تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/2/11
گروه مقاله : مقالات آموزشی

چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم

چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم

پیش از اینکه بخواهید از هر کسی سوال کنید که چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم بهتر است نگاهی به این مقاله آموزشی داشته باشید زیرا سعی داریم تا به راحت ترین روش این موضوع را برای شما شرح دهیم

بگذارید اینگونه این موضوع را مطرح کنیم که همه دستگاه هایی که از سیستم عامل IOS استفاده میکنند به گونه ایی برنامه ریزی شده اند تا بتوانند به سادگی برای بسیاری از پرینتر هایی که مجهز به ویژگی ارتباط بیسیم (Wireless) باشند دستور چاپ را ارسال کنند. درخواست پرینت توسط آیفون و آیپد میتواند شامل : عکس – ایمیل – اسناد و مدارک بصورت فایل های PDF و یا صفحات اینترنت باشد که لازم است تا فایل مورد نظر را انتخاب کنید و بقیه کار را به پرینتر HP بسپارید.

در ابتدا نگاهی به مدل پرینتر خود بیاندازید و در سایت hpsupport.ir آن را بررسی کنید که آیا قابلیت AirPrint را دارد یا خیر، زیرا  شرکت اچ پی در بسیاری از پرینتر هایی که از سیستم ارتباط بیسیم (Wireless) بهره مند هستند این ویژگی را قرار داده است. ولی چنانچه پرینترتان به سیستم ارسال مستقیم دستور چاپ (AirPrint) مجهر نیست زیاد نگران نباشد زیرا ما برای این منظور راهکار جایگزینی را به شما پیشنهاد میکنیم.

 

چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم؟

 

در صورتی که پرینتر شما از قابلیت AirPrint  پشتیبانی میکند فقط کافیست پرینتر و موبایل را در یک شبکه بیسیم قرار داده و یا از طریق WIFI Direct مستقیما دستگاه IOS خود را به پرینتر hp متصل نمایید. در این حالت فقط کافیست فایل مورد نظر را انتخاب کرده و دستور چاپ را صادر کنید.

 

چنانچه پرینتر شما از فناوری AirPrint پشتیبانی نمیکند، لازم است از نرم افزار های کمکی برای این منظور استفاده کنید. نرم افزار های بسیاری هستند که میتوانند در راستای پرینتر گرفتن از طریق Iphone و Ipad به شما کمک کنند، بطور مثال برنامه PrintCentral یکی از نرم افزار های ویژه این کار میباشد که میتواند پاسخ سوالات شما در خصوص چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم باشد.

این نرم افزار ها از روند کار یکسانی تبعیت میکنند و عمدتا دارای یک سیستم جستجوی داخلی است که میتواند فایل ها و مطالب درون آیفون و آیپد را به شما نمایش دهد. سپس با نصب نرم افزار واسط بر روی کامپیوتر تان و نصب پرینتر به کامپیوتر از طریق USB  گوشی موبایل یا تبلت شما میتواند پرینتر را در لیست دستگاه های چاپگر نمایش دهد.

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

امروزه بیشتر نمونه های پرینتر hp دارای قابلیت های ارتباطی بسیاری هستند همچون :

  • HP ePrint
  • Apple AirPrint™
  • Mopria™-certified
  • Google Cloud Print 2.0

که امکان چاپ با پرینتر های اچ پی را بسیار ساده نموده اند.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مرکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطلب برای پاسخ به سوال چگونه از طریق آیفون و آیپد پرینت بگیریم توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...