تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1396/10/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

تاریخ انقضاء در کارتریج های hp

  • تاریخ انقضاء در کارتریج های hp برای شما هم نگران کننده شده است ؟

  • میخواهید بدانید که تاریخ درج شده روی بدنه کارتریج مربوط به تاریخ تولید است یا انقضاء ؟

  • چند سال بعد از تولید میتوان از کارتریج استفاده کرد ؟

  • آیا میتوان کارتریجی را که سالها در انبار بوده استفاده کرد ؟

اینها تنها بخشی از سوالاتی است که کاربران هنگام برخورد با کارتریج های اورجینال در ذهن خود دارند و برای ترس از اینکه نکند هنگام خرید کارتریج سرشان کلاه برود و کارتریج های تایخ گذشته با به آنها بفروشند همواره در جستجوی راهی برای پاسخ به این سوالات هستند

 

۵ نکته مهم برای رفع مشکلات پرینتر اچ پی

 

تاریخی که روی کارتریج ذکر شده چیست و چه کاربردی دارد ؟

باید توجه داشت که در خصوص کارتریج های جوهر افشان و لیزری تاریخ و اعداد درج شده روی بسته بندی کارتریج اورجینال اچ پی کاملا متفاوت هستند

در خصوص تونر اورجینال اچ پی یا کارتریج های لیزری لازم به ذکر است که تاریخ درج شده در روی کارتریج بیانگر زمان تولید تونر در شرکت hp بوده و نشانگر زمانی است که کارتریج تولید شده و در حقیقت کارتریج hp توسط پودر تونر شارژ شده است ، این تاریخ کاملا واقعی بوده و با مشاهده آن میتوانید به راحتی و با خیال راحت از کارتریج استفاده کنید .

شاید بهتر است این نکته را گوشزد کنیم که هرچند بهترین زمان استفاده از کارتریج های لیزری hp 3 سال پس از تاریخ تولید میباشد ولی اگر کارتریجی را تهیه کرده و آن را برای مدت طولانی انبار کرده ایید و اکنون قصد استفاده از آن را دارید به این معنا نیست که دیگر نمیتوان آن را مورد استفاده قرار داد و یا باید آن را دور انداخت. بلکه چنانچه در شرایط مناسب ـآن را نگه داری کرده ایید میتوانید آن را در پرینتر گذاشته و یک صفحه تستی با آن چاپ کنید

 

شرایط نگهداری از کارتریج بر روی آن درج شده یا میتوانید از طریق وبسایت مرکز فروش و خدمات hp شرایط استاندارد برای نگهداری و استفاده از آن را مشاهده کرده و مد نظر داشته باشید. اگر کارتریج ها را در شرایط آب و هوایی متفاوت از محدوده از پیش تعیین شده برای آن نگهداری کنید و یا از پرینتر در فضایی استفاده کنید که دما و رطوبت غیر استاندارد داشته باشد موجب خواهد شد تا کارتریج hp به بسیار سریعتر از آنچه انتظار میرود آسیب دیده و  کیفیت چاپ صفخات را از دست بدهد.

تلفن نمایندگی hp

از آنجا که ذرات تونر موجود در کارتریج های لیزری از ترکیب مواد بسیار ریز کربن و پلاستیک تولید شده است و به رنگدانه ها آغشته شده اند لذا چنانچه کارتریج را حتی باز نکرده باشید و در هوای بسیار گرم نگهداری کنید پس از گذر ذرات ریز پلاستیک و کربن در کارتریج به هم چسبیده و در روند کار چاپ اختلال ایجاد خواهند کرد و یا موجوب آن شود تا چاپ تصاویر و مطالب با دقت و کیفیت بالا انجام نگردد. حتی میتواند عنوان داشت که یکی از دلایل اصلی کمرنگ پرینت شدن صفحات میتواند این موضوع باشد

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

لذا در هنگام خرید انواع کارتریج hp به تاریخ ذکر شده روی بدنه آن دقت کرده و همواره تلاش کنید تا کارتریجی را استفاده کنید که از تاریخ انقضاء آن زمانی هرچند کوتاه باقی مانده باشد.

در هنگام استفاده از کارتریج نیز شرایط و نکات قابل توجه و با ارزشی وجود دارد که باید مورد توجه باشد :

  • ● کارتریج اورجینال hp در بسته بندی های نایلونی و کاملا عایق تولید شده اند بدین دلیل که نباید رطوبت و گازهای مشتعل با کارتریج در تماس قرار گیرد.
  • ● رنگ بدنه همه کارتریج ها ، مشکی و کاملا عایق در برابر نور و ضربه میباشد زیرا نور شدید در گذر زمان میتواند باعث کمرگ شدن دانه های تونر و یا جوهر شده و محکم بودن بدنه کارتریج بدلیل حساسیت اجزاء و سیستم های داخلی کارتریج میباشد.
  • ● از خرید کارتریج هایی که به هر دلیل بدنه مقوایی آن آسیب دیده است جدا خودداری کنید چزاکه این بسته بندی ها یکی از اجزاء اصلی در حفظ سلامت کارتریج است.
  • ● متاسفانه مشاهده شده است که این نمونه از تقلب گاهاٌ اتفاق می افتد که برخی افرد سودجو با قرار دادن کارتریج های بدون کیفیت و یا حتی شارژ شده در جعبه کارتریج های اورجینال این نمونه از کالاها را با عنوان کارتریج اورجینال به کاربران فروخته و از این طریق سود خوبی دریافت خواهند کرد بنابراین حتما از مراکز معتبر و یا فروشگاه hp خرید کنید.

 

لطفا به هنگام تهیه کارتریج های hp توجه داشته باشید که علاوه براینکه از تاریخ تولید کارتریج بیشتر از 3 سال نگذشته باشد حتما دقت داشته باشید تا بسته بندی و جعبه آن سالم و بدون جای ضربه و پارگی باشد.

 

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطالب برای کمک به شما در آشنایی با تاریخ انقضاء در کارتریج hp توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

 

هر کارتریج چند صفحه چاپ میکند / تعداد پرینت های گرفته شده hp / کارتریج استارتر چیست / معایب شارژ کارتریج / خشک شدن کارتریج لیزری / مشکلات بعد از شارژ کارتریج / کارتریج جوهر افشان / انواع کارتریج / کارتریج لیزری / خرید کارتریج / کارتریج لیزری چیست / قیمت کارتریج / از کجا بفهمیم کارتریج لیزری تمام شده / تمام شدن جوهر کارتریج / شارژ کارتریج لیزری / نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر / پیغام خطای used black cartridge in use

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...