تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1397/1/27
گروه مقاله : مقالات آموزشی

تعویض و بازیافت کارتریج

تعویض و بازیافت کارتریج 

بیشترین آلودگی که به محیط زیست آسیب می رساند و چهره زیبای طبیعت را زشت و نامتناسب می کند آلودگی هایی است که در اثر ظروف یک بار مصرف و پلاستیکی ایجاد می شود. این ظروف و وسایل پلاستیکی نه تنها  زیبایی جنگل ها و پارک ها را از بین می برند و چهره ای زشت به آنها می دهند، بلکه باعث به خطر افتادن حیات وحش و زندگی حیوانات و گیاهان و همچنین آلودگی آب ها می شوند قطعا کارتریج و مواد بکار رفته در این محصولات نیز از این ماجرا استثنا نیستند.

 

بیایید تا اثرات این آلودگی را بررسی کنیم: 
استفاده از پلاستیک و مواد شیمیایی در زندگی ما رنگ و بوی ویژه ایی به خود گرفته و امروزه همه ما برای اینکه راحت باشیم، از مواد پلاستیکی استفاده می کنیم، خریدها را در گذشته در پاکت های مقوایی و سبدهای زنبیلهای حصیری جابجا میکردند در حالی که امروزه بخاطر هزینه های کمتر و به اصطلاح بهداشتی بودن ، نایلونها و پلاستیم های زنگی جای آنها را به خود اختصاص داده اند در مود کارتریج و مواد مصرفی در پرینتر ها نیز آسایش باعث ایجاد آلودگی در محیط زیست شده است زیرا در گذشته پرینتر های جوهر افشان و لیزری از کارتریج مجزا استفاده نمیکردند و مخزن پودر و جوهر در دستگاه قرار داشت و شارژ پرینتر با ریختن تونر و جوهر در آن انجام میشد ولی اکنون بدلیل راحت تر شدن کاربران و جلوگیری از کثیفی های بعدی اقدام به تولید کارتریجهای یکبار مصرف شده است.

 

تعویض و بازیافت کارتریج


این زباله های پلاستیکی چه مشکلاتی ایجاد می کنند؟ 


اگر چه ما این زباله ها را به اصطلاح دور می اندازیم و از جلوی چشم خود پنهان می کنیم اما در عمق طبیعت این تازه شروع یک داستان مخرب و کشنده برای گونه های مختلف جانوری است.به طور واضح این مقدار از انواع زباله های پلاستیکی می تواند تاثیر مخربی بر طبیعت داشته باشد و مشکلات بلند مدتی برای گیاهان، حیوانات و انسان ها ایجاد کند. به همین دیلیل است که مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت طرح تعویض کارتریج دست دوم را استارت کرده است تا بتوان گامی را در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی های بیشتر برداشت.

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 

برخی اثرات بلند مدت آلودگی های پلاستیکی شامل موارد زیر است: 

  • چرخه غذایی را بر هم می زند:

آلودگی های وسیع پلاستکی حتی روی کوچکترین موجودات مانند پلانکتون ها تاثیر می گذارند. هنگامی که این ارگانیسم ها به دلیل آلودگی های پلاستیکی، مسموم می شوند، روی موجودات و حیوانات بزرگ تری که از آنها تغذیه می کنند نیز تاثیر گذاشته و آنها را نیز آلوده می کنند و این چرخه همچنان ادامه پیدا می کند تا به حیوانات و گیاهانی می رسد که انسان ها از آنها تغذیه می کنند لذا باعث آلودگی غذاهای انسان ها نیز می شوند.

به عنوان مثال انواع ماهیهایی که ما تغذیه می کنیم از آبی تغذیه کنند که آلوده به مواد موجود در تونر و یا ذرات زیر پلاستیک بکار رفته در کارتریج با جرات میگوییم که خورده شدن این آلودگیها توسط موجودات میتواند به مرور بر سلامت ما و نسلهای بعد از ما تاثیراتی داشته باشد. پس می بینیم که کارهای اشتباهی که انجام می دهیم، علاوه بر دیگر موجودات روی زمین، خودمان را نیز درگیر می کند. مواد پلاستیکی و پلیمری به علت ساخته شدن از منابع نفتی و دارا بودن مواد با پایه نفتی و خاصیت تجزیه ناپذیری، در خاک باقی می مانند و به این ترتیب مواد شیمیایی آنها به تدریج از طریق خاک وارد زنجیره غذایی انسان می شود.

بنابراین علاوه بر اثرات کیسه ها و ظروف پلاستیکی و کارتریج ها روی محیط زیست، آنچه حائز اهمیت است، سلامت انسان هاست، به خصوص اینکه امروزه مصرف بیش از حد و نابجا از این مواد، خطرات جبران ناپذیری را برای سلامت انسان به همراه دارد.

 

تعویض و بازیافت کارتریج

  • آلودگی آب های زیرزمینی:

حفاظت از آب زیرزمینی یکی از نگرانی های امروز همه مردم جهان است؛ اما آبهای زیرزمینی جهان در معرض خطر آلودگی ناشی از زباله های پلاستیکی نیز می باشد. بسیاری از منابع زیر زمینی آلوده به نشت مواد سمی ناشی از زباله های پلاستیکی هستند. 

 

تعویض و بازیافت کارتریج

  • آلودگی زمین:

هنگامی که کارتریج های مصرف شده را  را در طبیعت رها می کنیم، تونر های موجود در آن با آب واکنش نشان داده و مواد شیمیایی خطرناکی آزاد می کنند که به سادگی این مواد شیمیایی در عمق زمین فرو می روند و باعث آلودگی خاک و آبها می شوند. علاوه براین بادها پس مانده های به جا مانده از مواد پلاستیکی را به مکان های دیگر منتقل کرده و باعث آلودگی بستر زمین می شود. و این آلودگی ها تولید شده توسط کارتریج های رها شده در طبیعت می توانند باعث مرگ گیاهان و حیوانات مختلف شود. 

 

سوزاندن پلاستیک

 

  • آلودگی هوا:

دود ناشی از سوختن مواد پلاستیکی و کارتریج های استفاده شده در هوای آزاد مواد سمی را تولید کرده و باعث آلودگی هوا می شود. آلودگی هوای ناشی از سوخت مواد پلاستیکی علاوه بر مشکلات تنفسی در انسان، مشکلات زیادی را نیز در حیوانات ایجاد می کند. و میتواند با مسموم کردن فضا و تولید گازهای بسیار خطرناک آینده طبیعت را به نابودی بکشاند.

 

تعویض و بازیافت کارتریج

  • مرگ حیوانات:

با وجود برنامه های مختلف تلویزیونی که نشان می دهد پرندگان و دلفین هایی که در دام وسایل پلاستیکی گیر افتاده اند، اما همچنان همه روزه شاهد اخبارهای متفاوتی در مورد مشکلاتی ایجاد شده برای پرندگان و حیوانات در اثر برخورد با این زباله های آلوده هستیم. 

 

  • مواد سمی:

صنایع تولید پلاستیک، مقدار زیادی مواد سمی را وارد محیط زیست می کند؛ بنابراین مواجهه با این مواد پلاستیکی می تواند باعث ایجاد بیماری های مختلفی در افراد در نقاط مختلف دنیا شود. فرآیند ساخت، ذخیره سازی و دفع پلاستیک می تواند مضرات جدی و مهمی برای همه موجودات روی زمین داشته باشد. 

 

تعویض کارتریج دست دوم

  • هزینه های بالا:

 سالانه میلیون ها دلار برای تمیز کردن و پاک سازی اثرات مخرب مواد پلاستیکی از زندگی حیوانات، گیاهان و انسان ها هزینه می شود. مرکز فروش و خدمات اچ پی ساپورت نیز برای جلوگیری از آلودگی ناشی از مواد پلاستیکی بخصوص انواع کارتریج hp استفاده شده، طرح تعویض کارتریج دست دوم را راه اندازی کرده است تا با خرید کارتریج های استفاده شده با مبلغ بالا بتواند مصرف کنندگان را به معاوضه انواع کارتریج های کارکرد با جوهر و کارتریج نو   جهت استفاده در پرینتر  خود ترغیب کند.

 

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا مراکز خدمات اچ پی ساپورت است.

این مطلب برای کسب اطلاع در خصوص تعویض و بازیافت کارتریج توسط تیم hpsupport.ir ترجمه و تولید شده است

 

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...