نتوانستید در نوار ابزار پایین ببینید می‌توانید با فشردن دکمه اپل در گوشه سمت چپ بالا و ورود به بخش System Prefrences و انتخاب Printer and Fax بر روی نام پرینتر خود کلیک کرده تا لیست دستورهای چاپ قرار گرفته در صف را مشاهده کنید.

 

حذف دستور پرینت از طریق گوشی موبایل با سیستم عامل اپل :

هنگامی که با آیفون و آیپد خود برای پرینتر hp دستور چاپ ارسال میکنید نرم افزار Print Center به صورت اتوماتیک در لیست اپلیکیشن ها نمایش داده می شود، این نرم افزار به عنوان یک نرم افزار رابط بین گوشی و پرینتر شما عمل میکند که توسط این نرم افزار میتوانید به راحتی فرمان های چاپی را که برای پرینتر ارسال کرده اید و هنوز فرایند چاپ آنها انجام نشده است مشاهده کنید و همچنین میتوانید به سادگی نسبت به حذف هر یک از آنها اقدام کنید

توجه داشته باشید که پس از عملیات چاپ  و ارسال دستوبه پرینتر نرم افزار Print Center به صورت اتوماتیک بسته خواهد شد

 

کنسل شدن پرینت

 

همچنین میتوانید با دوبار فشردن دکمه HOME بر روی گوشی خود و رفتن به نرم افزار Print Center لیست فایلهای درحال پرینت را مشاهده کرده و با فشردن دکمه Cancel Printing همه دستور ها را حذف کنید

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

شما عزیزان اگر در هر زمان نیاز به شارژ کارتریج داشتید می توانید به صفحه مربوطه در سایت اچ پی ساپورت مراجعه کنید و با قیمت ها و نحوه ثبت سفارش آشنا شوید. (برای دسترسی به صفحه مورد نظر بر روی لینک کلیک کنید)

 

حذف دستور پرینت از طریق گوشی موبایل با سیستم عامل اندروید :

روش حذف دستور چاپ در پرینتر hp با توجه به اینکه توسط  کدام یک از نرم افزار های  HP ePrint یا  HP Print Service Plugin اطلاعات را برای پرینت ارسال می کنید متفاوت خواهد بود. به همین خاطر فرایند حذف دستور چاپ را در هر کدام از این دو نرم افزار بصورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

 

HP Print Service Plugin

برای حذف دستور پرینتر در گوشی اندروید و با استفاده از نرم افزار HP Prnt Service Plugin به سادگی انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید، با یاز شدن بخش هشدارها یا Notifications میتوانید دستور در صف چاپ را مشاهده کنید، همچنین میتوانید از همین قسمت نسبت به حذف فرمانهای چاپ یا حذف هر یک از آنها اقدام نمایید.

 

راهنمای حذف دستور پرینت

 

HP ePrint

برای حذف دستور پرینتر در گوشی اندروید و با استفاده از نرم افزار HP ePrnt کافیست در صفحه اصلی نرم افزار hp ePrint بر روی علامت زنگوله (Notification) کلیک کنید، در صفحه باز شده میتوانید تمامی دستورات در صف چاپ را مشاهده کرده و با زدن دکمه X یا کنسل درخواست ها را کنسل کنید.

راهنمای حذف دستور پرینت

 

توجه داشته باشید همان گونه که بیان شد تمام این مراحل منوط به زمانی است که دستور چاپ برای پرینتر ارسال نشده یا در حال ارسل دستور برای پرینتر میباشد، چنانچه دستوری به پرینتر ارسال نمودید و برای حذف آن از صف چاپ اندکی تاخیر پیش آمد و دستور پرینت از صف چاپ خارج شد، تنها راه حذف دستور فقط از روی پرینتر و دکمه کنسل و یا بوجود آوردن مشکل در فرایند چاپ است.
در این حالت برداشتن برگه ها از دورن سینی ورودی پرینتر میتوایند یکی از رهکار های لحظه ای برای ایجاد توقف در چاپ و سپس استفاده از دکمه کنسل برای حف دستور چاپ از طریق پرینتر باشد. 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مرکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطلب برای کمک به شما ویژه راهنمای حذف دستور پرینت توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

تعمیر کارتریج

نظر کاربران


محمدرضایی ارمغان
نصب وراه اندازی پرینتر
پرینتر راازدیجی کالا خریدم ولی گارانتی هپکن هیچ کمکی برای نصبش نکرد باوجود اینکه 3بارتماس گرفتم
برای نصب و راه اندازی پرینتر ها میتونید از خدمات کارشناسی آنلاین مرکز خدمات hp بهره بگیرید که با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان یه شما کمک میکنه تا مشکل حل بشه.

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...