تلفن دفتر مرکزی (تهران) : ۸۸۵۲۱۰۴۰ ۰۲۱
اچ پی ساپورت ورود / عضویت پشتیبانی
تاریخ درج : 1396/10/5
گروه مقاله : مقالات آموزشی

آشنایی با سیستم چاپ

آشنایی با سیستم چاپ

آشنایی با سیستم چاپ

 

کارتریج های hp لیزری طراحی شده توسط شرکتhp  با تنوع بالا برای استفاده در مدل های مختلف پرینتر hp و حجم چاپ متفاوت تولید شده اند. برای مثال در پرینترهایی که یک کارتریج مشکی استفاده می شود به نسبت پرینترهایی که از چهار عدد  کارتریج hp رنگی بهره می‌برند تنوع بیشتری از تولیدات وجود دارد این تفاوت‌ها برای رفاه حال مشتریان و شرایط و حجم مختلف چاپ در نظر گرفته شده است.

آشنایی با سیستم چاپ

 

همانطور که می دانید امروزه پرینترها یکی از ملزومات اصلی برای اکثر شرکت ها و ادارات می باشند. دانش آموزان ، کارندان ، معلمین ، کسبه و مدیران همگی نیاز به پرینت اسناد و فایل های خود دارند. برخی نیز از پرینتر برای کارهای روزانه خود استفاده کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند

 

نحوه فعالیت هر یک از پرینترها بر اساس ساختاری است که چاپگر برای آن طراحی و ساخته شده است و چگونگی کارکرد هر دستگاه متفاوت با مدل های دیگر می باشد . مسئله تفاوت که بیان میشود جدا از کیفیت خروجی، این است که دستگاه‌ها عملکرد و فرایند های چاپ متفاوتی را دارند، از این رو هر کاربر باید پرینتر مورد نیاز خود را بر اساس سطح درخواست و انتظارات خود انتخاب نماید. به طور کلی پرینتر ها به ما کمک می‌کند تا متن یا تصویر موجود در کامپیوتر یا موبایل و تبلت خود را بر روی کاغذ چاپ کنیم یا با استفاده از بخش اسکنر پرینتر ها از کاغذ ها و تصویر خود یک نسخه دیجیتالی ایجاد کنیم، همچنی امکان تکثیر و کپی گرفتن از مدارک و اسناد بر عهده پرینترها میباشد.

شارژ کارتریج hp 05A


نحوه کار پرینتر یا چاپگرهای لیزری تک‌رنگ

این سری از پرینتر ها مشابه دستگاه فتوکپی عمل می‌کنند از همین‌رو سرعت بالاتری دارند. چاپگرهای لیزری سیاه و سفید بهترین انتخاب برای چاپ صفحات متنی در تعداد بالا هستند. به خصوص اینکه از دقت بسیار بالایی برخوردارند. از ویژگی‌های جالب استفاده از چاپگرهای لیزری تک رنگ قیمت پایین برای هر صفحه چاپ است. که در کل باعث کاهش هزینه تعویض و یا شارژ کاتریج می شود. در کل یک چاپگر لیزری بهترین انتخاب رای یک دفتر کار یا محیط اداری بزرگ است که نیاز به چاپ متن های زیاد در طول روز دارند.

 


نحوه کار پرینتر یا چاپگرهای جوهرافشان

از طریق پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد، باعث به وجود آمدن تصاویر سیاه و سفید و رنگی می‌شوند. رنگ‌های اصلی در چاپگر جوهرافشان به سه رنگ قرمز و زرد تقسیم می‌گردند. یک رنگ سیاه نیز در این دستگاه وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می رود. توجه داشته باشید که شما برای چاپ حرفه‌ای یک عکس به چاپگری با شش رنگ مجزا احتیاج دارید که علاوه بر سه رنگ اصلی و رنگ مشکی دارای یک رنگ قرمز روشن و آبی روشن نیز باشد. چاپگرهای جوهرافشان به طور کلی قیمت‌های معقول‌تر و مناسب‌تری دارند و برای مصارف عمومی انتخاب مناسب‌تری هستند.

 


نحوه کار پرینتر ، چاپگرهای لیزری رنگی

 انتخابی بهینه جهت چاپ تصاویر گرافیکی و عکس هستند. تونرهای CMYK در این پرینترها جایگزین جوهر گشته‌‌اند. این چاپگرها باعث ایجاد تصاویر گرافیکی و عکس‌هایی با کیفیت فوق‌العاده می‌شوند که نیاز عکاسان و گرافیست‌های حرفه‌ای را برآورده می‌سازند. با توجه به کیفیت بالای این چاپگرها، بدیهی است که قیمت بالایی نیز داشته باشند. این چاپگرها مناسب مصارف حرفه‌ای و کاربرد زیاد است و برای محیط منزل و استفاده عمومی نیستند.

 

 

 


مزایای پرینتر لیزری نسبت به جوهر افشان :

از مزایای پرینتر لیزری قابلیت چاپ تعداد بیشتری برگها با هر کارتریج می باشد.

کیفیت چاپ متون در چاپگر های لیزری دقیق تر از چاپگر های جوهر افشان هست. بنابراین چاپگرهای لیزری تک رنگ می‌توانند از لحاظ کیفیت و قیمت بهترین انتخاب برای انجام امور اداری باشند.

از دیگر مزایای پرینتر لیزری قابلیت شبکه سازی بالاتر نسبت به پرینترهای جوهر افشان می‌باشد.

پرینترهای لیزری نسبت به جوهر افشان قابلیت اطمینان و دوام بیشتری دارند.

قیمت پرینتر های جوهر افشان نسبت به قیمت پرینتر های لیزری پایین‌تر به نظر می‌آید. اما با توجه به هزینه بالای کارتریج در چاپگر جوهر افشان، هزینه هر برگ چاپ شده در پرینتر لیزری به صرفه تر خواهد بود.

قابلیت شارژ کارتریج راحت و ارزان قیمت پرینتر های لیزری نیز گزینه بسیار مهم و قابل توجهی است.

لیست قیمت شارژ کارتریج

ضمن اینکه باید توجه داشته که پرینتر های لیزری از لحاظ پشتیبانی و خدمات پس از فروش وضعیت بسیار بهتری نسبت به چاپگر های جوهر افشان دارند.
 

 

هزینه و قیمت شارژ کارتریج

 

 همه کارتریج هایی که برای پرینتر hp لیزری تولید می شوند داری بسیاری از قطعات مکانیکی هستند که شامل انواع غلتکها، تیغه ها، مخزن ها و چرخ‌دنده هاست که برای چاپ تصاویر متفاوت به کار می روند.

بهتر است هر کارتریجhp  را سیستم پیچیده چاپ خواند که برای هر پرینتر hp متناسب با نیاز و کارکرد آن روش کار بخصوص و ویژه ای را در پیش خواهد گرفت.

به دلیل ساختار فیزیکی و کارکرد قطعات در هر یک از انواع کارتریج hp لطفاً در پایان استفاده از و پس از خالی شدن آن ، از شارژ کارتریج hp بپرهیزید زیرا هم قطعات داخلی کارتریج کارایی اصلی خود را از دست داده اند و هم شارژ کارتریج از نظر سلامت و بهداشت برای شما و مصرف کنندگان بسیار خطرناک خواهد بود زیرا مواد بکار رفته در پودرهای فروخته شده در بازار اغلب از کیفیت بسیار پایین برخوردار بوده که برای امکان فروش و کاهش مبلغ در بازار مجبور به پایین آوردن کیفیت محصول خواهند بود لذا چه در هنگام شارژ کارتریج hp برای فردی که در حال انجام این کار است و چه پس از آن برای مصرف گنندگان و کسانی که در اطراف آن در حال فعالیت هستند بسیار میتواند خطر آفرین باشد.

 

مرکز فروش و خدمات hp (اچ پی)

پیشنهاد ما به شما اعتماد به مراکز معتبر یا نمایندگی hp است.

این مطالب برای کمک به شما در آشنایی با سیستم چاپ در پرینتر hp لیزری توسط تیم hpsupport ترجمه و تولید شده است

 

نظر کاربران

ثبت نام در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و محصولات اچ پی ساپورت در خبرنامه عضو شوید...